Taakstraffen uitgedeeld aan supporters PSV
3 oktober 2026 00:16
Foto: Pro Shots

De officier van justitie heeft vrijdag diverse taakstraffen uitgedeeld. Ruim twee jaar na dato zijn de straffen uitgedeeld naar aanleiding van een mishandeling in de trein na het kampioensfeest van PSV op 5 mei 2024. Twee mannen werden flink mishandeld door drie andere supporters in de trein, die onderweg was van Eindhoven naar Helmond.
Twee jaar geleden liep het volledig uit de hand in de trein. PSV was kampioen geworden. Reden tot vreugde zou je denken, maar dat liep in die specifieke trein dus compleet anders: "Dat zie je niet vaak, dat supporters van PSV onderling met elkaar op de vuist gaan", aldus de officier van justitie tijdens de zitting vrijdagmiddag. Wat nu precies de aanleiding was dat deze doodgewoon uitziende mannen uit Deurne na zo'n feestelijke wedstrijd met twee andere supporters op de vuist gingen, werd op de zitting ook niet helemaal duidelijk.
De mannen van 42, 54 en 59 uit Deurne gingen volgens de slachtoffers op normale wijze met elkaar in gesprek, met af en toe een sneer, zo gaven ze zelf toe. Maar zeker niets dreigends, benadrukten ze wel. De drie mannen hadden het echter heel anders opgevat, zo bleek niet veel later. Na opmerkingen over het uiterlijk en kapsel van een van hen, vroegen de latere slachtoffers volgens de aanvallers of die persoon soms homo was?
Wie er gelijk heeft in deze kwestie werd ook vrijdagmiddag op de zitting niet helemaal duidelijk. Het gevolg was in ieder geval dat de drie betreffende mannen uit Deurne dusdanig boos werden dat ze de twee slachtoffers te lijf gingen. Die liepen daardoor blauwe ogen, gebroken ribben, gescheurde kleren en vooral ook mentale schade op.
De vechtpartij is opgenomen door een camera in de trein. De drie mannen konden er daardoor ook niet onderuit dat zij flink tekeer waren gegaan. Het zijn gewone mannen, huisvaders uit Deurne met een gewone baan. Ze waren nooit eerder met justitie in aanraking geweest en hadden met verbazing hun eigen geweldsexplosie teruggekeken.
Het feit dat ze thuis zijn opgehaald door de politie maakte veel indruk op de mannen en hun families. Ze hebben van PSV direct een stadionverbod gekregen voor drie jaar. De mannen vonden echter dat het gevecht ver van het Philips Stadion plaatsvond en dus helemaal niets met PSV te maken had. Voor twee van de drie mannen is de lol er volledig af om nog in het stadion te komen. De derde verdachte bezoekt PSV inmiddels wel weer in het stadion, nadat hij een taakstraf van vijftig uur had uitgevoerd voor PSV.
De officier van justitie heeft voor het drietal een taakstraf van tachtig uur uitgedeeld. Ook moeten ze de slachtoffers een schadevergoeding van tweeduizend euro betalen. De politierechter sloot af met: "Het had een hele leuke dag moeten zijn door het kampioenschap van PSV, maar het liep volledig anders." Daar sloot iedereen zich bij aan.

