PSV behoudt tegen Heerenveen wél ongeslagen status
8 maart 2025 21:53
Foto: Pro Shots
PSV heeft voor het eerst sinds 25 januari 2025 weer een wedstrijd in de Eredivisie winnend weten af te sluiten. In het Philips Stadion was de ploeg van Peter Bosz met 2-0 te sterk voor SC Heerenveen, al had die score hoger mogen en misschien zelfs wel moeten uitvallen. Ismael Saibari en Guus Til zorgden voor de goals.
PSV begon furieus aan het thuisduel met Heerenveen en wist de tegenstander direct vanaf de aftrap bij de keel te grijpen. De ploeg van interim-trainer Henk Brugge trachtte vanuit de eigen defensie op te bouwen, maar die defensie werd fel op de huid gezeten door de PSV'ers, die voor eigen plek duidelijk iets recht hadden te zetten na de 1-7 afslachting tegen Arsenal eerder deze week.
Toch moesten de PSV-supporters tot vijf minuten voor rust hun geduld betrachten. Na een fraai opgezette aanval werd Guus Til richting de achterlijn weggestuurd door een prachtige bal van Boscagli. Til bediende vervolgens Saibari vlak voor het doel van Heerenveen, die eenvoudig binnen kon glijden voor de openingstreffer.
Dat was ook direct het laatste echte wapenfeit van de eerste helft. Na rust kwamen beide ploegen ongewijzigd uit de kleedkamer voor het tweede bedrijf. PSV zette druk richting het doel van Noppert, op jacht naar de bevrijdende 2-0. Die viel uiteindelijk na ruim tien minuten in de tweede helft.
Nadat Guus Til enkele minuten eerder al een opgelegde kans miste, door oog-in-oog met Noppert tegen de keeper aan te schieten in plaats van een hoek uit te kiezen, was het nu uiteindelijk wel raak. Vanuit de draai schoot de middenvelder op aangeven van Jerdy Schouten fraai in de verre hoek binnen, om daarmee de marge in het voordeel van PSV te verdubbelen.
Kort daarna maakte Sergiño Dest onder een staande ovatie zijn langverwachte rentree in het shirt van PSV. Zijn herstel heeft bijna elf maanden in beslag genomen, maar zijn harde werken werd vanavond eindelijk beloond. Hoewel duidelijk dat dit pas zijn eerstvolgende stap in zijn herstel is, zal zijn invalbeurt de Eindhovenaren in ieder geval van de nodige bravoure voorzien. In de ruime twintig minuten die hem zaterdag gegund waren te spelen, liet hij duidelijk zien het voetbal nog niet verleerd te zijn gedurende zijn afwezigheid.
Een ongekende weelde voor PSV, dat al lang niet meer zo comfortabel voor had gestaan in de Eredivisie. De voorsprong van twee doelpunten duurde uiteindelijk iets meer dan een kwartier, want toen benutte Levi Smans de zeeën aan ruimte die de verdediging van PSV hem bood door fraai in de verre hoek, onhoudbaar voor Benitez, binnen te schieten. Het resulteerde voor PSV andermaal in een slotfase met samengeknepen billen.
Daarin slaagde PSV zaterdagavond wonderlijk genoeg wél. Sterker, de ploeg van Peter Bosz kwam na de aansluitingstreffer nauwelijks nog in de problemen en was dichterbij de definitieve beslissing dan Heerenveen bij een mogelijke gelijkmaker. Beide ploegen kwamen in het restant echter niet meer tot scoren. Hoewel moeizaam tot stand gekomen, lijkt PSV de ommekeer vanavond in ieder geval in te hebben gezet.
Komende woensdagavond wacht in Londen de return tegen Arsenal, waarna PSV het volgend weekend op gaat nemen tegen de huidige nummer zeventien van de Eredivisie, RKC Waalwijk. De aftrap in het Mandemakers Stadion staat zaterdag 15 maart gepland om 20:00 uur.