LIVE: PSV trapt tweede helft af tegen ADO
8 mei 2026 21:11
Foto: Noël van de Laar

De PSV Vrouwen hebben vrijdagavond aan een overwinning genoeg om voor het eerst in de clubhistorie beslag te leggen op de landstitel. Daarvoor moet er op De Herdgang afgerekend worden tegen het in degradatienood verkerende ADO Den Haag, dat vorige maand nog verrassend met 0-1 wist te winnen van regerend landskampioen FC Twente. Mede dankzij die prestatie speelt PSV vanavond de kampioenswedstrijd.
De aftrap staat in een uitverkocht huis op De Herdgang gepland voor 20:00 uur. Daarbij kiest trainer Roeland ten Berge voor een op ADO Den Haag afgestelde opstelling, met drie verdedigers, vier middenvelders en drie aanvallers.
PSV.supporters.nl is er live blij en zal hieronder de belangrijkste updates van de wedstrijd bijhouden:
'1: ADO Den Haag trapt de kampioenswedstrijd van PSV af.
'3: Eerste kans voor PSV Vrouwen levert ook direct een doelpunt af, als Riola Xhemaili fraai in de korte hoek binnen knalt. De assist kwam van Renate Jansen, PSV Vrouwen op 1-0!
'14: PSV Vrouwen dichtbij de 2-0 via Liz Rijsbergen. Na een fraaie rush besluit ze uit te halen, maar ziet haar schot gepakt worden door doelvrouw Barbara Lorsheyd. Xhemaili kwam te laat voor de rebound, waardoor ADO uit weet te verdedigen.
'16: Corner PSV Vrouwen levert ADO een doeltrap op.
'17: Eerste gele kaart van de wedstrijd is voor Dania Boussatta, de dochter van oud-voetballer Dries. Na een grove charge op Chimera Ripa wachtte scheidsrechter Schoemaker eerst nog het voordeel af maar toen hij de situatie nog eens afspeelde in zijn hoofd, besloot hij toch te fluiten voor een vrije trap.
'19: Duel wordt wat onvriendelijker, nu ook direct een tweede gele kaart voor ADO na een overtreding op Lore Jacobs. Gele kaart voor Anne van Egmond.
'20: Opnieuw een vrije trap voor PSV Vrouwen, maar Renate Jansen raakt de bal niet vol en ziet haar inzet een meter naast het doel belanden.
'25: Liz Rijsbergen versiert een hoekschop voor PSV Vrouwen.
'29: Een kunstzinnig stiftje van Renate Jansen stuitert rakelings voorlangs het doel over de achterlijn. PSV dichtbij de 2-0, maar ADO blijft vooralsnog in de wedstrijd.
'30: Eerste gele kaart van de wedstrijd voor PSV, Melanie Bross werd op de bon geslingerd door scheidsrechter Schoemaker.
'35: Nina Nijstad werd stevig geraakt door Yuna Sonoda maar kan de strijd na een korte behandeling toch voortzetten.
'45: Rust in Stadion De Herdgang, waar PSV nog altijd met 1-0 leidt dankzij het vroege doelpunt van Riola Xhemaili.
RUST
'46: PSV Vrouwen trappen de tweede helft af. Nog vijfenveertig minuten en de eerste landstitel voor PSV Vrouwen is een feit.
Karakteristieken:
Opstelling PSV Vrouwen:
Nicky Evrard
Melanie Bross, Janice Cayman, Sisca Folkertsma
Laura Strik, Nina Nijstad, Liz Rijsbergen, Chimera Ripa
Riola Xhemaili, Lore Jacobs, Renate Jansen
Reserves PSV Vrouwen:
Moon Biegel-Esteves
Sara Thrige, Gwyneth Hendriks, Louize Haentjens, Myrthe Kemper-Moorrees, Emma Frijns, Anissa Chibani, Robine Lacroix, Emmeke Henschen, Fenna Kalma, Shanice van de Sanden, Aniek Janssen
Opstelling ADO Den Haag Vrouwen
Barbara Lorsheyd, Bo Vonk, Jet van Mierlo, Yuna Sonoda, Quinty Dupon, Femke Prins, Senna Koeleman, Anne van Egmond, Nienke Mulder, Dania Boussatta, Floortje Bol
Reserves ADO Den Haag Vrouwen:
Deau den Turk, Pleun Raaijmakers, Gina Viehoff, Felicia de Zeeuw, Fleur de Bruijn (K), Wiktoria Kuprowska, Victoria Boerboom, Katja Piay, Joëlle de Bondt, Eva Nguyen, Isa van Schaijk
Scoreverloop:
'3: 1-0 Riola Xhemaili, assist Renate Jansen
Kaarten:
Geel:
'17: Dania Boussatta (ADO Den Haag)
'19: Anne van Egmond (ADO Den Haag)
'30: Melanie Bross (PSV)

