Bosz blij met contractverlenging Mauro
23 april 2025 13:47
Foto: Pro Shots
Peter Bosz stond vanmiddag tijdens de voorbeschouwende persconferentie op de Eredivisiekraker tegen FC Twente van donderdagavond ook even stil bij de contractverlenging van Mauro Junior. De trainer lijkt opgelucht en blij te zijn, zijn sterkhouder langer aan boord te houden in Eindhoven: "Ik kreeg een grote glimlach op mijn gezicht toen ik het hoorde. Ik ben heel blij dat hij blijft."
Mauro Junior verlengde dinsdag zijn aflopende contract en blijft daardoor tot 2029 in Eindhoven, terwijl hij juist met acht jaar al een van de oudgedienden is binnen de club: "Ik vind dat wel genoeg bijnamen, ja. Hij is nu vijfentwintig. Het zit in zijn spel. Hij is natuurlijk al acht jaar bij de club. Dat zie je ook niet vaak meer. Dan is het weliswaar een Braziliaan die al acht jaar bij de club zit en pas vijfentwintig is. Qua niveau kan hij als linksback absoluut het Nederlands Elftal halen."
De trainer had al meermaals bij de clubleiding aangegeven Mauro graag te willen behouden: "Het heeft lang geduurd. Maar het is een geweldige speler. Met gif, dat elk elftal ook nodig heeft. Hij wordt regelmatig tekort gedaan. In een elftal spreek je nooit van slechts elf spelers. Er is geen club in de wereld die elke wedstrijd met elf dezelfde spelers speelt. Maar Mauro is een speler die iedere trainer graag in zijn elftal wil hebben. Ik heb de clubleiding wel laten weten dat ik Mauro er heel graag bij wilde houden. Ik heb hem er wel eens over aangesproken dat hij zijn beslissing moest nemen, maar daar heb ik verder natuurlijk nul invloed op. Ik ben ontzettend blij dat hij blijft."
Hoewel multifunctioneel inzetbaar moet de Braziliaan zich voor komend seizoen richten op de linksbackpositie. De trainer deelde daarbij ook zijn visie samen met het aanwezige journaille: "Hij heeft dit seizoen rechtsback gestaan, linksback en op zes. Eigenlijk alleen bij Heerenveen uit, vond ik hem slecht spelen. Die wedstrijd die wij met 1-0 verloren daar. Dat is wat ik me kan herinneren zijn enige slechte wedstrijd onder mijn leiding. Vaak is hij juist uitblinkend en een speler die iets extras geeft. Dat is heel knap en bovendien heel stabiel. Ja, hij moet zich richten op de linksbackpositie. Hij vindt zelf dat hij beter is op de rechterflank. Maar hij moet zich in principe wel richten op de linksbackpositie, ja. Het is fijn als spelers op meerdere posities inzetbaar zijn. Mauro is daar ooit door Roger Schmidt neergezet. Dat gevoel heeft hij ergens nog bij zich, dat hij voor zijn gevoel beter is aan de rechterkant. Maar zijn eerste balaanname vanaf de linkerkant is standaard naar voren gericht, terwijl vanaf de rechterflank hij defensiever lijkt te zijn ingesteld."