RB Leipzig beleeft uitstekende generale voor duel met PSV
11 oktober 2026 08:16
Foto: Pro Shots
RB Leipzig heeft zaterdag huisgehouden tegen Eintracht Frankfurt. Na negentig minuten stond het reeds 6-0 voor de thuisploeg, die het aanstaande dinsdag opneemt tegen PSV. Christopher N'Kunku groeide uit tot de gevierde man met een hattrick. Ezechiel Banzuzi, Antonio Nusa en Tidiam Gomis namen de overige drie goals voor hun rekening.
Voormalig PSV'er Mario Götze bleef de volledige negentig minuten op de bank bij Eintracht Frankfurt terwijl Johan Bakayoko volledig uit de gratie lijkt te zijn geraakt bij RB Leipzig. De voormalige vleugelaanvaller van PSV maakte opnieuw geen onderdeel uit van de wedstrijdselectie van RB Leipzig.
Hoewel Eintracht Frankfurt een flinke jas heeft uitgedaan in aanloop naar dit seizoen, is PSV wel gewaarschuwd voor de aanvalsdriften van de Duitse topclub. Door de klinkende zege staat RB Leipzig voorlopig op de vijfde plaats in de Bundesliga, met negen punten uit de eerste vijf competitieduels. De ranglijst wordt aangevoerd door SC Freiburg en Borussia Dortmund met dertien punten. Dan volgen Bayern München met elf en Bayer 04 Leverkusen met tien punten.
Hoe graag ik het ook ook anders zou willen zien. Ik vrees dat we er hier vrij kansloos afgaan. Shaktar was al niet al te best en ik heb nog maar weinig progressie gezien. We zullen zien of Geertruida kan spelen, maar ook hij blijkt geen directe oplossing voor de enorme gatenkaas achterin. Het zou denk ik in deze wedstrijd verstandig zijn om iets minder Boszbal te spelen en nu zelf de bus te parkeren en gebruik te maken van de snelheid van Robben. Hoe kan je aanvallend voetbal spelen als je niet eens een spits hebt die je op kan stellen?
Verder denk ik dat je het iets te pessimistisch ziet. Elke wedstrijd staat op zich, zeker in de Champions League. Het wordt inderdaad moeilijk zonder echte spits, maar Til kan daar prima spelen, zeker in combinatie met Mijnans.
Wat betreft Shakhthar thuis: ik denk dat wij als Nederlandse voetbalfans Shakhtar een beetje onderschatten en als een irrelevant Oost-Europees team zien. Ze spelen al jarenlang bijna onafgebroken in de Champions League, en qua recente Europese prestaties doen ze amper onder voor PSV.
Uiteindelijk hangt het resultaat af van een combinatie van de tacktieken van beide trainers, wat voor intensiteit de spelers op de mat leggen, en een flinke dosis geluk. Ik geef ons een redelijke kans maar zou mijn geld toch ook op een nederlaag zetten.
Ik onderschat Shaktar zeker niet, maar had van PSV thuis wel iets meer verwacht dan we in die wedstrijd hebben laten zien. RedBull speelt wekelijks op een hoger niveau heeft veel meer weerstand in de competitie en wij hebben het gemis van Veerman en Saibairi op dit moment gewoon nog niet opgevangen. Ik zie het huidige PSV niet als subtop Europa en met de verdediging die wekelijks zo lek als een mandje is ga je het gewoon niet redden tegen dit soort clubs als je je niet aanpast. Maar we gaan het zien, uit tegen Liverpool zat ik er ook naast....
Idd ja... en wat moeten we hiermee? Allemaal in de stress schieten? Lekker doemdenken dit, alsof dat door dezen & genen, ik noem geen namen, hier al niet genoeg wordt gedaan?
Een stap naar RB Leipzig verkiezen na PSV lijkt vooralsnog voor niemand een gelukkige keuze....... Ben benieuwd dinsdag. We zullen boven onszelf moeten uitstijgen.
We zijn de komende 2 wedstrijden in korte tijd géén favoriet, dat moge duidelijk zijn. Wuj zullen de punten moeten pakken tegen de beide clubs uit Madrid. Laten we wel zijn, Getafe & Rayo zijn te doen... oh wacht eens even. Wedstrijd voor wedstrijd. Persoonlijk vind ik ADO & Feyenoord momenteel belangrijker.
PSV in deze vorm heeft helaas weinig kans. Misschien toch eens de speelwijze beetje aanpassen (wat meer verdedigend) maar dat zal Bosz waarschijnlijk nooit doen. Wil je meedoen en bij de eerste 24 eindigen dan moeten er morgen punt(en) gepakt worden.
Allemaal waar natuurlijk dat psv nog niet echt in vorm lijkt, maar dit zou juist ook wel een kickstart voor dit seizoen kunnen zijn. Heb wel zin in deze pot
Het scheelt in de CL mag je geen lachgas gebruiken (wel een rare foto)
Maar gezien de bookies (1,61/5.00/4,80) is Leipzig zwaar favoriet....en die bedrijven bestaan niet voor niets. Het wordt een zware kluif om een resultaat te halen.
Het zal wel weer snel achter komen zijn, en dan strijdend met goed voetbal met opgeheven hoofd van het veld met 0 punten.