Transparent
Inloggen
Sluiten

Alkemade keert terug en verlengt bij PSV

8 juli 2026 16:00
Foto: PSV Media

Alkemade keert terug en verlengt bij PSV; image source: PSV Media

Lisan Alkemade is deze zomer teruggekeerd bij PSV Vrouwen, na te zijn uitgeleend aan het Tsjechische Sparta Praag. De drieëntwintigjarige keepster had nog een contract tot de zomer van 2027 bij PSV, dat nu door de club is opengebroken en met twee extra jaar is verlengd, zo bevestigt de club zojuist. Ondanks haar nog jonge leeftijd is het al haar vijfde contract bij PSV.

Alkemade begint komend seizoen dan ook al aan haar achtste seizoen bij PV, waarmee ze het langszittende selectielid is: "Ik heb het hier gewoon ontzettend naar mijn zin, dus dit was eigenlijk een heel makkelijke beslissing", aldus de keepster die terugkeert na een succesvolle periode in Praag. Als eerste keepster pakte ze daar direct de dubbel: "Het was een hele mooie periode waarin ik veel heb geleerd. Natuurlijk had ik even last van heimwee toen PSV kampioen werd, maar gelukkig pakten wij daarna zelf ook de landstitel."

Hoewel Alkemade langer had kunnen blijven bij Sparta Praag, kiest ze voor een terugkeer in Eindhoven: "Ze waren erg tevreden, dus die gesprekken zijn zeker wel gevoerd. Maar PSV voelt voor mij als thuis. De afgelopen week voelde dan ook echt als thuiskoen, al moest ik de Tsjechische voetbaltermen wel weer afleren", aldus een glimlachende Alkemade.

Kemper-Moorrees en Alkemade na contractverlenging

Ook technisch manager Myrthe Kemper-Moorrees, tot voor kort nog ploeggenoot van de keepster, is blij Alkemade te kunnen behouden voor PSV: "Lisan is een uitstekende keepster en bovendien een fantastische teamgenoot. Ondanks haar jonge leeftijd is ze een van de cultuurbewakers binnen het team. Het afgelopen halfjaar heeft ze zich in een nieuwe omgeving verder ontwikkeld. Daarom zijn we extra blij dat ze terug is én dat ze haar contract bij ons heeft verlengd."




Tags

alkemade keepster praag lisan sparta afleren cultuurbewakers drieentwintigjarige glimlachende halfjaar heimwee kemper landstitel langszittende moorrees myrthe selectielid teamgenoot thuiskoen uitgeleend voetbaltermen

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


4 uur geleden
Dus we hebben nu 2 volwaardige doelvrouwen. Prima zaak, vecht het maar samen uit!
+1/-0


PSV E-zine

Meer dan 28.500 fans zijn lid van onze nieuwsbrief. Meld je ook aan!




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

balogun basarnhem bastard bayern bosz dest fernandez flamingo forza geertruida genk grinta hendrikus jong mauro messi mijnans newcastle oranje ouahdi pepi perisic plea saibari schouten stewart til vaio veerman wanner