Transparent
Inloggen
Sluiten

Wedstrijden



PSV maakt het zichzelf onnodig moeilijk tegen Fortuna


Tijdstip
31 oktober 2025
Stadion
Philips Stadion
Gelegenheid
Eredivisie
Televisiezender
ESPN


PSV maakt het zichzelf onnodig moeilijk tegen Fortuna; image source: Pro Shots

Foto: Pro Shots

PSV maakt het zichzelf onnodig moeilijk tegen Fortuna

PSV had vrijdagavond aan één goede helft voldoende om af te rekenen met Fortuna Sittard. In het Philips Stadion was PSV heer en meester tegen de Limburgers in de eerste helft, waarna beide ploegen met een 3-0 ruststand de kleedkamers opzochten. Na rust speelde PSV in een aanzienlijk lager tempo, waardoor Fortuna terugkwam tot 3-1. Ricardo Pepi maakte vervolgens 4-1. De 4-2 kwam op naam van Kaj Sierhuis, waarna Guus Til diep in blessuretijd de eindstand op 5-2 bepaalde.

In de slotfase profiteerde invaller Ricardo Pepi van de zeeën van ruimte door de stand op 4-1 te bepalen. Fortuna kwam via een prachtige goal van Kaj Sierhuis nog tot 4-2. Namens PSV maakten Ismael Saibari(2) en Dennis Man de andere goals, na rust deed Justin Lonwijk dus wat terug namens de bezoekers.

PSV begon uiterst voortvarend aan het duel, waarbij Fortuna vanaf de eerste minuut al compleet vast werd gezet op de eigen helft. Met een balbezitpercentage van 75% was de ploeg van Peter Bosz weer ouderwets dominant. Saibari had het vizier in het eerste kwartier nog niet scherp afgesteld, maar dat veranderde vervolgens al snel. Zo kopte de middenvelder een voorzet van Dennis Man uitstekend in de verre kruising binnen. Tien minuten later maakte hij een identieke goal als afgelopen zondag tegen Feyenoord, door vernietigend in de korte hoek uit te halen. Keeper Branderhorst heeft hem alleen maar gehoord, zo hard vloog de bal in de korte hoek in zijn doel.

Vervolgens was het slotakkoord van de eerste helft opnieuw voor Dennis Man. Weggestuurd langs de flank sprintte de Roemeense vleugelaanvaller richting het vijandelijke doel. Daar kapte hij in de zestien nog eens twee man uit, waarna hij met buitenkant links in de verre hoek afrondde voor de 3-0.

Anass Salah-Eddine kreeg in de eerste helft de nodige tikken te verwerken, waardoor hij in de rust in de kleedkamer achterbleef. Ryan Flamingo mocht daardoor een helft meedoen tegen Fortuna Sittard. Vlekkeloos verliep dat aanvankelijk niet. PSV grossierde ineens in slordig balverlies, met name op de eigen helft.

Het was dan ook een van die momenten waar Fortuna Sittard van wist te profiteren. Nadat Matěj Kovář de bal zomaar inleverde bij Mohamed Ihattaren wist de voormalig PSV'er feilloos zijn ploeggenoot Justin Lonwijk te bereiken in de zestien. Die haalde vervolgens in de korte hoek uit. Daar stond Kovář inmiddels weer opgesteld, die tot zijn afgrijzen de bal door zijn benen tergend langzaam over de doellijn zag rollen.

Nog geen minuut later ontsnapte PSV ook aan de 3-2, doordat Ihattaren profiteerde van een uitglijder van Gasiorowski kon hij ineens alleen op het doel van Kovář af. Ihattaren besloot echter de bal terug te leggen op de rand van de zestien, waardoor Saibari op kon ruimen.

Onder hevige druk van Fortuna kon de ingevallen Ricardo Pepi ineens het halve veld oversteken. Gesteund door Couhaib Driouech lag de weg richting het doel van Branderhorst volledig open. De Amerikaanse spits ging voor eigen succes en stiftte de 4-1 op prachtige wijze binnen.

Daarmee was de eindstand nog niet beslist. Het slotakkoord was namelijk voor de bezoekers uit Sittard. Kaj Sierhuis scoorde al eens vaker namens Fortuna tegen PSV, maar mooier als vanavond waren ze niet. Sowieso zal zijn doelpunt tot de top vijf van mooiste doelpunten behoren. Met een streep vanaf halverwege de vijandelijke helft schoot de invaller zijn bal in de verre kruising.

De 4-2 viel echter wel pas in de eennalaatste minuut van de officiële speeltijd en ondanks de toegevoegde zeven extra minuten wist Fortuna de stand niet verder te verkleinen. PSV had aan de andere kant ook nog de kansen op de 5-2, die uiteindelijk ook viel en op naam kwam van Guus Til.

Voor PSV begint nu de voorbereiding op het midweekse duel, aankomende dinsdagavond, in de UEFA Champions League. Dan speelt de ploeg van Peter Bosz om 21:00 uur Nederlandse tijd tegen het Griekse Olympiakos. Vervolgens wacht volgend weekend weer een uitduel, als PSV op bezoek gaat bij AZ in het AFAS Stadion. Daarna begint de interlandperiode, waardoor de internationals weer uitvliegen.


"PSV heeft voor altijd speciaal plekje in mijn hart"; image source: Pro Shots

Foto: Pro Shots

"PSV heeft voor altijd speciaal plekje in mijn hart"

Een geëmotioneerde Mohamed Ihattaren verscheen na afloop van de 5-2 nederlaag van zijn Fortuna Sittard tegen zijn oude club voor de camera's van ESPN. De middenvelder keerde terug in het Philips Stadion, waar hij zijn carrière begon en veel mooie herinneringen liggen: "PSV heeft voor altijd een speciaal plekje in mijn hart".

"Allereerst ben ik heel erg blij om terug te zijn in het Philips Stadion. Dat is mooi. Hier heb ik heel lang naartoe geleefd eigenlijk en het is gewoon een andere week dan normaal. In mijn familie leefde het ook heel erg, dus dat is heel mooi. Iedereen is er ook, dus ja, prachtig om terug in het Philips Stadion te komen", aldus Ihattaren over zijn rentree.

De middenvelder voelde de waardering van de in het stadion aanwezige supporters en kreeg zelfs applaus toen hij zes minuten voor het einde naar de kant werd gehaald door zijn trainer Danny Buijs, die de situatie perfect aanvoelde door Ihattaren naar de kant te halen: "Om hier weer terug te zijn, gewisseld te worden en zo'n applaus te krijgen van het publiek is echt heel mooi. Dat raakt me enorm."

Ihattaren keek daarnaast ook terug op zijn vele herinneringen die hij bij PSV en in het Philips Stadion heeft: "Uiteindelijk ben ik hier al vroeg weggegaan. Als het aan mij lag, was ik nog veel langer gebleven. Voor mij was het toen niet de beste situatie en moest ik voor mezelf kiezen. Alles gebeurt met een reden. Ik ben blij dat ik weer op het voetbalveld sta. Op dat moment gaat er van alles door je hoofd heen. Dat ze hier nog steeds het beste voor je over hebben. Dat is heel mooi. Het is wel lastig en dubbel om zo'n wedstrijd als deze te spelen. Het is mooi om deze wedstrijden te spelen, maar je wil je oude club geen pijn doen."


Bosz genoot niet van PSV: "We speelden behoorlijk, niet goed"; image source: Pro Shots

Foto: Pro Shots

Bosz genoot niet van PSV: "We speelden behoorlijk, niet goed"

Peter Bosz heeft niet genoten van het spel van PSV vrijdagavond. Zijn ploeg speelde een indrukwekkende eerste helft tegen Fortuna Sittard, waarin er freewheelend naar een 3-0 voorsprong werd gevoetbald. Toch sprak de trainer van PSV kritisch na afloop: "Nee, ik heb er niet van genoten. We speelden een behoorlijke eerste helft, geen goede eerste helft. En de tweede helft was gewoon slecht", aldus Bosz op de persconferentie na afloop.


"Daar moesten we niet aan denken. Want dan weet je dat het nog heel moeiijk kan worden. De eerste helft hebben we denk ik behoorlijk gedaan. We vonden het niet goed. Zij konden bij 1-0 ook nog de 1-1 maken. Dat mag niet, als je zo dominant bent. Gelukkig redde Matěj ons nog. We moesten nog meer van kant wisselen. Maar we scoren drie keer, dus in die zin was het behoorlijk. Dan moet je het vervolgens uitspelen en de vierde, de vijfde en de zesde maken. Dat gebeurde niet. Het was erg rommelig in de tweede helft."

Desondanks was er met zeven doelpunten toch weer het nodige spektakel in het Philips Stadion. Ook dat ziet Bosz anders: "De tweede helft kun je toch geen spektakel noemen? We scoren dan nog twee keer doordat zij het heel open maakten. De tweede helft gingen ze ineens wel naar voren, terwijl het de eerste helft heel compact stond. De mensen onthouden het laatste. Die goal van Guus was natuurlijk wel heel mooi om de wedstrijd mee af te sluiten."

Door het verschil van drie doelpunten is PSV nu drie punten uitgelopen op Feyenoord en heeft het een beter doelsaldo van één goal ten opzichte van de Rotterdammers. Die komen zaterdag nog in actie in De Kuip tegen promovendus FC Volendam: "Het is ook wel een behoorlijke uitslag. Maar ik had voor de wedstrijd ook al gezegd dat we niet bovenaan stonden door het doelsaldo. Daarom baal je dat je twee goals weggeeft. Je wint liever met 5-0 dan met 5-2."

De 3-1 kwam tot stand door een dubbele fout van Matěj Kovář, die de bal eerst zomaar inleverde bij Mohamed Ihattaren en vervolgens een op het oog houdbaar schot van Justin Lonwijk in de korte hoek maar ten halve te keren: "Ik geloof niet dat het concentratieverlies is. Hij moet van mij opbouwen. De eerste helft voetbalden wij. De tweede helft hadden wij heel veel balverlies. Dat is precies het verschil tussen goed en niet goed. Wij moeten voetballen. Daar is hij een belangrijk onderdeel in. Hij moet dit doen, op deze manier spelen. Hij doet dit goed. Hij kan echt heel goed meevoetballen. Mauro had ook twee van dit soort situaties dat hij de bal zomaar inleverde. We durven te voetballen, dat maakt ons zo dominant. Daar hebben we de spelers voor en dus ook onze keeper."

Had de trainer nog getwijfeld over het in de basis laten starten van Ricardo Pepi en Guus Til tegen Fortuna Sittard op de bank te zetten? "Nee, daar heb ik niet over getwijfeld. We voetballen zo goed de laatste weken. Je ziet ook dat het heel ver weg kan zakken. Het klopt nu. De jongens zijn fit. Als het zo goed staat. Natuurlijk is Pepi mijn eerste keuze in de spits. Maar hij heeft ook begrip voor deze situatie en snapt mij ook. Natuurlijk praten we daarover."

Bosz snapt wel dat zijn elftal moeilijk te bespelen is voor tegenstanders, na de indrukwekkende wedstrijden van PSV tegen Napoli, Feyenoord en een eerste helft tegen Fortuna Sittard: "We spelen vanuit een vaste veldbezetting. Daarin kunnen bepaalde spelers wel rouleren. Maar onze grootste kracht is ons positiespel. Iedereen op het veld kan voetballen en durft ook te voetballen. Dan is het hopelijk voor tegenstanders heel lastig voetballen tegen ons."

Anass Salah-Eddine greep in de eerste helft meermaals naar zijn enkel en werd in de rust naar de kant gehaald. Niet vanwege een blessure, maar doordat de linksback van PSV ziek was: "Hij moest overgeven in de rust, daarom hebben we hem gewisseld. Nee, niet geblesseerd, hij was ziek. Hij voelde zich alweer goed nadat hij had overgegeven en wilde ook door. Het leek mij alleen beter hem te wisselen."

Een applauswissel voor Mohamed Ihattaren? Dat is de trainer van PSV ontgaan: "Niks van gemerkt dat hij applaus kreeg. Ik heb me niet met de tegenstander beziggehouden. Ik hoor het nu voor het eerst, het is dat jij het me zegt. Nee, ik houd me ook niet bezig met zijn ontwikkeling als ik eerlijk ben."


Veerman: "Moeten we goed naar gaan kijken"; image source: Pro Shots

Foto: Pro Shots

Veerman: "Moeten we goed naar gaan kijken"

Joey Veerman keek met gemengde gevoelens terug na de 5-2 overwinning van PSV op Fortuna Sittard vrijdagavond. Het verval van zijn ploeg na rust baart hem dan ook zorgen, zo liet hij blijken in gesprek met ESPN: "Daar moeten we nog wel even goed naar gaan kijken, ja."

"De eerste helft speelden we wel goed, de tweede niet echt. We waren slordig aan de bal. We kregen het niet meer voor elkaar. De eerste helft speelden we goed, maar meteen na rust speelden we een slordige breedtebal en dan sukkelt het er gewoon in. Dat mag absoluut niet gebeuren en daar moeten we dus zeker goed naar gaan kijken."

Een verklaring moet Veerman zo kort na de wedstrijd schuldig blijven: “Ik weet niet zo goed waar het door komt.”


Saibari: "Dat ga ik nog wel te horen krijgen"; image source: Pro Shots

Foto: Pro Shots

Saibari: "Dat ga ik nog wel te horen krijgen"

Ismael Saibari was met twee doelpunten opnieuw zeer belangrijk voor zijn ploeg. De middenvelder maakte wederom indruk en maakte bovendien ook weer twee prachtige doelpunten. De openingsgoal kopte hij op aangeven van Dennis Man uitstekend in de verre hoek waarna hij ook de tweede goal voor zijn rekening nam op vrijwel identieke wijze als zijn tweede treffer tegen Feyenoord in De Kuip van afgelopen zondag.

De man in vorm verscheen dan ook voor de camera van ESPN, waar hij op vertederende wijze begon over zijn moeder: "Ik heb de glimlach van mijn moeder, dus zij heeft de mooiste glimlach. Ze is heel erg trots. Ik heb alles te danken aan mijn ouders en aan haar. Dus ik ben heel blij dat ik ze trots kan maken. Of ze een beetje verstand heeft van voetbal? Je zult verbaasd zijn. Heel veel. Ze kan gewoon meepraten met jullie analytici. Soms pakt ze me ook wel stevig aan. Die laatste kans die ik kreeg vanavond. Dat ga ik nog wel te horen krijgen. Ze kan wel kritisch zijn, ja."

Na een sterke eerste helft, zakte PSV in de tweede helft wat weg, zo zag ook Saibari: "We stonden niet goed meer. Er waren teveel ruimtes tussen de linies. Maar we winnen toch met 5-2 en dat is goed. Dus laten we het daar maar bij houden", aldus de tweevoudig doelpuntenmaker. Saibari staat nu op acht treffers in de eerste elf wedstrijden van dit seizoen in de Eredivisie. Daarmee nadert de Marokkaans international Feyenoorder Ayase Ueda, die al elf keer wist te scoren.


PSV.supporters.nl Scorebord


Karakteristieken

Uitslag: 5-2 (3-0)

Doelpuntenmakers:

Goal
1-0 Ismael Saibari ('17)
Goal
2-0 Ismael Saibari ('28)
Goal
3-0 Dennis Man ('45)
Goal
3-1 Justin Lonwijk ('68)
Goal
4-1 Ricardo Pepi ('82)
Goal
4-2 Kaj Sierhuis ('89)
Goal
5-2 Guus Til ('90)
Scheidsrechter
Bas Nijhuis
Toeschouwers
36.000 toeschouwers

Kaarten:

Kaart
Fortuna Sittard: Philip Brittijn ('60)
Kaart
Fortuna Sittard: Shawn Adewoye ('66)
Kaart
Fortuna Sittard: Justin Hubner ('79)
Kaart
Fortuna Sittard: Ivo Pinto ('80)

Opstelling PSV

Ivan PerišićGuus TilDennis Man


Joey VeermanIsmael SaibariMauro Júnior


Anass Salah-EddineYarek GąsiorowskiJerdy SchoutenSergiño Dest


Matěj Kovář

Wissels:

'46 Ryan Flamingo voor Anass Salah-Eddine
'61 Ricardo Pepi voor Mauro Júnior
'61 Kiliann Sildillia voor Jerdy Schouten
'61 Couhaib Driouech voor Ivan Perišić
'77 Esmir Bajraktarević voor Dennis Man


Opstelling Fortuna Sittard

Makan Aïko


Dimitris LimniosMohamed IhattarenJustin LonwijkRyan Fosso


Philip BrittijnJasper DahlhausIvan MarquezShawn AdewoyeIvo Pinto


Mattijs Branderhorst

Wissels:

'77 Kaj Sierhuis voor Makan Aïko
'77 Kristoffer Petersson voor Dimitris Limnios
'77 Paul Gladon voor Justin Lonwijk
'77 Justin Hubner voor Philip Brittijn
'84 Luka Tunjic voor Mohamed Ihattaren


Pool

De ruststand en uitslag van deze wedstrijd is door geen van de deelnemers aan de Pool goed voorspeld.

De top vijftien:

  Score Voorspelling
 5 5-1 (3-0)
 5 5-1 (3-0)
 4 4-1 (3-0)
 4 3-2 (2-1)
 4 5-0 (2-0)
 4 5-1 (2-0)
 4 5-0 (2-0)
 4 5-0 (2-0)
 3 3-0 (1-0)
10  3 3-0 (1-0)
11  3 3-1 (1-0)
12  3 4-0 (2-0)
13  3 3-0 (1-0)
14  3 3-0 (1-0)
15  3 4-0 (2-0)

Bekijk ook het algemeen klassement in de Pool.


Man van de Wedstrijd

De wedstrijd als geheel werd door de fans gewaardeerd met een 6.78. Hieronder is de uitslag van de Man of the Match verkiezing van deze wedstrijd weergegeven. Achter elke spelersnaam staat tussen haakjes het aantal stemmen en de daarmee behaalde score voor het Man van de Wedstrijd klassement.

1. Ismael Saibari (56 -> 5,0)
2. Dennis Man (31 -> 4,0)
3. Joey Veerman (9 -> 3,0)
4. Yarek Gąsiorowski (8 -> 2,0)
5. Guus Til (7 -> 1,0)
6. Jerdy Schouten (4 -> 0,0)
7. Mauro Júnior (2 -> 0,0)
7. Ivan Perišić (2 -> 0,0)
9. Sergiño Dest (1 -> 0,0)
10. Niemand (0 -> 0,0)
10. Kjell Peersman (0 -> 0,0)
10. Robin van Duiven (0 -> 0,0)
10. Jesper Uneken (0 -> 0,0)
10. Richard Ledezma (0 -> 0,0)
10. Wessel Kuhn (0 -> 0,0)
10. Fredrik Oppegård (0 -> 0,0)
10. Matteo Dams (0 -> 0,0)
10. Tygo Land (0 -> 0,0)
10. Lucas Pérez (0 -> 0,0)
10. Isaac Babadi (0 -> 0,0)
10. Niek Schiks (0 -> 0,0)
10. Couhaib Driouech (0 -> 0,0)
10. Jason van Duiven (0 -> 0,0)
10. Olivier Boscagli (0 -> 0,0)
10. Joël Drommel (0 -> 0,0)
10. Ricardo Pepi (0 -> 0,0)
10. Johan Bakayoko (0 -> 0,0)
10. Noa Lang (0 -> 0,0)
10. Luuk de Jong (0 -> 0,0)
10. Ruben van Bommel (0 -> 0,0)
10. Ryan Flamingo (0 -> 0,0)
10. Armando Obispo (0 -> 0,0)
10. Nick Olij (0 -> 0,0)
10. Xavi Simons (0 -> 0,0)
10. Carlos Vinícius (0 -> 0,0)
10. Sávio (0 -> 0,0)
10. Jeremy Antonisse (0 -> 0,0)
10. Fedde Leysen (0 -> 0,0)
10. Jordan Teze (0 -> 0,0)
10. Jason van Duiven (0 -> 0,0)
10. Yorbe Vertessen (0 -> 0,0)
10. Patrick van Aanholt (0 -> 0,0)
10. Anwar El Ghazi (0 -> 0,0)
10. Ibrahim Sangaré (0 -> 0,0)
10. Marco van Ginkel (0 -> 0,0)
10. Érick Gutiérrez (0 -> 0,0)
10. Maxime Delanghe (0 -> 0,0)
10. Phillipp Mwene (0 -> 0,0)
10. Dennis Vos (0 -> 0,0)
10. Thorgan Hazard (0 -> 0,0)
10. Ki-Jana Hoever (0 -> 0,0)
10. Cody Gakpo (0 -> 0,0)
10. Philipp Max (0 -> 0,0)
10. Richard Ledezma (0 -> 0,0)
10. Fábio Silva (0 -> 0,0)
10. Fodé Fofana (0 -> 0,0)
10. Livano Comenencia (0 -> 0,0)
10. Julian Kwaaitaal (0 -> 0,0)
10. Boy Waterman (0 -> 0,0)
10. André Ramalho (0 -> 0,0)
10. Shurandy Sambo (0 -> 0,0)
10. Noni Madueke (0 -> 0,0)
10. Jarrad Branthwaite (0 -> 0,0)
10. Derrick Luckassen (0 -> 0,0)
10. Fredrik Oppegård (0 -> 0,0)
10. Jenson Seelt (0 -> 0,0)
10. Rick Karsdorp (0 -> 0,0)
10. Adamo Nagalo (0 -> 0,0)
10. Samuel Gomez van Hoogen (0 -> 0,0)
10. Esmir Bajraktarević (0 -> 0,0)
10. Tay Abed (0 -> 0,0)
10. Alassane Pléa (0 -> 0,0)
10. Kiliann Sildillia (0 -> 0,0)
10. Matěj Kovář (0 -> 0,0)
10. Joël van den Berg (0 -> 0,0)
10. Paul Wanner (0 -> 0,0)
10. Anass Salah-Eddine (0 -> 0,0)
10. Myron Boadu (0 -> 0,0)
10. Noah Fernandez (0 -> 0,0)


Voorbeschouwingen



Wat vind jij van de wedstrijd?

Om te reageren moet je ingelogd zijn. Gebruik de links bovenin beeld om een loginnaam aan te maken danwel in te loggen.


2 maanden geleden
Als we nog niet tegen Telstar hadden gespeeld zou ik zeggen 'appeltje eitje'. Maar die nederlaag heeft ergens toch het litteken achter gelaten dat je in principe iedere wedstrijd kan verliezen als je niet goed speelt, je tegenstander wel én dingen tegen zitten.

Dus graag met een normale opstelling starten (waarbij ik me ondertussen afvraag wat nog normaal is), opperste concentratie en maximale inzet! Voor gemakzucht en overschatting is pas plaats bij 4 doelpunten verschil. Desondanks heb ik toch vertrouwen in dat we deze pot winnend gaan afsluiten, waarna de twee volgende grote testen wachten in (de buurt van) Athene en Alkmaar. :psv
+3/-0

 
2 maanden geleden
Ach, die vlaaien hadden geen schijn van kans tigge Gimmert
+1/-0

2 maanden geleden
Wij gaan gewoon lekker verder waar we gebleven zijn, winnen.
+1/-0

2 maanden geleden
4-0 winst en een rode kaart voor Ihattaren.
+2/-3

2 maanden geleden
4-0 en een bescheiden applausje voor Ihattaren.
+6/-0

2 maanden geleden
Jammer genoeg niet op zaterdag 16.30 uur. Was nét mooi te combineren met de wedstrijd van 21.00 uur. En op vrijdagavond 20.00 uur had ik ook nog een ander sportevenement. Plus dat de trein vrijdagmiddag geld kost en ik nu later bij de Halloweenparty in de lip* ben. Maar goed, op vrijdagavond winnen wij ook. We gaan het meemaken.

*local Irish pub
+1/-0

 
2 maanden geleden
Luxe problemen allemaal lees ik wel ;-)
+2/-0

 
2 maanden geleden
Ik vind het maar irritant, dat geschuif met wedstrijden. Absoluut geen luxeprobleem. En tot overmaat van ramp rijden er ook geen treinen tussen Geldermalsen & Den Bosch.
+1/-0

2 maanden geleden
Ik hoop op Pepi in de basis. Niet omdat Til het slecht heeft gedaan, in tegendeel, maar een Pepi in vorm kan heel veel betekenen voor de rest van het seizoen en in vorm komen kan alleen door minuten te maken. Dus knallen nu. Ik denk een makkelijke 5-1, en ja een tegentreffer want die krijgen we nou eenmaal..
+1/-0

 
2 maanden geleden (gewijzigd)
Ik hoop ook dat Pepi start. Simpelweg omdat ik hem messcherp vond invallen tegen Napoli en Feyenoord en razend benieuwd ben of hij ook zo is vanaf het begin. Hij straalde echt gretigheid uit, precies wat je van een spits die terugkomt graag ziet. (niets ten nadele van Guus)
ps. Zie ook graag Ihattaren spelen, de potentiële(!) beste speler van Nederland, was bij PSV een speler waardoor ik net iets meer op het puntje van mijn stoel zat. Ik hoop dat het hem lukt weer terug te komen op niveau.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Hmm oké... ik zie Ihattaren liever nooit meer spelen. Pepi wel, maar ik vind dat Til nu de bank niet verdient. Dilemma voor de coach. Beiden een helft wellicht.
+3/-0

2 maanden geleden (gewijzigd)
Ik heb niks met vrijdagavondvoetbal in de eredivisie.
Ik heb niks met Fortuna Sittard.
Toch heb ik zin in vanavond.

Verwacht een vervelende pot, Fortuna zal echt niet willen voetballen en ook flink erin vliegen vrees ik. En met Nijhuis kan dat ook. Hopen dat alles en iedereen heel blijft.

Als het even kan zou ik enkele middenvelders wat rust geven. (door wissels) We spelen nu een prima systeem met al die door elkaar rennende spelers, maar ik denk wel dat dit echt krachten vreet bij ze. En bovendien zijn verschillende van onze middenvelders best kwetsbaar en hebben we op de bank eigenlijk alleen maar Wanner over als middenvelder. En denk niet dat hij dit systeem al kan spelen.

Tegenvaller tot nu toe is als ik eerlijk ben Perisic. Ik vind hem nu een beetje flets. Zeker niet slecht, maar in vergelijking met vorig seizoen.

Verwacht gewoon een overwinning, moeizaam maar toch. Durf niet te gokken op het houden van de nul. Neem aan dat dit een wedstrijd wordt die we snel zullen vergeten. Zakelijke winst zonder franje.

Pas de zesde reactie op de wedstrijddag, dus deze pot leeft bij meer mensen niet denk ik.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Zoiets verwacht ik ook, een 3-1 ofzo.

Overigens heeft Fortuna deze week voor de beker moeten ballen en wij niet. Wellicht scheelt dat iets?
+1/-0

 
2 maanden geleden
Ingraven en een beetje coounteren kost minder kracht. Bovendien zullen ze denk ik het spel zo vaak stilleggen dat ze op het veld zelf kunnen uitrusten. Over de 3-1 zijn we het eens.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Toch heb ik zin in vanavond en verwacht een vervelende pot congrueren imo niet met elkaar.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Omdat er natuurlijk een kans is dat het geen vervelende pot wordt :) Met Halloween gebeuren er vreemde dingen !
+1/-0

 
2 maanden geleden
En juist daar heb ik geen zin in vanavond, vreemde dingen, doe mij maar een reguliere (overtuigende) thuisoverwinning.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Eerste helft was dikke prima :)
+1/-0

2 maanden geleden
Op de huidige voet doorgaan onder het motto van never change a winning team,dus met Til in de spits starten.
+1/-0

 
2 maanden geleden (gewijzigd)
Er is ook een uitspraak 'ever change a winning team'. (als Pepi ipv Til speelt, krijg je wellicht nog meer scoringsvermogen)
+1/-0

 
2 maanden geleden (gewijzigd)
Het zal aan mij liggen maar ik vind Pepi (mee) voetballend behoorlijk matig. Vraag me derhalve af of het voetballend niet minder gaat lopen? In de 16 is het zeer gevaarlijk.
+1/-0

 
2 maanden geleden (gewijzigd)
Pepi is een spits en voldoet mi. prima aan wat een spits meevoetballend moet brengen. Meevoetballend doe je niet alleen door veel te lopen, maar ook positioneel goed staan op het juiste moment, en dan is er geen betere spits bij PSV. Hem vergelijken met Til gaat mank, Til is een 9,5 Pepi is een 9. Dan wordt Saibari weer meer een 10 dan een 9.5.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Ik doel op zijn bijdrage aan het combinatiespel in balbezit maar misschien moet ik nog maar eens extra op hem letten. Tot nu toe kon hij me daarin niet bekoren. En volgens mij zou een goed meevoetballende spits ideaal zijn in het huidige systeem. Iemand met veel beweging
+1/-0

 
2 maanden geleden
Eens. Al kan ik me NAC uit vorig seizoen herinneren dat de combinatie Pepi en Saibari prachtige goals maakten in de combinatie.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Elke speler draagt op zijn manier bij aan combinatievoetbal, de een dat zus de andere zo. De een doet dat àan de bal, de andere doet door positionering en bewegen, bv door interessant aanspeelpunt te worden, of door juist gaten te trekken voor een andere door spelers mee te nemen. Als voorbeeld kun je daar Mauro voor zien die zich vorig jaar voor Lang het schompes liep door elke keer diep te gaan als Lang de bal had. Dus het lijkt me niet zinnig om daar iets te zoeken wat er niet is.
+2/-0

 
2 maanden geleden (gewijzigd)
Die laatste goal van Driouch tegen Napoli was Pepi anders heel behoorlijk in de combi... hij mist alleen wedstrijd ritme, komt wel goed!
+1/-0

 
2 maanden geleden
Pepi toont vooral ‘blinde’ ambitie en ik hoop dat hij snel gaat beseffen dat voetbal een teamsport is. Voorlopig Guus in de spits graag.
+4/-0

 
2 maanden geleden
Waaruit maak jij op dat hij niet beseft dat het een teamsport is?? Hij is een spits, en die moet goalen maken … en hij heeft laten zien dat hij dat kan!
Ik snap die negativiteit niet.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Ik vind Pepi een meer dan prima spits. Maar ik vind ook dat hij na zijn blessure té nadrukkelijk op zoek is naar goals en daarbij zijn ploeggenoten te vaak over het hoofd ziet.
+3/-2

 
2 maanden geleden
En dat bedoel ik. Hij maakt ‘m mooi af hoor maar een tikkie naar links zou toch echt logischer zijn geweest.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Dan was wel de kans groot geweest op buitenspel zoals Driouech liep.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Inderdaad, of niet afmaken zoals je bij een “niet echte spits” zoals Til zag ….
Pepi doet gewoon goede dingen, en er is geen reden tot klagen over hem.
Ik hoop dat hij nog veel egoistisch mag zijn! 😉
+3/-0

2 maanden geleden
Vollebak erop en niet teveel bezig zijn met de wedstrijd van dinsdag tegen Olympiakos. Doelsaldo kan aan het eind van het seizoen wel eens belangrijk zijn. Het maakt me niet uit wie ze maakt Til, Pepi of Saibari. Ik ga voor 4-0.
+1/-0

2 maanden geleden
Twee of drie Pepi goalas maken de 6a7 vol en He-smile 2 Til til het verder op en het word een feestje vanavond.
+1/-0

2 maanden geleden
Twee of drie Pepi goalas maken de 6a7 vol en He-smile 2 Til til het verder op en het word een feestje vanavond, mijn voorspelling stond al vast en wijkt van mijn verse kijk.
+1/-0

2 maanden geleden
Die commentator blijft maar over die Ihataren en zijn verleden bij ons lullen.
Ik heb he-le-maal niets met die kwal.
Ik heb het wel gehoord nu!
+1/-0

2 maanden geleden
Gaat die Saibari nu ook nog met het hoofd scoren😊
+1/-0

 
2 maanden geleden
Als hij zijn koppie erbij houdt.
+1/-0

2 maanden geleden
Zouden er nog clubs in Europa zijn die Saibari niet in hun boekjes hebben staan ??
+1/-0

2 maanden geleden
Wat een goede en slimme voetballer zeg .., die Man!
+1/-0

2 maanden geleden
Wat zou de trainer van Fortuna gedacht hebben na het zien van Feyenoord-PSV? Saibari dekken is niet nodig, of geen doen?
+1/-0

 
2 maanden geleden
Dat heeft hij niet gedacht, maar de werkelijkheid is dat, door al het lopen van onze spelers, er niemand goed gedekt kan worden!
Credits naar de tactiek van Bosz!
+1/-0

2 maanden geleden
Prima wedstrijd van PSV, met de doelpuntenmakers als absolute uitblinkers. Mooie wedstrijd om aan het doelsaldo te werken en wellicht wat spelers rust te gunnen. Maar als dit ons gemiddelde niveau gaat worden, gaan we nog een heel erg mooi seizoen tegemoet.
+1/-0

 
2 maanden geleden
De machine begint te draaien dus kan inderdaad, als iedereen heel blijft, mooi gaan worden. Misschien weer beter en naar een hoger niveau dan vorig jaar.
+1/-0

2 maanden geleden
Saibari die scoort.
Een buitenspeler die zijn man voorbijkomt.
Een keeper die een bal tegenhoudt.
Het voetbal leven kan zo simpel zijn😊
+1/-0

2 maanden geleden
Goede wedstrijd tot nu toe en heerlijk in te zien hoe dit team steeds beter begint te draaien.
+1/-0

2 maanden geleden
Tweede helft was al niet best, maar nu lijkt het nergens meer op. Waarom Wanner niet een keer trouwens?
+1/-0

2 maanden geleden
Zijn er hier nog steeds fans van Ihattaren?? Kwal!
+1/-3

 
 
2 maanden geleden
Ja ikke, beetje respect voor deze jongen. Bij mij in ieder geval nog steeds
+2/-0

 
2 maanden geleden
Ben geen fan van hem maar je ziet aan alles bij die jongen dat PSV toch een plekje in zijn hart heeft. En dat hij zelfs emotioneel werd van het applaus wat hij kreeg, dat vind ik mooi en heb ik respect voor. Dat hij in de wedstrijd echt alles doet om te kunnen winnen heb ik geen enkel probleem mee.
+3/-0

 
2 maanden geleden
Ik zie een speler als Ihattaren altijd graag spelen, die balbehandeling en zijn voortzetting, prachtig om te zien.
+2/-0

2 maanden geleden
Bij 3-0 denken ze "het is wel goed zo, we sparen energie voor Dinsdag"? En dan weer op 3-1 komen..
+1/-0

 
2 maanden geleden
Een tegengoal kan nog, maar we hebben nog geen fatsoenlijke aanval gezien de tweede helft.
+1/-0

 
2 maanden geleden (gewijzigd)
Dat dus, maar als ze gewoon zo waren blijven spelen als in de eerste helft was die tegen goal nooit gevallen.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Driouch en sildillia vallen ook lekker in pff
+2/-0

2 maanden geleden
Goh, waarom scoort Pepi nu toch zelf?? Hij had die bal toch af kunnen geven?! Dat is niet mijn mening hoor, maar wel die van sommigen hier … 😉🤣
+1/-2

2 maanden geleden
De tegen goals worden weer lekker weg gegeven..
+1/-0

 
2 maanden geleden
Hebben we nog mazzel dat ze het slecht uitspelen, anders waren het er wel vier geweest.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Het had wel wat weg van de wedstrijd tegen Groningen, alleen nu maak je die 5-2 wél.
+1/-0

2 maanden geleden
Nou, 3 punten binnen en daar is dan ook gelijk alles mee gezegd.
Op naar Olympiakos
+1/-0

2 maanden geleden
90 minuten concentratie,het valt niet mee.
+2/-0

2 maanden geleden
Prima eerste helft en een 2e helft van g-voetbal niveau. Met zoveel tegengoals moet je wel ruim meer dan 100 goals maken om kampioen te worden.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Ach, vantevoren was ik dik tevreden geweest met 5-2 en nu denk ik mwah🤔
Maar hee drie punten, geen blessures en redelijk krachten gespaard, op naar Griekenland.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Dat was vandaag het doel!
En ik denk ook zeker dat Bosz in de rust heeft gezegd om krachten te sparen … en terecht toch?
Gewoon een geslaagde avond (alhoewel niet helemaal naar tevredenheid van alle supporters).
+1/-0

 
2 maanden geleden
Ach als het met rust met 0-1 had gestaan stond iedereen nu op de banken met de 5-2. Ik snap het ook wel, als je na zo'n helft al 3-0 voor staat leg je het telraam alvast klaar en dan valt het wat tegen. Maar als we vanaf nu alle wedstrijden met 5-2 winnen na een 3-0 ruststand teken ik ervoor hoor.😉
+2/-0

2 maanden geleden
2e helft was een masterclass in "hoe breng je jezelf nog in de problemen in een wedstrijd die eigenlijk al gewonnen is?".

Manmanman wat heb ik lopen kijken? Ik dacht echt dat we de 3-0 gewoon nog weg zouden geven. En met een andere scheidsrechter had je gewoon nog 2 penalties tegen gehad (overigens absoluut geen penalties).

Gelukkig viel de 4-1, daarna begonnen we wel weer iets beter te voetballen. En na de 4-2 ook nog een aantal echt grote kansen gehad.

Goed, 3 punten en door naar Olympiakos, waar een aantal spelers duidelijk al mee bezig was tijdens de wedstrijd.
+1/-0

2 maanden geleden
Wat een belabberd halfuur na rust.

Nu bier en/in trein.

(later meer)
+2/-0

2 maanden geleden (gewijzigd)
Alleen maar goed dit die 2e helft! Nu gaan we in ieder vol scherpte naar Olympiakos met in het achterhoofd dat we echt niet kunnen verslappen om tot goede prestaties te komen. Zag het al helemaal gebeuren dat we na een 8-0 galavoorstelling vol arrogantie naar Griekenland zouden gaan en dan juist keihard daarvoor afgestraft zouden worden. Lijkt er wel op dat de basis spelers ook echt terecht in de basis staan en er nog geen sprake is van een geoliede machine waarbij de poppetjes moeiteloos inwisselbaar zijn (Mauro, Schouten, Salah-Eddine, Perisic)
+1/-0

 
2 maanden geleden
Ik had heel graag een 8-0 galavoorstelling bijgewoond, is alweer anderhalf jaar geleden.
+1/-0

2 maanden geleden
Lekker veel reacties weer hier... whoho boys & girls, we hebben gewonnen hoor, WAKKER WORDEN!!!
+2/-0

 
2 maanden geleden
S. ca pe Goat is back (to stay?)!!!
+1/-0

 
2 maanden geleden
Inderdaad … ik zie iedereen alleen maar klagen over de 2e helft, terwijl we de 1e helft gewoon goed hebben gespeeld, EN we hebben gewonnen!!
+1/-0

2 maanden geleden
Altijd lastig een wedstrijd tegen een ploeg die niet aanspreekt en waar je niks tegen te winnen hebt als je net 2 superwedstrijden hebt gespeeld en een CL potje voor de boeg hebt.
In dat licht, prima uitslag. En laten we wel wezen. ondanks ons, logisch, verval zijn de tegendoelpunten, 1 kadootje van ons en 1 afstandsschot dat er vanuit het niks schitterend invliegt. Ik zou zeggen. Inpakken en wegwezen en doorrr......
+2/-0

2 maanden geleden
Geen penal tegen ondanks VAR en vier gele kaarten voor Fortuna, na vorige week ook nu een prima scheids gezien. Ik zou er bijna wantrouwig van worden 😏
+1/-0

2 maanden geleden
Hele goeie eerste, en een (grotendeels) slechte 2e helft.
Blij dat die 3-0 voor rust nog viel.

Op naar dinsdag! Veel plezier voor forum broeders @killer en @souba
+2/-0

reactie verwijderd

2 maanden geleden
249 competitie goals in 79 wedstrijden onder Bosz. Wat een verademing het voetbal onder deze coach. Klasse.
+2/-0

 
2 maanden geleden
Juist en die 66 tegendoelpunten nemen we dan voor lief. Liever dit dan die saaie 1-0 wedstrijden.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Eerste helft 3-0 prima, dikke 8
Tweede helft 2-2 niet goed, slechts 5 en weer 2 tegendoelpunten.
Gehele wedstrijd dus 5-2. Redelijk, 6 plus.
Dat beetje nonchalance moet er toch echt uit. Waarom tegen Napoli en Feyenoord wel de gehele wedtrijd concentratie en tegen Fortuna niet ?? Werk aan de winkel Peter, zeker dat doelsaldo misschien wel bepalend kan worden.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Praat het niet goed, maar begrijp het wel een beetje dat concentratieverlies. Het zijn hectische weken met zware wedstrijden, je staat met 3-0 voor met rust, dinsdag in Athene spelen en je gaat je wat ingehouden spelen. Werd daarna prima rechtgetrokken. Positief was dat Pepi zeer scherp is momenteel, en dat Driouech elke invalbeurt weer meer laat zien dat Bosz een hele goed backup voor de vleugels heeft.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Helemaal waar, je staat in de rust 3-0 voor en dinsdag een belangrijke uitwedstrijd voor de boeg. Kan me zeer goed voorstellen dat de spelers (in opdracht van Bosz??) het gaspedaal stuk minder indrukken echter er is een wezenlijk verschil in wat rustiger aan doen t.o.v. concentratie verlies. Rustig uitspelen moet niet samengaan met concentratie verlies en 2 goals onnodig tegenkrijgen.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Nou die eerste was een eclatante weggever, maar die 2e zat er gewoon goed in: applaus & chapeau.
+1/-0

2 maanden geleden (gewijzigd)
Rare wedstrijd gisteravond. Vermakelijke 1e helft met daarin 3 fraaie treffers. Na de rust een slordig halfuur waarin Kovář zijn verder prima optreden devalueerde door een dubbele én fatale blunder. Vervolgens gaf PSV even een dot gas hetgeen leidde tot nog 2 mooie goals. Tussendoor de niet minder lekkere goal van de gasten die geen pijn meer deed. Nogmaals zonde dat de wedstrijd op vrijdag (Halloween) was en de NS weer eens obstakels had opgeworpen. Uiteindelijk 3 kwartier later dan gepland in de lip*.

*local Irish pub
+1/-0

2 maanden geleden
Tygo Land zit weer op de bank bij Groningen. Ik hoop toch altijd dat zo'n jongen daar doorbreekt en niemand snapt dat hij is verhuurd.
+1/-0

 
2 maanden geleden
Zat er gisteren inderdaad ook naar te kijken. Heeft volgens mijn in totaal nog geen 60 minuten in alle competitiewedstrijden voor ze gemaakt. De laatste stap naar PSV 1 heh. Babadi speelt volgens mij iets meer maar kan het verschil bij Antwerp ook niet maken.
+1/-0

2 maanden geleden
Babadi is in minuut 70 ingevallen bij Antwerp.Die staan in de Belgische competitie een na laatste.Ik heb over Babadi en Land twijfels of ze geschikt zijn voor PSV1.Bosz heeft het waarschijnlijk goed gezien.
+1/-0