Transparent
Inloggen
Sluiten

PSV verliest finale Otten Cup van Palmeiras

16 augustus 2026 15:24
Foto: Noël van de Laar

PSV verliest finale Otten Cup van Palmeiras; image source: Noël van de Laar

PSV heeft de zesenzeventigste editie van de Otten Cup afgesloten met een tweede plaats. Net als zaterdag tijdens het derde groepsduel was zondag het Braziliaanse Palmeiras te sterk voor de talenten van PSV. Vinicius Martins opende kort na de eerste drinkpauze de score namens de Brazilianen en verzorgde daarmee het enige doelpunt van de eerste helft. Halverwege de tweede helft verzorgde Kaique Gabriel Da Canceição de nekslag voor PSV met de 0-2.

Drie minuten voor tijd tekende Liam van Nistelrooij nog aan voor de aansluitingstreffer, nadat scheidsrechter Dave Steenis een strafschop toekende aan PSV. In een hectische slotfase werden er nog twee Brazilianen met rood naar de kant gestuurd. PSV rook bloed maar wist in de twee slotminuten van de wedstrijd niet te profiteren van de overtalsituatie waardoor het met 1-2 verloor van de Brazilianen.

PSV wist zich nauwelijks door de sterke Braziliaanse defensie heen te voetballen. De keren dat de ploeg van Jasper Waalkens gevaarlijk dreigde te worden, waren de Brazilianen er keer op keer als de kippen bij om de aanval af te slaan. Het wachten leek dan ook op een Braziliaanse counter waaruit Palmeiras de wedstrijd definitief wist te beslissen. Die kwam er halverwege de tweede helft. Nadat Kane Aerts eerst nog een knappe redding bracht was de keeper even later kansloos op een schampschot van dichtbij van Kaique Da Canceição.

Na een 1-0 overwinning vrijdag in het eerste groepsduel met Manchester United volgde een eclatante 4-1 overwinning op Adelaide United FC. Zaterdag was Palmeiras met 1-3 te sterk voor PSV, waardoor beide ploegen de halve finale van de Otten Cup wisten te bereiken. Daarin versloeg PSV zaterdag de leeftijdsgenoten van Chelsea met 3-1, terwijl Palmeiras met 0-1 af wist te rekenen met AS Monaco. Daardoor troffen beide ploegen elkaar zondag weer op De Herdgang, met opnieuw Palmeiras dat dus tamelijk eenvoudig afrekende met PSV.




Discussieer mee op de forums


Tags

palmeiras otten canceicao groepsduel kaique verzorgde adelaide aerts afrekende bloed chelsea counter dave drinkpauze eclatante editie gabriel herdgang kane kippen martins monaco nekslag nistelrooij overtalsituatie rook schampschot slotminuten steenis toekende vinicius waalkens zesenzeventigste

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


13 uur geleden
Jammer,het was een spannende finale met een verdedigend sterk Palmeiras.Mischien had PSV nog een 2e penalty moeten krijgen.De overgave waarmee Palmeiras verdedigde viel me wel op.Zelfs al in de jeugd leren ze dat winnen het belangrijkste is.Toch wel mooi om te zien.
+1/-0

12 uur geleden
Twee stylen tegen elkaar waarin Palmeiras de meest effectieve was,de tweede penalty had inderdaad best gegeven mogen worden.
Toch een mooi sterk team deze rood-witte lichting.
+1/-0

12 uur geleden
Aangezien PSV al jaren geen topverdediger heeft kunnen halen, kunnen we niemand van Palmeiras vastleggen voor de toekomst?
+1/-0

 
12 uur geleden
Ja inderdaad! Die aanvoerder gelijk hier houden. Lijkt nu op deze leeftijd al beter dan wat wij in het eerste hebben rond hobbelen (met nadruk op lijkt ;))
+1/-0

 
12 uur geleden
Stonden laag op het veld te verdedigen niet met ruimte in de rug,dus ik denk het niet.
+1/-0

 
12 uur geleden
Inderdaad.. ander soort spelletje hè?
Ik vond onze nr2 sterk spelen, legde heel veel energie in de wedstrijd.
Jammer dat we er niet echt doorheen konden voetballen..
+1/-0

 
11 uur geleden
Ja zeker Kyano Penso,over verdedigers gesproken die hoger staan.
+1/-0

6 uur geleden
Waarom vraagt PSV niet, zoals vroeger vaak wel, een zaterdagavond-thuiswedstrijd* aan Zeist in het Otten-weekend? Leuk voor supporters die van ver moeten komen om eea te combineren. En dan weet je zeker dat je die zaterdag kan. Nu had ik mijn pijlen gezet op de vrijdag, maar toen speelde Telstar thuis. Gisteren moest ik uiteraard naar Kralingen en vandaag begon te vroeg en ik had ook geen puf meer.

Prima deelnemersveld met, naast PSV, onder meer die Brazilianen en Chelsea. De overwinning van Chelsea op Benfica (3-2) was een mooie rerun van de door mij bezochte Europa League Final van 2013. In dat verband jammer dat Chelsea niet tegen Palmeiras moest, dan had dat een herhaling van de Wereldcupfinale van 2021 kunnen zijn.

*3× woordwaarde
+1/-0


PSV E-zine

Meld je aan en ontvang elke week een vers PSV E-zine in je mailbox met al het nieuws en achtergronden. Maar liefst 28.683 fans gingen je al voor.




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

albert beledigend bella bommel bosz dest earnie fcepsv flamingo fortuna forza geertruida godts jong kostic legerjas nagalo obispo pepi perisic plea saibari sano schouten til trestena trui veerman wanner winkel