Transparent
Inloggen
Sluiten

Financieel gezond PSV behaalt recordomzet

6 oktober 2025 18:15 - PSV
Foto: Pro Shots

Financieel gezond PSV behaalt recordomzet; image source: Pro Shots

Zojuist heeft PSV de jaarcijfers over het boekjaar 2024/2025 gepresenteerd. De club meldt daarbij dat de opwaartse lijn van het vorige boekjaar heeft voortgezet. Met een nettowinst van 7,4 miljoen euro, een stijging van het eigen vermogen naar 48 miljoen euro en een recordomzet van 170(!) miljoen euro was er niet alleen sprake van een sportief succesvol jaar, maar ook zeker financieel.

De omzet is dan ook met liefst 20 miljoen gestegen ten opzichte van vorig seizoen. Deze groei is mede te danken aan de UEFA Champions League en de recordomzetten van Business & Hospitality(41 miljoen), Merchandise & Licensing(11,5 miljoen) en Ticketing & Match Operations(28 miljoen euro). Tegenover deze recordomzetten staat een kostenstijging van zo'n 9 miljoen euro. De club meldt dat deze stijging vooral het gevolg is van het uitbetalen van premies en bonussen als gevolg van de sportieve prestaties van PSV.

Ondanks het streven is de club er niet in geslaagd ook een positief transferresultaat te boeken over het afgelopen boekjaar. Daar is PSV, ondanks de uitgaande transfers van Jordan Teze, Jason van Duiven en Matteo Dams, niet in geslaagd. De opbrengsten uit deze transfers bedroegen zo'n 21 miljoen euro, wat niet voldoende was om de afschrijvingen te dekken.

Naast de investeringen in zijn spelers, investeerde PSV het afgelopen seizoen ook sterk in de eigen faciliteiten. Zo werd er op De Herdgang een heus stadion gerealiseerd, kreeg het Philips Stadion een flinke upgrade en wordt er momenteel nog gebouwd aan een eigen PSV Vrouwen-vleugel in het gebouw achter het doel op De Herdgang. De club meldt dat deze investeringen in totaal zo'n zeventien miljoen euro bedroegen, welke volledig zijn gefinancierd vanuit het eigen vermogen.

Bovendien ziet PSV de toekomst met het volste vertrouwen tegemoet. De club kwalificeerde zich voor het derde achtereenvolgende jaar voor de UEFA Champions League. De opbrengsten die dat met zich meebrengt en de deze zomer reeds gerealiseerde transfers zorgen ervoor dat PSV verwacht ook volgend jaar weer positieve cijfers te presenteren. Daarbij spreekt de club de ambitie uit het eigen vermogen minimaal te handhaven of verder te versterken.




Tags

boekjaar recordomzet bedroegen behaalt herdgang recordomzetten uefa business dams danken dekken duiven gebouw hospitality investeerde jason jordan kostenstijging kwalificeerde licensing match matteo meebrengt merchandise nettowinst operations opwaartse premies teze ticketing transferresultaat upgrade vleugel volste voortgezet

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


2 maanden geleden
We beginnen weer écht een topclub te worden. En daar zag het rond covid bepaald niet naar uit.

In Bosz we trust.
In Brands we trust.
In Stewart we trust.
+6/-0

 
2 maanden geleden
Dit is toch geen topclub? Vergelijk die 48 miljoen nu eens met de 1 miljard eigen vermogen van Real Madrid...
+1/-1

 
2 maanden geleden
Real Madrid een wereld club.

Nederland weet waar het staat in Europees voetballand.
PSV doet het fantastisch en is op alle fronten stappen aan het zetten.
Groter stadion, begroting en eigen vermogen.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Real Madrid heeft een lening van 1,1 miljard voor renovatie van het stadion.
+1/-0

2 maanden geleden
De omzet an sich betekent niet veel, het gaat om het rendement. Een winst van 7,4 miljoen op een omzet van 170 miljoen (= 4,3% winst) is erg mager. Maar goed, PSV is geen commercieel bedrijf.
NB., Beursganger Ajax heeft een hogere omzet: 178 miljoen, en 37 miljoen verlies. Die Hollandse handelsgeest hè !
+1/-0

 
2 maanden geleden
Voor de winst geldt natuurlijk ook dat dat niet alles zegt en dat je daar niet zwart wit maar genuanceerd naar moet kijken. Het gaat om de cijfers daarachter. Vervroegd de corona schuld aflossen is natuurlijk positief voor de komende jaren maar zie je wel terug in de cijfers van dit jaar.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Een schuld aflossen heeft alleen totaal geen effect op je winst. Hooguit dat je na de aflossing minder rentekosten hebt, al weet ik niet of er rente over deze schuld gerekend werd.
+1/-0

2 maanden geleden
Geen positief transferresultaat, maar toch een prima nettowinst, dat is keurig gedaan.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Veel transfers van dit jaar vallen in het volgende boekjaar dus de winst in het volgende boekjaar wordt hoger dan de huidige.
Prima ontwikkelingen.
+2/-0

2 maanden geleden (gewijzigd)
"PSV verwacht ook volgend jaar weer positieve cijfers te presenteren."

No shit, Sherlock. Groepsfase Champions League en voor bijna 80 miljoen aan spelers verkocht. Me dunkt dat je dan positieve cijfers presenteert.

Hoe dan ook staan we er financieel weer goed op. Met verschillende spelers in de selectie die een serieuze transferwaarde vertegenwoordigen. Zorgen dat we volgend seizoen weer groepsfase Champions League spelen en dan is het misschien tijd om die mega investering van de 3e ring te doen die onze financiële toekomst voor de komende tientallen jaren moet veiligstellen.
+3/-0

2 maanden geleden
Het moge duidelijk zijn dat wat er nu met Nederland op de Coëfficiëntenlijst gebeurt zeer zeer gevaarlijk voor de toekomst van PSV is. Onze financieel directeur heeft daar in de toelichting op de cijfers volgens mij ook iets over gezegd. Deze cijfers zijn prachtig maar wel slechts een momentopname. De kosten lopen fors op, uiteraard ook door fors hogere premies maar je moet niet in een situatie terechtkomen waarbij we eens een paar jaar geen CL spelen. Dan zijn de rapen gaar.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Helemaal mee eens en met de huidige resultaten in Europa van de Nederlandse clubs kan het snel gaan. 1 of 2 tegenvallende jaren van Nederlandse clubs in Europa en je bent die 2e gegarandeerde CL plek kwijt, dan móet je weer ieder jaar kampioen worden net als Ajax en Feyenoord, een jaar missen opvangen lukt dan nog wel, maar dan staat de druk er weer vol op en zit je in een scenario waar je echt weg wilt blijven.
Hopelijk regelt PSV het in contracten met spelers goed en is er een variabel deel van het salaris afhankelijk van de resultaten, zodat het verval niet te groot is als het even minder is.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Mee eens, ik zie hier boven reacties dat het allemaal wel goed komt, maar dat valt nog te bezien, niets is zeker in het voetbal. Ter herinnering, in 2019 dachten ze in A'dam dat ze het Bayern van NL waren geworden. Eén of 2 jaar met slechte prestaties waardoor je geen CL zou spelen zou PSV financieel terugwerpen, en idd, die coefficientenlijst is daarvoor cruciaal. De internationale voetbaltrein rijdt keihard door en wacht op niemand. Het is een kwestie van tijd dat Europese competitie belangrijker is dan de nationale competitie. De druk blijft hoog te presteren op het veld om financieel mee te blijven doen... en andersom. Derhalve is het maar goed dat we Brainport hebben.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Ben ik met je eens, maar ik neem toch aan dat PSV wel enigszins behoudend begroot en geen Russisch roulette stuurt.

Bovendien wil ik het rekensommetje weleens zien als we Europa League zouden spelen en bijvoorbeeld de kwartfinale daarin zouden halen en ook de lagere kosten halen. Ik weet het, kwartfinale is ook een aanname. Maar zou graag inhoudelijk zien wat dan de significant lagere inkomsten zouden zijn t.o.v. CL. Daarbij moet ook de vraag meegenomen worden wat PSV prijstechnisch doet met de all-in (kaartverkoop).
+1/-0

 
2 maanden geleden
PSV begroot schijnbaar dat het 4 van de 5 keer CL haalt. Mocht de 2e CL plaats vervallen dan moet er ingegrepen worden. Zeker nadat er deze zomer fors geïnvesteerd is waardoor de post afschrijving stevig oploopt.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Dat is, met twee vaste CL-deelnemers, al lopen op een flinterdun lijntje, maar met 1 vaste deelnemer te risicovol. Zodra Nederland die plaats kwijt raakt, en dat gaat snel gebeuren, dan moet er inderdaad sprake zijn van gezond Boerenverstand.
+1/-0

2 maanden geleden
Fantastisch nieuws!
Hopelijk wordt het team nu wat constanter en beter op elkaar ingespeeld zodat we ook mee kunnen in de Champions League maar laten we vooral blij zijn waar we nu staan.
Met een beetje geluk haakt Ajax sportief en financieel af waardoor we groter gat kunnen slaan.

Verder hoop ik op uitbreiding van het stadion inclusief meer business rooms.
+1/-0

2 maanden geleden (gewijzigd)
Das heel mooi, maar we moeten niet tevreden zijn hiermee.
Het eerste wat PSV nu moet doen is vaart zetten achter de uitbreiding van het Stadion, dat moet richting de 50.000.
Dat niet alleen voor onze concurrentie positie (tov Adam en Rdam) maar ook naar onze achterban die groeit als kool... met ruim 10.000 wachtenden - waaronder mijn zoon van 18 - op dit moment om een SSC te kunnen kopen!
Creatief zijn, bv veld stuk de grond in laten zakken, dat is in Barcelona ooit ook gedaan, dan win je al 5 a 10 rijen stoelen; aan de spoorzijde kun je de lucht in en dat geldt ook voor de Oost en West, weliswaar in iets mindedere mate, maar ook daar is ruimte. Alleen de oude hoofdruimte kant (zuid) is gelimiteerd qua hoogte, vanwege de huisjes langs de overkant van de weg.

Ik vind 2030 veel te laat, dat kan makkelijk in 2028 al gebeuren imo
Het ijzer smeden als het heet is!
+2/-0

 
2 maanden geleden
2028 versus 2030: zou het stadion dan klaar moeten zijn verwacht je of zou dat de startdatum van een mogelijke verbouwing zijn? Hoe kom je erbij dat het makkelijk 2028 zou moeten kunnen? Wat doen de wijze heren dan fout?
+1/-0

 
2 maanden geleden
Omdat ik ervaring heb met dit soort procedures. Bovendien is het zaak om te profiteren van de ongekende vraag naar tickets.
Kortom het ijzer smeden als het heet is en PSV is momenteel heet (@lang;-)
+1/-0

 
2 maanden geleden
👍👍. Inzake je laatste zin: een gedegen haalbaarheidsonderzoek zal uitgewezen hebben dat er sprake is van een structurele ‘over’ vraag waardoor het een lange termijn shot is en er vooral geen overhaaste beslissingen genomen moeten worden. We gaan het zien.
+1/-0


PSV E-zine

Meer dan 28.000 fans zijn lid van onze nieuwsbrief. Meld je ook aan!




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

albert bakteri bedacht benfica bosz community corinthians dood duizenden femke feyenoord forza halsema heerenveen hendrikus knvb kovar liverpool mauro old pepi psvrijnwoude puntje side skool trestena vaio valente veerman vessem