Transparent
Inloggen
Sluiten

PSV bereikt akkoord met AZ over Van Bommel

9 juli 2025 11:11
Foto: Pro Shots

PSV bereikt akkoord met AZ over Van Bommel; image source: Pro Shots

PSV heeft op hoofdlijnen een akkoord bereikt met AZ over de aanstaande transfer van Ruben van Bommel. Volgens De Telegraaf maakt PSV een kleine zestien miljoen euro over voor de beoogde opvolger van de naar Napoli vertrekkende Noa Lang. Daarnaast zou er ook en doorverkooppercentage van tien procent zijn opgenomen in de overeenkomst.

Daardoor kunnen we spreken van een binnenlandse recordtransfer. Die eer stond tot vandaag nog op naam van Miralem Sulejmani, die voor ruim zestien miljoen euro door Ajax werd weggeplukt bij SC Heerenveen. Van Bommel is reeds onderweg naar Eindhoven, waar hij woensdagmiddag zijn medische keuring aflegt. Ook Van Bommel is op hoofdlijnen akkoord over een vijfjarig contract. Hoewel er nog enkele details moeten worden afgerond, lijkt Van Bommel een absolute grootverdiener te worden in het Philips Stadion.

Om de deal mogelijk te maken ziet Van Bommel af van een contractuele afspraak met AZ. De aanvaller zou recht hebben op vijfentwintig procent van de transfersom, maar heeft besloten daarvan af te zien. Of Van Bommel dat echt betreurt, valt te betwijfelen, zo schetst De Telegraaf: "Het geld dat de aanvaller daardoor misloopt, is verdisconteerd in zijn salaris bij PSV. Daardoor treedt hij in Eindhoven direct toe tot de grootverdieners van de club."

PSV verwacht dat Van Bommel nog enkele serieuze stappen gaat zetten in zijn ontwikkeling. Zodoende is het doorverkooppercentage van tien procent ook opgenomen in de onderhandelingen en overeenkomst. PSV is overtuigd van zijn kwaliteiten en potentieel om de internationale top te halen en verwacht dan ook in de toekomst een stevige financiële klapper te kunnen maken met Van Bommel.

PSV ziet verder af van de solidariteitsvergoeding, ondanks dat Van Bommel zeven jaar actief was in de PSV Academy. Daardoor pikt alleen MVV Maastricht een heel klein graantje mee. De zoon van clublegende Mark van Bommel speelde immers slechts een jaar in Limburg, alvorens hij werd opgepikt door AZ.




Discussieer mee op de forums


Tags

bommel hoofdlijnen telegraaf academy aflegt betreurt betwijfelen clublegende eer graantje grootverdiener heerenveen keuring klapper maastricht miralem misloopt napoli potentieel recordtransfer ruben schetst solidariteitsvergoeding sulejmani verdisconteerd vertrekkende weggeplukt

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


5 maanden geleden
Ben ik de enige die weinig vertrouwen heeft in deze jongen? Of het in ieder geval veel te veel geld vindt voor een tot nu toe nog onbewezen/onervaren speler? We gaan het zien.
+8/-2

 
5 maanden geleden
Nee, je bent niet de enige zoals je al hebt kunnen lezen in alle voorgaande topics inzake v Bommel. Bij PSV daarentegen is er blijkbaar geen enkele twijfel in geen enkele geleding over het aantrekken van v Bommel. Het lijkt er sterk op dat belanghebbenden (Bosz voorop) grondig vooronderzoek hebben gedaan (statistieken, data, groeipotentieel, waarde potentieel, etc) op basis waarvan ze zeer gedecideerd v Bommel kiezen als ideale vervanger van Lang.
+4/-1

 
5 maanden geleden
Mbt het grondig analyseren vd club mag je dat ook wel verwachten voor dat geld toch? Als je ze 1 op 1 vergelijkt vind ik dat je toch wel behoorlijk wat kwaliteit inlevert ten opzichte van Lang. Maar wie weet, ik laat me graag positief verrassen.
+1/-0

5 maanden geleden (gewijzigd)
De media wist het allemaal al lang 20 miljoen euro zou het worden voor Ruben van Bommel.
Nu met 16 miljoen een heel ander transferbedrag.
Deze Ruben van Bommel heeft net zo'n drive als zijn vader om te slagen bij PSV.

Natuurlijk is het veel geld en zal deze van Bommel nog stappen moeten maken, maar bij PSV zijn ze overtuigd dat ze de juiste speler hebben voor de linkerflank.
+2/-0

 
5 maanden geleden
Zoals ik het lees en begrijp zat de media er niet naast met die 20 miljoen. Blijkbaar zou 4 miljoen van de 20 naar V Bommel zelf gaan en betaalt PSV die 4 miljoen wel, maar dan aan V Bommel via salaris om hem te compenseren.
Aan Az betalen we dus maar 16, maar de deal kost ons wel gewoon rond de 20 miljoen.

Of ik moet het verkeerd begrijpen.
+2/-0

 
5 maanden geleden
En als icing on the cake een doorverkooppercentage van 10%. Ik mag hopen dat ik er compleet naast zit maar ik had deze transfer niet gedaan voor dit geld.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Ik vrees ook het ergste. Van Bommel is beperkt in de kleine ruimte. Moet het dus hebben van passeren op snelheid. Makkelijk te verdedigen. Zelfde type speler als Driouech. Daar heeft PSV toch ook geen 20 miljoen voor betaald?
+1/-0

 
5 maanden geleden
En ook de opleidingsvergoeding laten we lopen. AZ lacht zich de ballen uit de broek, wat onverantwoord veel geld. Ze zien er de nieuwe Gakpo in, laten we hopen dat Ruben heel blijft en dat ze gelijk krijgen.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Jij begrijpt het inderdaad verkeerd. Dat is alleen de situatie in het geval dat van Bommel zijn volledige contractduur uitzit bij PSV, hetgeen vermoedelijk niet gaat gebeuren. Als je hem over 1-2 jaar verkoopt dan is het dus allerminst 20 mio.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Vraag me af of deze deal zoveel beter is dan 20 miljoen. Het lijkt me niet dat je wilt dat iemand in deze fase al tot de grootverdieners behoort. Los van het geld is het ook niet goed voor het groepsproces. Ook geeft het minder ruimte om in de toekomst het contract open te breken en te verlengen want je kunt er minder salaris tegenover zetten. En het doorverkooppercentage komt er natuurlijk nog bij. Het klinkt als een hele kromme overeenkomst. Maar het is natuurlijk wel de vraag wat er van klopt.
+1/-0

5 maanden geleden
Hier wordt ik wel heel blij van, gaan we veel plezier aan beleven, al was het maar vanwege zijn grinta. Dacht eigenlijk dat hij al onhaalbaar zou zijn, fijn dat hij ook zelf zo graag wil dat hij een behoorlijk offer heeft gebracht, altijd fijn als spelers echt voor een club kiezen en niet voor een bedrag.
+5/-1

 
5 maanden geleden
Offer? Hij krijgt die 4 miljoen terug in z'n topsalaris.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Dat had hij bij een andere club van kaliber PSV of grotere competitie ook gehad.
+1/-0

5 maanden geleden
Ik zit ook met dubbele gevoelens. Ja ik wou V Bommel graag, omdat ik potentie in hem zie. Heeft hij zich al bewezen, nee, het kan ook gewoon (zwaar) tegenvallen.

Dus blij dat hij er is, maar die transfersom is wel heel hoog. Mocht hij toch tegenvallen dan zie je dat niet meer terug. En dat hij nu al een van de topverdieners is (ik reken hem nog niet bij onze echte topspelers) is eigenlijk ook wat vreemd.
Moeten blijven opletten dat ons salarishuis niet de verkeerde kant opgaat. Bij Til werd ook al vermeld dat hij niet bij de topverdieners hoorde en bij Mauro ook al toen ze verlengden. En zijn dit onze topspelers ?
+1/-0

5 maanden geleden
Nou dat klinkt al direct veel positiever.
En dan even door gaan op die voet:Dat is omgerekend een slordige drie en een halve miljoen per jaar waarbij je diepgang binnen haalt die ook in de CL flink van pas kan komen met toegenomen ruimtes.
Uiteraard komt hij wel in de hogere salarispost maar met wat tegen elkaar wegstrepen van spelers die vertrekken zal dat ook wel op te vangen zijn,en dan hebben we het nog niet over de eventuele doorverkoop na einde contract.
+2/-0

5 maanden geleden
Prima deal! Dit is wat je neerlegt voor een jeugdinternational met potentie. Beste alternatief wat er op dit moment voor handen is. Een jongen met een goede mindset en bepaalde drive, wat we soms missen in de selectie.
+3/-0

5 maanden geleden
Ruben van Bommel, Nick Olij inmiddels gehaald.
Nu nog Adilson Malanda en Yarek Gąsiorowsk centrumverdedigers. Daarbij Yarek Gąsiorowski kan ook linksback.

Young of Kiliann voor rechtsback.
Een vervanger voor Bakayoko rechterflank.
Een vervanger voor de waarschijnlijk vertrekkende Luuk de Jong.
Tillman vervanger Sven Mijnans of dat de ideale vervanger is lijkt me te betwijfelen.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Ben wel benieuwd hoe het met Pepi staat … daar hebben we weinig over gehoord de laatste tijd.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Pepi moet er staan in de wedstrijd om de Johan Cruijff schaal dat is recent door Bosz gezegd.
+1/-0

5 maanden geleden
Ik vraag me af wat dit met de hiërarchie doet. Het is geen speler die zich al bewezen heeft zoals een Hector Moreno, Benitez of Luuk de Jong.
Potentie heeft hij zeker, maar hij krijgt zo een status waar hij nog lang niet is naar mijn mening.
+1/-0

 
5 maanden geleden (gewijzigd)
Niemand, ook Ruben niet, krijgt(!) een status. 'Status' is niet materialistisch en kun je alleen maar krijgen door via prestatie, gedrag en respect voor anderen, dit af te dwingen. Dat geldt ook zo in het voetbal.
+2/-0

 
5 maanden geleden
Prima, dan zal ik het imago noemen.
Of denk jij dat een collega voetballer die een stuk meer verdient en voor 16 miljoen is gehaald geen bepaald verwachtingspatroon heeft. Naar mijn mening past hij die jas nog niet.
Zo beter omschreven?
+1/-0

 
5 maanden geleden
Veel beter :). Ik begrijp wat je bedoelt te zeggen, maar ik denk dat dit meer voor de buitenwacht geldt dat verwachtingspatroon. Collega-spelers begrijpen wel hoe het zit, en wat hij kan, en PSV niet zo maar even bij de hand kan nemen. Deze transfer is duidelijk een project voor de toekomst voor PSV, en hij krijgt ongetwijfeld wat tijd om zich in te werken in de speelwijze/spelprincipe. Spelprincipe lijkt gelukkig wel op die van AZ, dus dat kan snel gaan.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Dat hij flink meer gaat verdienen, zal iedereen in de selectie wel snappen mag ik hopen? Dit was creatief boekhouden, omdat hij afzag van zijn deel (€4m) van het transferbedrag. AZ had anders niet meegewerkt.
+1/-0

5 maanden geleden
Betekent dit nu ook dat de transfer van Noa nu echt definitief is ?
Anders wordt het toch lastig als hij niet door de keuring zou komen.
+1/-0

5 maanden geleden
Ik vind het bijzonder veel geld voor een speler die nog veel te bewijzen heeft. Geen ervaring als International of in de CL, geen buitensporige statistieken qua goals of assist enkel veel potentie. Als hij dan werkelijk ook nog 1 van de grootverdieners moet worden zal er een hele zware druk op die jongen komen te liggen om te presteren. In mijn optiek is dit gokken met teveel geld. Aan de andere kant weet ik niet wat de alternatieven zijn en kosten, maar ik zie hier nog niet de nieuwe Arjan Robben lopen, terwijl we wel voor de nieuwe Arjan Robben betalen. Hopelijk zit ik er faliekant naast en doet hij het net zo goed als Xavi destijds. Welkom bij de club in ieder geval.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Krimpflatie Remmie, je betaalt gewoon meer voor minder. Robben is volgens mij nog met houten guldens gekocht.😇
+2/-0

 
5 maanden geleden
Meer graaiflatie van AZ. Maar daar kan ik ze geen ongelijk in geven. Maar goed we gaan het zien, hij kan ook zomaar voor 60 de deur uitlopen, al vind ik bij ons de transfers wat minder last hebben van krimpflatie. Maar he met 2 titels en 2x laatste 16 CL hebben Brands en Steward natuurlijk gewoon gelijk. Daarom zitten hun bij PSV en mag ik hier onzin tikken.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Is toch leuk man. We zijn allemaal begaan met PSV en het is hartstikke grappig om te zien hoe verschillend we hier omgaan met alle berichten over aankopen en geruchten. Daar kan geen boer zoekt vrouw tegenop 😇
+1/-0

5 maanden geleden
Leuk dat ie weer terug is, hij kan aan de bak zich te bewijzen. Om eerlijk te zijn zie ik de miljoenen liever richting AZ dan naar het buitenland gaan. Met ook nog de verkoop van Jayden Addai heeft Huiberts een flinke zak met geld om te investeren. NL kruipt wat betreft transferbedragen dichter naar de grote Europese competities toe, wat een goede ontwikkeling is. Wel daargelaten dat de bedragen die omgaan in het voetbal absurd gegroeid zijn, maar het is eenvoudig de trend, deal with it.
+2/-0

 
5 maanden geleden
Ff offtopic, maar doet toch (nog) pijn: Sem Steijn in Feyenoordshirt op de cover van VI.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Ja, eeuwig zonde. Ik heb het hier de laatste 1.5 jaar best vaak over hem gehad dat ik het een kanjer vond, best veel die hier 't niet met me eens waren. Ik heb maar weinig spelers gezien die zo ontzettend goed positie kunnen kiezen over het hele veld, maar voornamelijk in de as. En dan scoort ie ook nog eens veel.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Was imo de ideale opvolger voor Tillman geweest, the second best thing, en gezien de onzekere transferzomer en met het oog op weer een lang seizoen, met helaas weer de nodige blessures, had ik de gok 100% genomen. Hoewel, voor dat bedrag niet eens een echte gok.
+1/-0

5 maanden geleden
It's a wrap!

Gefeliciteerd, allen.
+1/-0

5 maanden geleden
Blijkt dus dat Van Bommel 25 procent van de transfersom zou ontvangen en daar van afgezien heeft.
Vandaar het bedrag nu 16 miljoen is.
Psv compenseert Ruben daarin met hoger salaris.
Dan hoop ik niet dat die 25 procent nu in het contract staat met Psv, plus doorverkoop percentage van Az dan ga je daar iig niet veel winst op maken.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Verkopen voor 60 miljoen.
16 miljoen gekocht.
15 miljoen naar van Bommel
6 miljoen naar AZ
Houd je 23 miljoen winst over, dat is meer winst dan op Tillman of Lang.

Ik zeg niet dat het zo is, het is maar een rekenvoorbeeld.
+1/-1

 
5 maanden geleden
Jaja weet wel wat Psv voor 60 miljoen verkoopt.
Droom clubs van Ruben zijn Bayeren Munchen en Ac milan en die gaan dat never betalen..
+1/-0

5 maanden geleden
Niemand die zich afvraagt waarom je in hemelsnaam hem vanuit de jeugd laat gaan en een jaar later ook nog eens nalaat hem transfervrij terug te halen?? 20 miljoen betalen voor een eigen speler, lekker gedaan PSV. Lijkt Ajax wel met Brobbey.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Nee, de meeste hebben denk ik wel uitgezocht hoe het zit en waarom Ruben naar MVV is gegaan. Zou je ook kunnen doen natuurlijk?
+2/-0

 
5 maanden geleden
Ja kinnesinne tussen PSV & pa Mark.

Maar daar had je overheen kunnen stappen en hem gewoon voor PSV kunnen behouden. Eens dus met Zizou hier. Aan de andere kant: zo liggen de kaarten nou eenmaal. Terugkijken en treuren - zie ook ikzelf hier vlak boven mbt Sem Steijn - mag, zeker, maar je moet wel verder. Dus vanaf nu niet meer omzien, maar blik vooruit: de 2 landstitels zijn geweest, op naar de 3e op rij, threepeat!
+1/-0

 
5 maanden geleden (gewijzigd)
Er speelde nog wel iets meer dan alleen maar PSV FYI.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Praktische, dagelijkse zaken buiten het voetbal, die zijn ook belangrijk(er). En Meerssen ligt ook niet om de hoek.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Dan is Maastricht logisch, ja, maar Alkmaar is helemaal aan de andere kant van het land, letterlijk (diagonaal).
+1/-0

 
5 maanden geleden
Maar toen was hij al 18. Iemand van 18 kan zich al alleen redden, zie het als een student die op kamers gaat na de middelbare school. ;)
+1/-0

 
5 maanden geleden
Toen had PSV hem alsnog kunnen terugnemen. Maar goed, gedane zaken en zo. Nu is hij alsnog terug, make the most of it.
+1/-0

 
5 maanden geleden
PSV wilde hem destijds ook terughalen vanuit MVV, maar hij koos toen voor AZ vanwege meer perspectief op speeltijd.
+1/-0

 
5 maanden geleden
Idd, veel meer kans op speeltijd, cruciaal om je te ontwikkelen.
+1/-0

5 maanden geleden
Hier wordt ik wel heel blij van, gaan we veel plezier aan beleven, al was het maar vanwege zijn grinta. Dacht eigenlijk dat hij al onhaalbaar zou zijn, fijn dat hij ook zelf zo graag wil dat hij een behoorlijk offer heeft gebracht, altijd fijn als spelers echt voor een club kiezen en niet voor een bedrag.
+1/-0


PSV E-zine

Meer dan 28.000 fans zijn lid van onze nieuwsbrief. Meld je ook aan!




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

albert bakteri bedacht benfica bosz community corinthians dood duizenden femke feyenoord forza halsema heerenveen hendrikus knvb kovar liverpool mauro old pepi psvrijnwoude puntje side skool trestena vaio valente veerman vessem