Jong PSV boekt monsterscore bij Ipswich Town
27 oktober 2026 14:55
Foto: Pro Shots

Jong PSV heeft dinsdagmiddag een absolute monsterscore geboekt in de Premier League International Cup. Voorzien van een kwaliteitsinjectie met zeven spelers uit de hoofdmacht was Jong PSV vele malen te sterk voor de beloften van een armetierig Ipswich Town. De teller stokte uiteindelijk pas na zeven treffers, waarvan de eerste zes in de eerste helft werden gemaakt.
Jong PSV kende een vliegende start tegen Ipswich Town. Ayoni Santos had slechts acht minuten nodig om zijn ploeg al op een comfortabele 0-2 voorsprong te zetten, waarna Shuryjano Cornecion de 0-3 voor zijn rekening nam. Mikkel Bro Hansen zorgde binnen het eerste kwart nog voor de 0-4, waarna Rivas Manuhutu kort voor rust de 0-5 verzorgde. Vervolgens mocht Bro Hansen in de blessuretijd voor rust vanaf elf meter aanleggen. De Deense spits faalde niet en zorgde voor de 0-6 ruststand.
Na rust deed Jong PSV het logischerwijs wat rustiger aan. Cornecion zorgde met zijn tweede van de middag na ruim een uur spelen voor de 0-7 eindstand. Met liefst twintig doelpogingen en elf schoten tussen de palen had de score nog wel wat hoger uit kunnen vallen voor de ploeg van trainer Stijn Schaars. Bovendien had Jong PSV liefst zeventig procent balbezit tegen Ipswich Town, dat alle hoeken van het veld te zien kreeg door de beloften van PSV. Bro Hansen groeide uit tot de absolute Man van de Wedstrijd. Niet alleen nam de Deense spits zelf twee goals voor zijn rekening, ook leverde hij de assists op beide doelpunten van Cornecion én de openingsgoal van Santos. Van de zeven doelpunten was hij dus betrokken bij vijf goals.
Sowieso is de ruime overwinning een hele fijne opsteker voor Jong PSV, nadat het openingsduel met Sunderland Onder 21 nog in een 1-1 gelijkspel was geëindigd. Na twee duels staat Jong PSV nu tweede in groep D van de PLIC, twee punten achter de nog foutloze koploper Anderlecht. Wel heeft Jong PSV na de monsterscore tegen Ipswich veruit het beste doelsaldo in Groep D.
PSV wacht op 2 deember nog een duel met de beloften van Brighton & Hove Albion, terwijl er op 19 januari komend jaar nog gespeeld wordt tegen Crystal Palace. Jong PSV keert later vandaag weer terug naar Eindhoven, waar de voorbereiding op het duel met NAC Breda van start gaat. Die wedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie staat voor aanstaande maandag op het programma en zal gespeeld gaan worden op De Herdgang.

