Trainer Peter Bosz heeft Jerdy Schouten aangewezen als nieuwe aanvoerder van PSV. De achtentwintigjarige middenvelder volgt daarmee Luuk de Jong op, nu de clublegende zich nog beraadt op zijn sportieve toekomst. Schouten voelt zich erg vereerd nu hij zich aanvoerder mag noemen: "Ik sta hier nu twee jaar onder contract en voel mezelf inmiddels in alles een echte PSV'er", zo vertelt Schouten op de clubkanalen van PSV.
De kersverse aanvoerder vervolgt: "We zijn momenteel bezig aan een hele goede voorbereiding. Ook persoonlijk ben ik er helemaal klaar voor om er, samen met de rest van het team, weer een gedenkwaardig seizoen van te maken. Dat ik dat als captain mag doen, is iets heel erg bijzonders voor mij. Ik ga de band met trots dragen en uiteraard alles in het werk stellen om in alle opzichten het juiste voorbeeld te geven, zowel binnen als buiten de lijnen.
Ondanks dat Perisic een voorbeeldprof is schijnt hij binnen en buiten het veld geen geschikte aanvoerder te zijn. Tenminste, dat zegt de ex aanvoerder.
Ja maar Killer, die is nog aan het nadenken over zijn toekomst. Je kan toch niet verwachten dat hij zes dagen voor de eerste officiële wedstrijd van het nieuwe seizoen daar al over beslist heeft?🙈
Zou wel een stunt zijn dat Luuk met de aanvoerdersband rond liep bij psv terwijl hij helemaal geen speler van psv meer is. Doen andere ex-aanvoerders dat bij andere clubs ook zonder contract?
In mijn ogen de beste keus als aanvoerder. Hij is een rustige, welbespraakte jongen met humor. Doet geen gekke dingen en is daarmee een goede ambassadeur van de club. Hopelijk is hij dit seizoen weer topfit na het afgelopen kwakkeljaar, want voor een aanvoerder is het wel belangrijk dat hij er altijd staat.
Joey Veerman is een leuke gast, maar voor mij ligt zijn hart iets te veel op zijn tong. Dat levert vast leuke interviews op, maar ik vind het verstandig dat hij in ieder geval niet de eerste aanvoerder is. Mauro Jr. is een hardwerkende, supernuttige speler, maar is in mijn ogen een waterdrager en geen aanvoerder. Perisic is één van de leiders in het veld, maar wil liever niet de publiciteit die bij de band hoort. Helemaal prima natuurlijk. Flamingo had ik ook een prima aanvoerder gevonden, maar de rol past nog net wat beter bij Schouten gezien zijn leeftijd. Ook is hij natuurlijk al een seizoen langer in Eindhoven.