Transparent
Inloggen
Sluiten

Bakayoko mag vertrekken bij RB Leipzig

30 oktober 2026 08:02 - BILD
Foto: Pro Shots

Bakayoko mag vertrekken bij RB Leipzig; image source: Pro Shots

Johan Bakayoko heeft geen toekomst meer bij RB Leipzig, zo schetst het Duitse BILD donderdagavond. De inmiddels drieëntwintigjarige voormalig PSV'er verruilde het Eindhovense voor de Bundesliga maar is in Leipzig inmiddels de vierde keus als rechtsbuiten. Bakayoko is op een zijspoor beland en mag in januari uitkijken naar een nieuwe club.

Bakayoko verruilde PSV in de zomer van 2025 voor een slordige twintig miljoen euro en kwam dan ook met hoge verwachtingen binnen bij RB Leipzig. Toch wist hij daar geen moment echt te overtuigen. In zijn eerste seizoen speelde hij tweeëntwintig duels in de Bundesliga, waarin hij drie keer het net wist te vinden. Ook dit seizoen speelt hij onder trainer Martín Demichelis een bijrol.

De trainer van RB Leipzig vertelde rondom het duel in de UEFA Champions League met PSV drie weken geleden nog het volste vertrouwen te hebben in Bakayoko. Demichelis gebruikte Bakayoko pas iets meer dan honderdveertig minuten inzette dit seizoen. Niet bepaald een onderbouwing van dat statement. Bakayoko speelde voor het laatst op 5 september voor RB Leipzig en werd na een uur gewisseld in de wedstrijd tegen Werder Bremen. Tegen Eintracht Frankfurt ontbrak Bakayoko om disciplinaire redenen in de wedstrijdselectie. Tegen PSV keerde hij weer terug op de bank maar kwam hij ook niet in actie. Vervolgens zat hij ook tegen FC Bayern München en SV Elversberg niet bij de wedstrijdselectie.

Bakayoko is inmiddels dan dus ook de vierde keus op de rechtsbuitenpositie, zo lijkt het. Zowel Brajan Gruda als Tidiam Gomis en Andrija Maksimovic krijgen de voorkeur boven de Belgische vleugelaanvaller. Hoewel Bakayoko nog vastligt tot de zomer van 2030, zoekt RB Leipzig naar een oplossing in de komende transferperiode. Een verhuurperiode wordt daarbij niet uitgesloten, al heeft een permanent vertrek de voorkeur.




Tags

bakayoko leipzig bundesliga demichelis andrija bayern bijrol bild brajan bremen disciplinaire drieentwintigjarige eintracht elversberg frankfurt gomis gruda honderdveertig inzette maksimovic onderbouwing permanent rechtsbuitenpositie schetst statement tidiam uefa vastligt verhuurperiode volste werder zijspoor

Wat vind jij van dit nieuws?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


2 uur geleden
Ok, wat heeft dat met PSV te maken? Kan me niet voorstellen dat hij nu weer terug komt in de winter.
+1/-0

 
2 uur geleden
Inderdaad, a.u.b. niet zeg. Altijd maar de zelfde actie binnendoor. Geen fatsoenlijke voorzet. Prima verkoop geweest. Die moet mooi naar club Brugge ofzo gaan als die forbs verkopen. Kan ie daar opbloeien.
+1/-0

8 minuten geleden
Waarschijnlijk willen ze net als bij Geertruida een belachelijk bedrag voor een overbodige speler. Daarnaast zijn ze niet heel goed bezig. Wie weet moeten ze die coach er al uittrappen voor de winterstop. Ik denk dus dat de kans op een buitenkans vrij klein is.
+1/-0


PSV E-zine

Meld je aan en ontvang elke week een vers PSV E-zine in je mailbox met al het nieuws en achtergronden. Maar liefst 28.892 fans gingen je al voor.




Laatste nieuws


 
Stel hier in welk nieuws jij belangrijk vindt.



Tagcloud

ado boerhamdi bommel bosz bro brugge cornecion crisy fernandez feyenoord geertruida hypo jaybee lammers mauro mijnans ouaissa pepi perisic porto rouleren salah sano santos schouten terugkomt til vaio veerman wanner