Oranje met invallers Van Bommel en Til voorbij Servië van Kostić
27 september 2026 19:53
Foto: Pro Shots

Het Nederlands Elftal heeft de tweede groepswedstrijd in de UEFA Nations League winnend afgesloten. Uit bij Servië werd er met 1-2 gewonnen. Ruben van Bommel viel al na een kwartier in voor de geblesseerd uitgevallen Cody Gakpo, waarna Mexx Meerdink een strafschop verzilverde in de eerste helft. Servië kwam via een goal van invaller Luka Jovic direct na de rust op gelijke hoogte, waarna Meerdink ook de tweede treffer van Oranje voor zijn rekening nam op aangeven van de kort daarvoor ingevallen Guus Til.
Bij Servië viel PSV'er Filip Kostić kort na de 1-2 van Meerdink in. De verdediger speelde ruim twintig minuten mee maar wist het verschil niet meer te maken in de wedstrijd.
Dankzij de overwinning staat het Nederlands Elftal nu eerste in Groep 2 van de Nations League. Wel kan Duitsland bij een overwinning op Griekenland zondagavond weer op gelijke hoogte komen. Als Griekenland wint of Duitsland op een gelijkspel weet te houden, klimmen de Grieken weer over Oranje heen.
Oranje neemt het deze XXL-interlandperiode nog in Saloniki op tegen Griekenland, waarna de periode wordt afgesloten met een thuiswedstrijd tegen Servië in het Philips Stadion op 4 oktober. Servië wacht naast het uitduel met Nederland nog een uitwedstrijd tegen Duitsland, die in de Allianz Arena in München gespeeld gaat worden.

