PSV bereikt akkoord met AZ over Mijnans
5 juli 2026 16:07 - Eindhovens Dagblad
Foto: Pro Shots

PSV heeft een jaar later dan aanvankelijk gepland alsnog beet bij AZ en Sven Mijnans. Volgens het Eindhovens Dagblad is er met de aanstaande transfer een bedrag van zo'n dertien miljoen euro gemoeid. Daarmee heeft zowel PSV als Mijnans zelf zijn droomtransfer te pakken, nadat hij een jaar eerder zijn droom naar nu blijkt dus uitgesteld zag worden.

De medische keuring staat inmiddels gepland, nadat PSV zondag een definitief akkoord wist te bereiken met AZ. Dat de Alkmaarders nu wel mee werken aan het vertrek van zijn sterkhouder heeft alles te maken met de afspraken die zijn gemaakt nadat hij zijn verblijf bij AZ met een jaar verlengd zag worden. Zo tekende de aanstaande opvolger van Ismael Saibari een nieuw contract tegen verbeterde voorwaarden en de toezegging dat AZ deze zomer wél mee zou werken aan een stap hogerop tegen een redelijke vergoeding van dertien miljoen euro.
Mijnans kiest dus voor PSV. Dat terwijl in de laatste dagen ook Ajax zich nog gemeld zou hebben voor de offensief ingestelde middenvelder. Vooral de kersverse trainer in Amsterdam Míchel zou erg gecharmeerd zijn geweest en absoluut voorstander van zijn komst naar de Johan Cruijff ArenA. Jordi Cruijff zou zelfs een miljoenenbod hebben neergelegd om PSV nog af te troeven. Alle inspanningen bleken tevergeefs. Ondanks een persoonlijk gesprek met Míchel stond de keuze van Mijnans al vast.
De middenvelder wilde vooral naar PSV wegens het voetballen in de UEFA Champions League en hij acht de kans in Eindhoven het grootst zich verder te ontwikkelen tot international van het Nederlands Elftal. De supporters moesten even geduld betrachten, maar met Mijnans heeft PSV zijn eerste grote zomeraankoop binnen. Naast aartsrivaal Ajax troeft PSV ook clubs als Borussia Dortmund, RB Leipzig, Como en Juventus af.

