PSV SCHRIJFT HISTORIE MET EERSTE NEDERLANDSE ZEGE OP ANFIELD!
PSV heeft het onwaarschijnlijke gepresteerd door Liverpool met liefst 1-4 te declasseren op Anfield. PSV pakte al vroeg in de wedstrijd de leiding via een strafschop van Ivan Perišić, na een handsbal van Virgil van Dijk. Liverpool herpakte zich vlot en kwam tien minuten later op gelijke hoogte dankzij een goal van Dominik Szoboszlai. Vervolgens had Liverpool een sterke fase, waarbij PSV met moeite overeind bleef. Na rust waren de verhoudingen compleet anders en domineerde PSV op Anfield. Guus Til zette PSV tien minuten na rust opnieuw op voorsprong via een prachtige goal. Het was bovendien het eerste doelpunt in de UEFA Champions League in de carrière van de gelegenheidsspits.
Twintig minuten voor tijd moest Perišić zich noodgedwongen laten vervangen met een ogenschijnlijke hamstringblessure. Zijn vervanger Couhaib Driouech besliste de eindstand met twee prachtige doelpunten op 1-4. De 1-3 was een rebound uit een schot van Ricardo Pepi dat op de paal belandde. De tweede was een perfect uitgespeelde counter.
Door de overwinning heeft PSV bovendien een reuzenstap gezet richting de volgende ronde van de UEFA Champions League. De ploeg van trainer Peter Bosz staat nu op acht punten uit de eerste vijf wedstrijden en heeft daarbij ook een zeer indrukwekkend doelsaldo. PSV neemt het in de laatste drie speelronden nog op tegen Atlético Madrid, uit bij Newcastle United en FC Bayern München komt in de laatste speelronde nog op bezoek in het Philips Stadion.
Voor PSV gaat het vizier nu weer volledig op de Eredivisie. Daarin komt FC Volendam zondag op bezoek. De aftrap staat gepland voor 12:15 uur. Vervolgens wacht PSV een uitwedstrijd bij SC Heerenveen, alvorens dus Atlético Madrid op bezoek komt in het Philips Stadion.
Foto: Noël van de Laar
Dolgelukkige Driouech kan droomavond nog steeds niet geloven
Couhaib Driouech kwam halverwege de tweede helft bij de ongelofelijke 1-4 overwinning van PSV op Anfield binnen de lijnen tegen Liverpool. Bij een 1-2 stand zorgde de vleugelaanvaller in de slotfase eigenhandig voor de 1-4 eindstand dankzij twee geweldige doelpunten. Een rebound na een schot op de paal van Ricardo Pepi werd in de verre hoek binnengeschoten, de tweede was een perfect uitgespeelde aanval met de invaller als eindstation. Zonder aan te nemen rondde Driouech uiterst koel en beheerst af. Het leverde hem dan ook de bokaal op als Player of the Match. Een droom die uitkomt, zo vertelde de aanvaller op de persconferentie op Anfield na de wedstrijd: "Dit is een jongensdroom. Die komt hier vanavond uit. Dit is echt een droom die werkelijkheid is geworden. Ik denk dat iedereen heel blij is. Hier en in heel Nederland."
Het was aanvankelijk niet eens de bedoeling dat Driouech in zou vallen. Peter Bosz was voornemens om halverwege de tweede helft Dennis Man naar de kant te halen. Het stond goed en dus wilde de trainer van PSV niet al te veel wijzigen. De situatie veranderde toen Ivan Perišić plots naar zijn hamstring leek te grijpen tijdens een sprint. Driouech werd gesommeerd te stoppen met zijn warming-up en zich voor te bereiden om in te vallen.
"Hij zou eigenlijk Esmir inbrengen. Maar hij zag dat Ivan last kreeg. Als invaller moet je kijken waar jouw mogelijkheden zijn. Ik zag dat er veel ruimte was in de omschakeling. Die ruimtes werden steeds groter. En dan krijg je hem twee keer voor je voeten, en dan maak je ze af. De tweede was de mooiste, absoluut. De sfeer was fantastisch. Als je hier wint met 1-4. Tegen Liverpool. Op Anfield. Dat had niemand durven zeggen voor de wedstrijd maar het is toch werkelijkheid geworden. Dan mag je dat wel vieren."
De man van de wedstrijd vierde beide doelpunten en ook de overwinning na afloop uitgebreid met een volslagen uitzinnig uitvak: "De jongens spoorden me aan om dat te gaan doen. Die mensen reizen ons overal achterna en komen altijd met ons mee. Dan mag dat ook met hen gevierd worden, denk ik", aldus Driouech.
Hoe gaat hij de rest van zijn avond doorbrengen? "Slapen. Kijken of ik wakker word uit deze droom. Ook lekker eten dadelijk met de groep en napraten en lachen. Morgen terug naar Nederland en dan zondag weer spelen."
Na woensdagavond in Liverpool heeft Driouech nu vier(!) doelpunten in de UEFA Champions League op zijn naam, terwijl hij in de Eredivisie pas twee keer trefzeker was voor PSV. Daar had de aanvaller een opvallende verklaring voor: "Als je invalt tegen Fortuna of tegen Napoli is natuurlijk heel anders. Fortuna verdedigt met elf man. Die ruimtes zijn gewoon heel anders. In de Champions League krijg je veel meer ruimte in de omschakeling. Dan moet je gewoon dodelijk zijn in de eindfase. Gelukkig heb ik dat nu al een paar keer laten zien. Maar dat moet ik ook in de Eredivisie. Een kwartiertje in de Eredivisie is wel moeilijker dan een kwartiertje in de Champions League, ja."
De aanvaller vertelde dat het niet altijd even makkelijk is om als reservespeler het verschil te maken. Daarnaast leest Driouech ook niet altijd positieve reacties over zijn persoon online: "Natuurlijk heb ik ook moeilijke momenten. Ik zie ook vaak voorbij komen dat ik PSV onwaardig zou zijn. Ik probeer gewoon scherp te blijven en de andere jongens ook ready te maken. Ik ben invaller op dit moment, maar we zijn ook een team. De momenten die ik krijg moet ik gewoon alles geven. Maar dat is het leven. We mogen blij zijn als club en moeten zorgen dit zo lang mogelijk vol te houden."
Driouech kreeg kort na het laatste fluitsignaal de bokaal overhandigd als Player of the Match. Ook dat kan hij nog steeds niet geloven: "Letterlijk gewoon een droom. Dat je bij de beste van de wereld hoort. Dat zijn we nu in deze competitie. Als je dit mag meemaken. Krankzinnig. Het is natuurlijk gewoon heel mooi. Ik heb nu tegen Arsenal gescoord, toen kon ik hem misschien ook wel krijgen. Tegen Napoli de laatste keer kreeg ik hem ook niet. Nu wel. Drie keer is scheepsrecht. Hij krijgt een heel mooi plekje bij mij thuis. Waar precies? Dat weet ik nu nog niet, daar ga ik straks eens goed over nadenken. Het is gewoon bizar. Letterlijk gewoon bizar. Je leeft het toch echt. Ik zei net al kan iemand mij wakker maken? Het is ongelofelijk. Gewoon ongelofelijk."
Er was in de afgelopen zomer ontzettend veel interesse om Driouech op huurbasis over te nemen van PSV. Hoewel hij een tijdelijk vertrek wel overwoog, is hij maar wat blij dat de club hem in Eindhoven wilde houden en hij dus ook besloot te blijven: "Natuurlijk als je niet heel veel speelt denk je wel aan een verhuurperiode. Ik ben blij dat ik dat niet heb gedaan uiteindelijk. Ik maak mijn minuten hier, bijna elke wedstrijd wel. En je maakt hier zulke mooie dingen mee. Ik had dit nooit willen missen. Ik ben gewoon goed hier waar ik zit. Ik train op hoog niveau. Maak mijn minuten. Heb een heel leuk team. Ik ontwikkel mezelf. Het is gewoon goed."
Driouech maakte voor de afgelopen interlandperiode voor het eerst onderdeel uit van de voorselectie van Marokko. Uiteindelijk werd hij niet geselecteerd, maar hij hoopt woensdagavond weer zijn visitekaartje af te hebben gegeven: "Zeker weten. Ik zat voor het eerst in de voorselectie van Marokko. Dat je wordt gezien. Dat zijn ook jongensdromen die nog realiteit moeten worden."
Foto: Pro Shots
Til na eerste doelpunt in hoofdtoernooi: "Mentaal gaat het heel goed"
Guus Til scoorde in zijn carrière tot woensdagavond op Anfield nog nooit in een Europees eindtoernooi. Na afloop van de 1-4 overwinning op Liverpool verscheen de doelpuntenmaker voor de camera van Ziggo Sport: "Dat is tweeledig. Fysiek gaat het niet goed, maar mentaal gaat het heel goed. Een gaatje op mijn kin, maar het valt wel mee. Een beetje veel bloed. Onze eerste helft was gewoon echt bikkelen. Zij smeten met energie in de eerste helft. Dan zie je dat wij daar in de tweede helft steeds beter onderuit komen en dan uiteindelijk niet eens onverdiend gewonnen. We werden wel echt teruggedrongen in de eerste helft. Maar je weet toch. Als je tegen de kampioen van Engeland, op Anfield gaat spelen. Dan weet je dat je niet de hele tijd hoog druk gaat zetten. Ik denk dat we dit heel goed hebben toegevoegd aan ons spel dit seizoen. Dat we ook gewoon goed kunnen inzakken, want we geven daar heel weinig in weg."
De spits van PSV zag na een moeizame eerste helft zijn ploeg een stuk soepeler voetballen in de tweede: "In het begin was het moeilijk. Als je ingezakt staat en je verovert de bal, moet je nog een weg van tachtig meter naar hun goal. Naarmate de wedstrijd vorderde veroverden we de ballen wat hoger op het veld. Toen kwamen we ook meer aan voetballen toe. Dan wordt het leuk, want dan kun je op hun helft loopacties maken en voor de goal komen. En dan is het als spits gewoon wachten op je moment."
Guus Til maakte woensdag dus zijn eerste doelpunt tijdens een Europees eindtoernooi: "Mauro dribbelde en keek al op en wilde hem geven. Hij stelde hem iets uit en toen liep ik uit de rug van Kerkez. En toen in een keer gewoon tikken. Easy, ja, precies, haha. Het is een beetje een raar Champions League seizoen tot nu toe. Want we winnen van Napoli én we winnen van Liverpool en verliezen van Union en spelen gelijk bij Olympiakos. Een beetje gek wel. Want de twee die we gewonnen hebben waren de twee moeilijkste."
Geen gekke avond voor Til, om de historische 1-4 overwinning te vieren: "Ik ben een beetje misselijk. Voor de wedstrijd al. Ik ben niet helemaal lekker. Dit helpt er ook niet bij. Ik denk dat ik dus gewoon mijn mandje inga. We moeten zondag alweer."
Foto: Noël van de Laar
Eén ongelukkige Eindhovenaar op Anfield: "Dat is niet goed"
In het Eindhovense feestgedruis op Liverpool, zal er één Eindhovenaar dat met gemengde gevoelens hebben beleefd. Cody Gakpo leverde nog de assist op de gelijkmaker van Dominik Szoboszlai, maar kon in de tweede helft ook niet voorkomen dat zijn ploeg Liverpool volledig werd overlopen door PSV. PSV liep via goals van Guus Til en twee van Couhaib Driouech uit naar een ongekende 1-4 overwinning.
Gakpo kon zijn frustraties kort na afloop dan ook moeilijk onderdrukken. Voor de camera van Ziggo Sport concludeerde hij na afloop dat zijn ploeg als collectief faalt. Toch maakte hij ook een groot compliment naar PSV, de club waar hij werd opgeleid tot de speler die hij nu is: "Twee keer op rij verloren thuis met een flinke marge, dat is niet goed."
Na deze nieuwe dreun heeft Liverpool slechts drie van hun laatste twaalf wedstrijden gewonnen. Een echte verklaring daarvoor moest Gakpo schuldig blijven: "Ik denk dat het gewoon een geheel is. We scoren niet genoeg. Ik denk dat we wel kansen creëren maar ze dan vervolgens niet afmaken. We geven de kansen als team ook gewoon te makkelijk weg."
Gakpo zag het niet aankomen. Zijn ploeg werd alsmaar sterker in de eerste helft, met name in het laatste half uur na de gelijkmaker: "Je maakt 1-1 en dan heb je het momentum. Dan wil je doordrukken, maar dan valt hij niet. Ik denk dat we in de tweede helft goed staan, dan maken zij weer een goal en valt dat momentum weer weg. Uiteindelijk hebben zij gewonnen en dat hebben ze goed gedaan. Na de gelijkmaker in de eerste helft denk ik dat we ze wel onder druk hadden, maar ze hebben zich goed geweerd en zijn overeind gebleven."
Ondanks de crisis ziet Gakpo nog voldoende perspectief voor zijn ploeg en manager Arne Slot om het tij te keren: "Dit hoort er helaas soms bij. Dit is niet wat de club en de fans verdienen, maar we moeten ons er zeker uitvechten en dat moeten we samen doen."
Foto: Pro Shots
Trotse Bosz heeft geen bucketlist: "Maar dit is wel heel bijzonder"
Ook Peter Bosz verscheen na afloop van de historische 1-4 overwinning van PSV op Liverpool op de persconferentie op Anfield. PSV is na woensdagavond de eerste Nederlandse club die Anfield wist te verlaten met een zege. Het was voor Bosz de allereerste keer in het stadion: "Ik had hier nog nooit gespeeld of getraind. Trots? Na wat ik gezien heb van die jongens. Überhaupt winnen hier is gewoon een geweldige prestatie."
"Een dergelijke bucketlist heb ik niet, nee. Maar dit is natuurlijk wel heel bijzonder", aldus Bosz die zijn ploeg het moeilijk zag hebben na de gelijkmaker. Hij genoot vooral van het vertoonde spel dat PSV op de mat legde op Anfield: "Van het voetbal dat we bij vlagen hebben durven laten zien. Als je hier wil winnen moet je voetballen. Moet je risico nemen en durven opbouwen. Dat hebben we gedaan. Dat zag er soms risicovol uit. Maar dat hebben we wel gedaan. En dan win je dus met 1-4."
Bosz zag PSV al vroeg de leiding pakken. Liverpool maakte tien minuten later al gelijk, waarna PSV een fase met de rug tegen de muur werd gedrukt door de thuisploeg. Maar zeker in die fase toonde PSV een over-mijn-lijk-mentaliteit door ballen weg uit de zestien naar voren te rossen: "Het was het plan dat we zouden gaan voetballen. Daarom hebben we ook met deze opstelling gespeeld. We wilden de tegenstander weghouden bij onze goal. Dat is goed gelukt. Niet de volledige negentig minuten maar dat kan ook niet tegen Liverpool. Maar we hebben het denk ik in het geheel gewoon heel goed gedaan."
De succestrainer van PSV werd vorige week tweeënzestig, maar beleefde een van de mooiste avonden uit zijn loopbaan op Anfield: "Deze hoort wel bij de mooiste. Maar doordat ik al wat langer meeloop, heb ik wel meer hele mooie wedstrijden gespeeld. Sevilla uit. Juventus. Napoli. En dat zijn dan alleen de wedstrijden sinds ik hier bij PSV werk. Uit met 1-4 winnen, hoort daar wel zeker bij. Ik heb ze niet geteld maar dit was wel een hele mooie."
Hoe zou Bosz de geweldige wedstrijd gaan vieren na afloop? "Klein wijntje mag wel toch? Ik slaap toch niet na een wedstrijd. We krijgen zondag weer een belangrijke wedstrijd. Daar hoeven ze nu nog niet aan te denken. Maar morgen gaan we terug en dan gaat de focus weer op Volendam. Ik houd wel van een rood wijntje na zo'n wedstrijd."
Ivan Perišić viel halverwege de tweede helft uit nadat hij naar zijn hamstring leek te grijpen: "Dit had hij nog nooit gevoeld, vertelde hij. Hij heeft nooit spierblessures gehad. Ik voelde dat het niet goed zat. Hij kent dat gevoel niet. Dus we moeten even kijken wat er aan de hand is. Hopelijk niet al te ernstig."
In een recent interview vertelde Bosz dat hij niet weet hoe lang hij nog actief blijft als trainer, omdat hij tijd tekort komt voor de andere zaken des levens. Zo zou hij graag meer tijd hebben voor familie en festivals bezoeken. Maar is Bosz niet veel te verliefd op het spelletje om überhaupt aan stoppen te denken? "Jawel. Maar je wint niet elke week met 1-4. Mijn collega zal beamen dat het vak soms ook niet zo leuk is. Dat heb ik ook meegemaakt en dat zal ik ook nog wel eens meemaken in mijn tijd dat ik trainer ben. Op een festival weet je wat je krijgt. Daar zijn geen verliezers."
Foto: Noël van de Laar
Slot: "Dit is een schok voor iedereen"
Arne Slot maakte een zeer aangeslagen indruk na de 1-4 nederlaag tegen PSV met zijn Liverpool op Anfield woensdagavond. Waar hij normaal gesproken bekend staat om zijn uitstekende communicatieve vaardigheden, had hij nu veel moeite de juiste woorden te vinden op de persconferentie na afloop: "Dit is een schok voor iedereen. Voor de spelers. Voor mij. Dit is zeer onverwachts. Is het een gebrek aan vertrouwen? Dat heb ik niet gezien in de eerste helft. Ik zag een mentaliteit die dit team heeft laten zien. We kwamen terug in de wedstrijd op de manier waarop we ook terug wilden komen. We kregen goede kansen, ook na de 1-2 nog op de gelijkmaker."
Snapt de trainer van Liverpool dat de kritiek en de roep om zijn ontslag steeds luider klinkt en voelt hij de druk ook toenemen na wéér een enorme dreun voor zijn ploeg: "Ik weet niet of het terecht is, maar het is normaal. Als een trainer meerdere wedstrijden verliest, houdt het een keer op. Dat is normaal. Als je zo vaak verliest, is het logisch dat mensen praten over je positie."
Hoe denkt Slot nog uit deze crisis te geraken? "Ik zie mijn ploeg over het algemeen goede keuzes maken. Dat resulteert dan ook in onze dominantie in veel wedstrijden. We zetten onze dominantie normaal gesproken wél goed om naar goals. Als dat niet lukt, weet je dat je het jezelf moeilijk maakt. De score valt nu ook hoger uit."
De trainer denkt dat hij ook nog de steun voelt van bovenaf omdat Liverpool er vaker beroerd voor heeft gestaan. Bovendien ontsloeg Liverpool nog nóóit een trainer die kampioen is geworden met de club: "Ik voel dat ik heel veel steun krijg van bovenaf. Het zou dan wel heel fijn zijn als we weer wedstrijden gaan winnen zodat je het bestuur ook kunt overtuigen dat je nog de juiste man bent. Het is niet voor het eerst dat deze club in een moeilijke situatie zit."
Slot maakt zich dan ook geen zorgen om zijn positie: "De spelers hebben hun kwaliteit wel laten zien. Maar het reflecteert niet in de score. Ik maak me geen zorgen. Ik focus me op andere dingen dan me zorgen maken om mijn eigen positie. Ik probeer te analyseren en mijn team zo goed mogelijk te helpen. Ik moet verbeteren. Dat probeer ik elke dag. Om dit team te verbeteren. Daar ligt mijn focus."
Tot slot kreeg de manager van Liverpool nog de vraag of hij onder de indruk was van het door PSV vertoonde spel: "Ik vind en wist al dat PSV heel erg goed kan voetballen als je ze de tijd en ruimte geeft. Dat hebben ze gedaan in de tweede helft. Ik moet eerlijk zeggen dat ik niet het gevoel had dat PSV zich voornamelijk op onze helft bevond met de bal. Ik denk dat wij meer balbezit hadden. Maar we hebben ook fases gezien dat de spelers van PSV elkaar wel erg makkelijk konden vinden. Dat heb ik ook gezien."
PSV.supporters.nl Scorebord
Karakteristieken
Uitslag: 1-4 (1-1)
Doelpuntenmakers:
0-1 Ivan Perišić ('6)
1-1 Dominik Szoboszlai ('16)
1-2 Guus Til ('56)
1-3 Couhaib Driouech ('74)
1-4 Couhaib Driouech ('90)
Opmerkelijk: PSV eerste NL'se club die wint op Anfield!
Alejandro Hernández (Spa)
61.276 toeschouwers
Kaarten:
Liverpool FC: Virgil van Dijk ('17)
Opstelling PSV
Ivan Perišić
Guus Til
Dennis Man
Mauro Júnior
Ismael Saibari
Joey Veerman
Anass Salah-Eddine
Yarek Gąsiorowski
Jerdy Schouten
Sergiño Dest
Matěj Kovář
Wissels:
'70 Ricardo Pepi voor Guus Til '70 Couhaib Driouech voor Ivan Perišić '89 Esmir Bajraktarević voor Dennis Man
Opstelling Liverpool FC
Cody Gakpo
Hugo Ekitiké
Mohamed Salah
Alexis Mac Allister
Ryan Gravenberch
Curtis Jones
Milos Kerkez
Virgil van Dijk
Ibrahime Konaté
Dominik Szoboszlai
Giorgi Mamardashvili
Wissels:
'76 Federico Chiesa voor Ibrahime Konaté '61 Alexander Isak voor Hugo Ekitiké
Pool
De ruststand en uitslag van deze wedstrijd is door geen van de deelnemers aan de Pool goed voorspeld.
De wedstrijd als geheel werd door de fans gewaardeerd met een 8.94. Hieronder is de uitslag van de Man of the Match verkiezing van deze wedstrijd weergegeven. Achter elke spelersnaam staat tussen haakjes het aantal stemmen en de daarmee behaalde score voor het Man van de Wedstrijd klassement.
Normaal gesproken heb je uit bij Liverpool 0% kans om te winnen en nu heb je 5% kans. De moeite waard om voor te gaan, maar we moeten ook niet naïef zijn.
Altijd meer dan 0%, in principe 33% (verliezen, gelijkspelen, winnen). En je hoort gewoonweg het veld op te gaan met een brok zelfvertrouwen, het is nog altijd gewoon 11 tegen 11, en àls Bosz een uitgekookt plan heeft verzonnen het spel te ontregelen, wie weet. Portie geluk hebben si uiteraard ook wenselijk. Maar dat defaitisme, daar heb je helemaal niets aan.
Mooi @killer, ben jaloers dat je er bent! Als iemand met ook Iers bloed door mijn aderen stromend, was Liverpool naast PSV altijd mijn favoriete club, vooral omdat Dublin-lad Steve Heighway er speelde.
Ik was in late seventies/early eighties fan. Was begin 1975 supporter van PSV geworden en algauw helemaal gek van (internationaal) voetbal, met name van Engels voetbal. Heb in jaren (19)'80 en ook wel '90 een aantal Europese finales bezocht, plus nog 3 daarna. Zo was ik bij de Europacup I-finales van Liverpool in 1984 (Rome) & 1985 (Brussel, Heizel). Het frappante aan die laatste was dat ik 2 weken eerder in De Kuip aanwezig was bij Everton-Rapid Wien (Europacup II). Inmiddels alweer ruim 37-38 jaar supporter Millwall, met - gek genoeg - ook voorliefde voor Chelsea (sedert mid nineties).
Mooi relaas @killer. Eind jaren 70 speelde Liverpool nog in dat prachtige wijnrode tenue, en elftalposter naast die van PSV hing boven mijn bed als klein menneke. Ik kan nog steeds alle spelers uit mijn hoofd opnoemen. De liefde werd door mijn oudere Ierse neven elke zomervakantie aldaar met de paplepel ingegoten. Op wat oudere leeftijd kwam Guiness(doesn't travel) pas om de hoek kijken, maar Liverpool FC is voor altijd, maar morgen ff een dag niet. Enjoy!
Heel herkenbaar. Ik kan meer teams en spelers opnoemen uit jaren (19)'70-80 dan van 10, 5 of zelfs 2 jaar geleden. Die interesse is gewoon verflauwd. Prachtige ploegen toen. Niet alleen Liverpool, maar ook Nottingham Forest, Aston Villa, Ipswich Town, Tottenham Hotspur. Ik las toen ook de Shoot, die werd elke week voor mij weggelegd bij de Bruna. En idd de tenues waren toen ook mooier dan tegenwoordig. Btw I don't do Guiness, Kilkenny is as far as I will go. Omg they killed Kenny! Slainte.
In Bosz we trust, Liverpool draait stroef in een veel sterkere competitie en heeft op iedere plek meer kwaliteit, jammer dat Van Bommel deze mist, zijn dynamiek was welkom geweest nu de zwakke(re) plek van Liverpool aan hun rechterkant ligt.
Als onze jongens lef (en niet te veel respect) hebben kunnen we misschien best een puntje stelen, ik zou er nu voor tekenen, maar ik hoop dat @DieKaleMan gelijk heeft.
Til staat inmiddels al in het rijtje met de aanvallers
Ik blijf toch een beetje bang voor een nederlaag en hoe die door kan werken. Normaal gesproken is PSV een van de makkelijkere wedstrijden voor Liverpool en Slot kent ons goed. Dus ideaal voor hun om weer ff te laten zien dat ze nog niet afgeschreven moeten worden. Hoe je het ook went of keert een ruime nederlaag is nooit goed voor je. En bovendien gaat het doelsaldo een belangrijke rol spelen op het einde denk ik. Dus hopen en bidden.
Lees trouwens dat Romario niet naar Eindhoven komt en in Brazilie blijft. Some things never change
Uitgelezen kans om ook daar eens te stunten... als PSV zelf goed is, kan dit gewoon imo.
Beetje manifesteren: com on boys, zet dat Liverpool op Slot❣
Enigzins - nou zeg maar gerust vet - jaloers op diegene die erbij zijn, kans op historische wedstrijd... cheers🤩🍻
Ach joh zal je inmiddels am je reet roesten... kan me enigszins voorstellen wat voor gekkenhuis het daar moet zijn, HISTORIE geschreven en jullie zijn er live bij geweest... genieten❣
Neem wel benieuwd hoe die Engelsen op jullie reageerden... denk vol ongeloof of nie?
Liverpool… my favorite refuge. Ik ben verliefd op de stad met zijn muziek en voetbalmadness. Altijd heerlijk om even Matthew Street in te duiken. Anfield ademt historie en passie met zijn Stanley Park erachter en de woonwijken eromheen. Alleen al die iconische toegangspoort en als die nog geen kippenvel oplevert dan doet het monument voor de slachtoffers bij de Hillsborough ramp dat wel. Eén grote bloemenzee. Ook al die mensen die na hun dood bijgezet worden in de fanwall (ook bij de voormalige buren van Goodison Park). Wij houden van ONS PSV maar daar is het een way of life. En ze zijn getergd helaas nu. Ik hoop altijd op een gelijkspel tussen mijn twee grote voetballiefdes maar vrees dat PSV een zéér moeilijke avond tegemoet gaat. Desalniettemin aan iedereen die in Liverpool is: enjoy lads!
Op vrijdag 8 augustus 2008 (8-8-8), tijdens de openingsceremonie van OS Beijing en een dag voor de pre season friendly tussen Everton & PSV, hadden wij rondleiding op Goodison Park waarna wij kaarten aanschaften voor de hoofdtribune voor de dag erop. Nou had ik ontdekt dat Liverpool diezelfde vrijdagavond thuis oefende tegen Lazio. Dus wat volgde was een prachtige, historische stroll in the park: van Goodison door Stanley naar Anfield. En nog kaarten op The Kop. Onvergetelijk!
Prachtige stad indeed, yellow duck marine, ferry 'cross the Mersey, Beatles experience, Beatles tribute band in Cavern Club tegenover de pub van dezelfde naam... Matthew Street inderdaad. Het ietwat louche maar wel lekkere nachthol Sex in the City, het Adelphi Britannia Hotel, I mean what's not to like. En vandaag gaan wij e.e.a. weer eens dunnetjes overdoen. Slainte!
Ach kerel, wat ben ik jaloers man! Ik ben meer van de concerten wanneer het op trips als de jouwe aankomt maar ik weet nog in 2019 dat ik op woensdagavond een concert had in Anfield van Bon Jovi en The Manic Street Preachers. Dinsdagochtend geland op JLA en meteen geknipt en geschoren door een douanier: wat ik kwam doen. ‘Anfield?’ Waarop ik ja zeg. “I’m a toffee!”. Indringende blik…. Grijns… enjoy lad! Vervolgens inderdaad rond 10:30 uur Engels ontbijt en belandden we in The Cavern (toen nog gratis, pre corona). Tot een uur of 4 gezeten om vervolgens bagage weg te brengen en een burger te eten. Meteen weer terug en wat een feest! Tot middernacht want dan sluit het. Aan de overkant brandde nog licht dus hup, naar binnen. Live muziek bij Club Erik welke direct in verbinding staat met o.a. Rubber Soul. Wát een feest wederom! 2:30 uur of zo, sluit… werden we weer naar een vaag deurtje geleid achterin met een steegje, komen we uit bij Rubber Soul maar die sloot ook maar linksaf Club Heaven in. Bleek een of andere regenboog club of zo met een travestie show. Maar ook genoeg straight people. Gebleven tot 5:00 uur of zo en daarna kon je nóg verder. En dan heb ik het dus over een dinsdagavond! Woensdag en donderdag deden we het nog eens dunnetjes over. Geweldige stad en ik kom er ieder jaar meermaals terug. Have tons of fun!
5 pond volgens mij voor een dagkaart zodat je een stempel krijgt en iets minder (2?) voor eenmalige toegang. Ik kom er niet zoveel meer. Maar ik zie nu dat je het over de pub hebt? Ik nam aan dat je de club bedoelde? Met de wenteltrap naar beneden
Welnee joh, het is ook geen mega-bedrag maar het weerhoudt veel mensen wel.
Ik kijk altijd reikhalzend uit naar je (reis)verslag. Leest altijd een beetje als een column. Deze keer kijk ik er echter met mixed feelings naar uit, haha. Ben erg benieuwd naar je ervaringen maar tegelijkertijd is het wellicht zelfkastijding omdat ik er zelf iedere week wel wil zijn 🤣.
Dat verhaal dat je met 8 punten nog wel eens door zou kunnen gaan is inmiddels achterhaald volgens mij? De punten zijn de komende potten zeer welkom. Hopen op een mooi begin vanavond.
Ik zag net in het AD voorbij komen dat Opta PSV bijna 50% kans geeft om door te gaan na de groepsfase. Helaas geen verdere toelichting, hoeveel punten we dan nog moeten pakken en waar.
Je bent lekker scherp, verwacht nu wel goed commentaar van je vanavond.
De tekst uit het AD : " Volgens het databureau maken de Amsterdammers nog 0,32 procent kans om de tussenronde te bereiken. Ter vergelijking: voor PSV ligt dat percentage op 49,32 procent."
"Tot zijn vertrek uit Eindhoven speelde Gakpo nooit tégen PSV."
Tsja, zo kan ik nog wel meer onzinnige statistieken bedenken. Zo speelde Jerdy Schouten sinds zijn komst naar Eindhoven ook nooit tégen PSV. Hetzelfde geldt overigens voor alle andere selectiespelers. (Edit: met uitzondering van Mauro die tijdens zijn verhuurperiode aan Heracles éénmaal tegen PSV speelde.)
Even vergeten dat Gakpo nooit bij een andere club dan PSV heeft gespeeld?
Til of Pepi ?? Team draait redelijk nu met de wisselende middenvelders (al was het bijvoorbeeld tegen die Grieken en NAC ook wel een stukje minder). Til lijkt in vorm, gezien zijn recente goals. Dus Til.
Maar aan de andere kant, hoeveel kansen ga je nu krijgen tegen Liverpool, zal op 1 hand te tellen zijn denk ik. Pepi heeft een veel beter gemiddelde dan Til. En eerlijk is eerlijk, in de CL is Til alles behalve een goalgetter dan is het niveau vaak net ff te hoog. Dus toch pepi ?
Lastig...
Blijf angstig voor vanavond, hoe vaak zijn teams juist tegen ons niuet ''uit de dood'' opgestaan ? Misschien had je meer kans gehad als Liverpool de boel had onderschat en op de automatische piloot met een aantal reserves had gespeeld, met de gedachten al bij komend weekend.
35 reacties (waarvan al 10 van Killer) vlak voor een belangrijk Cl duel is trouwens ook niet heel veel. Leeft de wedstrijd niet echt ?
Ik zeg Til, tegen van Dijk en co kan je beter met een spits spelen die wat zwerft ipv een statische spits. Daarnaast verdiend hij het gewoon. Doet het uitstekend.
Ik vind het ook spannend, maar als er een moment is waarop we Liverpool kunnen verslaan dan is het dit moment. De staf zal vast uitvoerig hebben gescout en een strijdplan hebben uitgedacht.
Afgelopen weekend zapte ik even naar Liverpool en moet zeggen dat de energie en het tempo een stuk hoger lagen dan alle wedstrijden in de Eredivisie. Ben benieuwd.
Ik heb tot nu toe nog niet gezien wat er zo goed aan Van Dijk zou zijn.
Persoonlijk vond ik Alex of Jaap Stam veel beter. Ook bij het NL-elftal valt me niet echte top-kwaliteit op. Zal wel aan mij liggen....
Pffff, klein wonder dat we nog leven. saibari is na een fantastische periode aardig aan het wegzakken trouwens, net als Salah E. Dest heeft het zwaar, maar in mijn ogen is hij niet eens zo n goede verdediger, zijn (enorme) kwaliteiten liggen op andere vlakken.
Zou toch maar Pepi brengen, aan Til heb je niet veel zo. (hij wordt ook absoluut niet gezocht). Lijkt ook ook absoluut geen wedstrijd voor bajrak of Driouech dus onze wisselmogelijkheden zijn beperkt.
Waarom dekt die kleine Mauro de grote V Dijk bij hoekschoppen ?
Prima eerste 10 minuten gezien. Daarna werden we wat slordiger en kwam toch weer zo'n onnodig slordig momentjes achterin. Nasleep daarvan bracht de 1-1. Daarna nog even de hoop gehad dat het 1-2 werd, maar helaas. Maar vanaf minuut 20 was het wel vooral Liverpool dat aanviel en wij die tegenhielden.
Met 1-1 een prima ruststand en ik heb het gevoel dat we nog best iets beter kunnen dan we tot nu toe hebben laten zien.
Je moet een beetje mazzel hebben, maar dan kan je deze echt wel winnen. Maar ik ben al heel tevreden met een gelijkspelletje!
als we minder slordig worden zie ik echt mogelijkheden. We worden iig niet weggespeeld. Zuinig op de bal zijn en geconcentreerd verdedigen en dan hopen op een uitbraak. Ik zie het wel gebeuren
Nog even volhouden en dan Drioch erin voor Pericic. Scoort vaker in CL. En er ligt ruimte achterin bij Liverpool. Snelle jongens op van Dijk zetten voor 2e geel. Had ie al moeten hebben
We gaan hier waarschijnlijk nooit winnen of punten pakken hier, maar man wat spelen we vol lef zeg. Er is niets gestolen aan deze tussenstand. Gasiarowski is trouwens wel een klasbak zeg. Wie heeft het nog over Boscagli?
Ik geniet ook echt van Yarek, hij verbaast me iedere keer weer uit welke situaties hij ons weet te redden. Erg fan van hoe hij speelt, en mega belangrijk met ons risicovolle spel.
En weet een legendarische wedstrijd gezien... Trots op de tactiek vanavond vanaf de eerste minuut, op de inzet van de spelers, op de kwaliteiten van de spelers, en zeker ook op alle meegereisde supporters die er een waar feest van maakte op Anfield. Man wat ben ik blij dat ik een PSV supporter ben! Proficiat en proost allemaal!
Breng hem nou niet op ideeën. Ik ga er vanuit dat hij vanavond niet gekeken heeft, want anders zijn we straks Mauro ook nog elke keer kwijt om daar op de bank te zitten.
WE HEBBEN HET GEWOON GEFLIKT!!!!
Man, wat vreselijk lekker dit! Een geweldige 2e helft gezien en gewoon verdiend van LIVERPOOL gewonnen OP ANFIELD! En helemaal niets onverdiends aan!
Iedereen speelde goed tot geweldig. En Driouech Man of the Match, als ik dat van tevoren hier had verkondigd was ik weggesleept naar het gekkenhuis denk ik. xD
Die Chiesa had trouwens wel 3 gele kaarten moeten hebben. Maar wat maalt het, hier ga ik nog een hele week van genieten. We zijn er nog niet, want 8 punten gaat niet genoeg zijn, maar we hebben het helemaal in eigen hand!
WAT EEN WEDSTRIJD. Deze ga ik niet meer vergeten.
het is echt een teamprestatie maar toch even benoemen. Mauro en Schouten. Wat een wedstrijd speelden die!!
Jaloers op al die supporters daar incl Killer. Benieuwd naar zijn verslag maar ik denk dat die voorlopig alcoholisch onder de radar is.
Is dit hetzelfde PSV wat een paar dagen geleden nog een slechte pot speelde in Breda? Eerst versla je met indrukwekkende cijfers de kampioen van Italië en nu win je als eerste Nederlandse club op Anfield Road van de kampioen van Engeland. Ook nog eens met grote cijfers. PSV telt echt mee met dit soort historische overwinningen. Respect en gewoon super heerlijk! Trots op iedereen die PSV zo goed hebben gemaakt.
Je vergeet er alleen bij te zeggen dat er nog 9 onder ons staan tot de ‘veilige’ 24e plaats en dat ONS PSV vanavond ook nog een beetje aan het doelsaldo gewerkt heeft!
Dit PSV kan en gaat Atléti thuis gewoon verslaan! Punt uit.
Zelden zo'n goed PSV gezien tegen een Liverpool zonder zelfvertrouwen. Waar moet je beginnen om een speler er niet uit te lichten die fantastisch speelde: Kovář,Schouten, Mauro, Salah-Eddine, Dest? Echt geweldig voor Driouech om zo fantastisch in te vallen met 2 goals, daar zal hij als klein kind wel eens over gedroomd hebben. En dan ook nog Man of the Match, hoewel ik er niets aan wil af doen, maar dat had eigenlijk Kovář moeten zijn.
ps. veruit de beste Liverpudlian was overigens ook een PSV'er
Ik als voorzitter van de kovar fanclub kan het alleen maar met je eens zijn. Op 2 momentjes na, die hij ternauwernood tot hoekschop verwerkt. Maar dat vertrouwen aan de bal, en die rust, dat is wel echt top.
Die Hongaar was ook vervelend.
Ik ben ook tevreden met Kovar die veel beter is dan de vorige keepers. Enig kritiekpunt is dat hij meer mag uitkomen op die trage voorzetten.
Je verwacht vooraf 6 punten tegen Union en Olympiakos en 0 punten tegen Napoli en Liverpool.Tegen Napoli en Liverpool 10x gescoord en tegen de andere 2 clubs maar 2x.Onvoorspelbaar de CL wedstrijden dit seizoen.Prima prestatie tegen Liverpool maar PSV heeft de komende 3 wedstrijden CL nog minimaal 1 punt nodig.
Het is inmiddels donderdag, maar jongens, wat een weelde. Dat gezeik hoe slecht liverpool was. Nee, we hebben het gedaan op eigen kracht. En waar ik het meest blij mee ben, er is een duidelijk plan b. Iets meer inzakken, duidelijke afspraken over druk zetten en niemand verzaakt.
Liverpool is nu niet in vorm, en wij wel. Prima. Toen ajax ver kwam in de CL troffen ze Bayern München, Real en Juventus in een sportieve dip. Wilde niemand het over hebben toen.
Haha, zo hadden we het ook al bedacht. Morgen persco, maar die komen als losse artikelen hier in het nieuwsoverzicht te staan en worden dan zaterdag(!) in de voorbeschouwing op Volendam-thuis gezet.
Even een kritiekpuntje dan, als dat mag.
Peppi is wel erg "egoïstisch" als spits.
Bij de 1-3 had hij hem natuurlijk al veel eerder af moet leggen. Ondanks de rebound van Driouch zie je de irritatie bij Saibari.
En dat is niet de eerste keer. Op deze manier zal hij nooit basis worden.
Viel me trouwens ook op dat commentator wel erg veel medelijden had met Liverpool, leek er soms op dat hij hoopte dat de 2-2 zou vallen.
Geweldige overwinning! Enigzins geflatteerd gezien het spelbeeld maar PSV was ditmaal gewoon razend effectief terwijl het afronden bij Liverpool steeds mislukte. Credits voor een hoop spelers maar in het bijzonder voor Salah-Eddine. Die greep een paar keer nét op tijd in waardoor Liverpool niet kon scoren
Die foto is wel goed hoor.
Al was die van de selectie voor het uitvak nog beter.
Gisteren nog voetbalpraat gekeken.
Daar ging het over Liverpool en hoe slecht het was. Dat trek ik dan weer niet zo goed. Heeft iedereen gezien wat zij op het veld hadden staan? En dat hetzelfde team in crisis een paar weken geleden gewoon van Real won?
Wen er maar aan. De druiven zijn zuur boven de grote rivieren. Sjoerd Moussou in AD. Hele column over Slot, geen woord over prestatie :PSV. De reactie van van Hanegem kan ik wel weer uittekenen. Zo goed was PSV niet, al denken ze dat daar allemaal nu wel ( want zoiets zegt hij er dan altijd bij) en Liverpool was heel slecht. Bij VI zal het ook niet meer als een kanttekening zijn etc etc. Weet je wat , ze kunnen allemaal kapot vallen. Wij zijn PSV
Gisterochtend werd ik abrupt wakker uit een droom waarin PSV drie punten pakte op Anfield. De hele dag had ik een zure bijsmaak; het was zó realistisch, maar ook onrealistisch. De wedstrijd begon. Een vroege 0-1 voorsprong; zou het dan toch zo'n dag gaan worden? De gelijkmaker viel al snel en we kwamen er niet meer aan te pas. Het was wachten op meer goals van Liverpool. En toen die tweede helft. Wát een niveau, wát een vechtlust! Nog nooit in mijn leven een voetballer als Driouech zó blij gezien na afloop van een wedstrijd. Iedereen speelde fantastisch, dat gezegdhebbende: ik denk dat deze pot toch wel de grootste stunt van deze eeuw is.
Vanochtend ging mijn wekker opnieuw. De droom was werkelijkheid geworden. Maar in plaats van een zuur gevoel, is er nu totale euforie. Wat moet het geweldig geweest zijn voor de mede-supporters die in het uitvak zaten. Die gaan hier zelfs op hun sterfbed nog aan terugdenken.
We stonden lange tijd behoorlijk onder druk in de eerste helft en met wat meer scherpte en geluk prikt Liverpool er een paar in. Tweede helft hebben we prima gespeeld.
Is misschien moeilijk te herleiden maar dit was een reactie op Red Basterd. Die zei dat met Liverpool in betere vorm we daar verloren hadden. Vandaar mijn reactie dat als wij in betere vorm waren geweest we dan van Union en Olympiacos hadden gewonnen.
Dus 3 punten minder door verlies tegen een beter Liverpool.
En 5 punten meer door de zeges op Union en Olympiacos.
Je kan er verder niks mee en het is appels met peren vergelijken.
Ik moet ook (weer) de credits geven aan Bosz, die in de rust zijn groep echt goed heeft toegesproken, en de tactiek heeft aangepast.
Einde 1e helft had ik zoiets van "kom jongens, gewoon zelf blijven voetballen en ballen tonen / durven" ... en dat zag je het hele team dus ook weer doen in de 2e helft, met dit resultaat als gevolg.
Echt mooi dat Bosz dit zo goed weet over te brengen in die kleine 15 minuten ...
PSV leverde gisteren echt een uitzonderlijke prestatie. De wijze waarop consequent(!) van achteruit opgebouwd wordt terwijl de ruimtes echt heel klein waren, was een lust voor het oog. Het leek wel op een rondo tijdens de training op een veld van 15x15m, en zelden werd de bal verspeeld, tiki-taki van het allerhoogste niveau. ja, Liverpool is niet in zijn beste vorm, maar puur dankzij Gakpo's geweldige bananenballen werd het nog wel eens gevaarlijk. Ik durf wel te beweren dat ook de absolute top in Europa gisteren zware problemen had gehad tegen dit ontketend PSV. Grootste uitdaging vanaf nu wordt dit door te kunnen zetten, ze kunnen aan de bak.
ps. Zou Ancelotti gisteren naar Mauro gekeken hebben?
Volgens mij wil Koeman niet, enige wat hij erover zei is dat Mauro er wel oren naar heeft. Een dermate dynamische middenvelder die altijd blijft gaan en ook nog flexibel is in positie, hij zou niet misstaan in de Oranje-selectie. Zou mij niet verbazen als Ancelotti hem een keer zou uitnodigen.
Ben ik de enige die denkt dat hij wat tegen ons heeft?
En daar is zeker geen reden voor, als speler brak hij bij ons door en pakte alle prijzen. Als coach pakte hij ook de titel en daarna mocht hij zelfs midden in het seizoen de trein naar Valencia pakken.
Ik vind het maar merkwaardig en bijzonder ondankbaar, misschien moet hij wat meer luisteren naar zijn broer...
Ik dacht dat het gebruikelijke ‘filmpje’ in aanloop naar de wedstrijd van onze media afdeling (zelden zo’n vakwerk gezien!) en het eerbetoon aan Diogo Jota de hoogtepunten rondom deze wedstrijd zouden worden. Alles paste/ werkte vanaf minuut 1. Nu moet je het ook afmaken en afdwingen dat je naar de volgende ronde gaat. Wat ben ik blij dat onze RVC en Directie eerder dit jaar hun hoofd niet op hol hebben laten brengen. Bosz maakt zich onsterfelijk en brengt onze club echt hele mooie en bijzondere dingen #HELD
Mee eens en ik heb het ook fout gezien destijds, ik dacht dat hij het kwijt was...
Petje diep af voor ons Bosz!
Hij heeft ons van Feyenooit uit complex af geholpen en doet nu in Europa op hoogste niveau hetzelfde, wauw wat een klasse.
En dat straalt ook af op de directie, de club in algemeen en ons supporters, echt heerlijk!
Ik heb mij zo geërgerd aan Van Dijk de eerste helft. Duwtje of niet hij slaat gewoon naar de bal! En maar blijven klagen. Ik hoopte echt op nog een frustratie moment en tweede geel.
Ik kan deze prestaties niet los zien van de rol van Schouten. Sinds hij achterin staat gaat het zo fantastisch. En ja, Mauro op zijn plek op het middenveld is ook geen achteruitgang. Maar die rust van Schouten aan de bal… hij draait open en kijkt naar de diepgaande spelers. Bijna altijd is een bal vooruit. Middenvelders en aanvallers starten hun actie al als Schouten de bal heeft wetende dat die bal heel snel hun kant op zal komen. En voor Schouten is het ook wel prettig om een meedogenloze verdediger naast zich te hebben in de persoon van Yarek. Die knapt zoveel vuil werk op! Vorig jaar zat Schouten in een vormcrisis maar op dit moment is hij onbetwist de motor van PSV. Zo’n gek idee toch niet van Bosz om met alleen maar middenvelders te spelen, al hoop ik dat hij voor de keeper wel een uitzondering blijft maken
Ja, Schouten was geweldig. Ik vermoed dat hij 2 jaar geleden zelf ook niet ooit had kunnen vermoeden dat hij ooit als een CV zo kon uitblinken op Anfield. Met dank aan Bosz.
Echt hartstikke leuk voor Driouech om MOTM te worden maar er zijn er natuurlijk minimaal drie daar meer voor in aanmerking komen. Ik zeg, Schouten, Gasiorowski en Kovar.
Maar nogmaals superleuk voor die jongen en goed voor zijn zelfvertrouwen.
Plus een eervolle vermelding voor het uitvak.
Heerlijk ook die helemaal niet zure reakties dat iedereen in Liverpool kan winnen. Twee weken terug verloor Real Madrid nog van dit Liverpool. En er zijn maar twee teams op de hele wereld die in Europees verband 4 keer hebben gescoord op Anfield.
Ik ben apetrots in ieder geval.
De kop* klopt niet, althans zeker niet in deze context. Liverpool verloor wél al eerder op Anfield tegen een Nederlandse club en wel op vrijdag 9 augustus 1996 met 2-3, de opponent zijnde... PSV.
Ik heb gisteren geen tijd gehad om te reageren, dus bij deze nog even mijn bijdrage!
Wat PSV sowieso de afgelopen drie seizoenen presteert in z'n algemeenheid, op een mindere twee maanden na, dat is NIET normaal. Dat moeten wij ook niet normaal gaan vinden. Peter Bosz is echt met een Legacy bezig.
Ik neem iedereen graag even mee naar een kleine Champions Leagie flashback; de wedstrijd in Sevilla en afloop van die groepsfase was al weergaloos, maar woensdagavond werden er nog twee scheppen bovenop gedaan. Deze wedstrijd, zeker qua uitslag, zal ongetwijfeld in de top 5 komen van beste prestaties van een Nederlands team op het hoogste Europese voetbalpodium ooit. ONS PSV haalt resultaten bij Sevilla, PSG, Leverkusen en Liverpool en verslaat thuis Liverpool, Juventus en Napoli. Zomaar een paar resultaten in de laatste drie CL-edities.
Wat mij woensdag vooral deugt heeft gedaan is dat er een zeer goede organisatie staat en als je een Liverpool ziet ploeteren dan zie je ook bij hun weer hoe belangrijk het is om een target-man in te kunnen brengen. Zo’n speler ontbeert de gevallen grootheid aan de Merseyside. Maar ONS PSV heeft dan een trainer in huis die iets anders gaat proberen. En wij plukken daar nu al enige maanden de heerlijke vruchten van. Schouten een linie terug en Mauro die op deze positie een betere versie van Frenkie de Jong zou zijn in Oranje, het klopt allemaal. De backs met drang naar voren (zie ook de 1-4). Moeten wij bij zeggen dat we ook in het momentum zitten en ijskoud om gaan met onze kansen. Ik denk dat PSV bij NAC en Liverpool vrijwel alle grote kansen benut heeft. En de tegenstander was minder scherp. Dat moet dan een beetje mee zitten. Een collectieve super prestatie was het gevolg.
Als je als PSV zijnde je eerste pot verliest van Union en dan 8 punten pakt in 3 uitwedstrijden tegen Leverkusen, Olympiacos en Liverpool en thuis Napoli afdroogt, dan kun je in ieder geval niet meer spreken van toeval en verplicht adel….laat dat nu nét een gevaar kunnen zijn tegen Atléti. Ik kijk in ieder geval enorm uit naar die wedstrijd!
Ik zit hem eens even na te gaan voor mezelf, maar inderdaad, je hebt gelijk. In Duitsland wonnen we nooit van een topclub, in Spanje wel heel vaak gelijk maar ook geen winst, in Portugal niet, in Frankrijk ook niet (Monaco tellen we niet mee) en Italië? Daar wonnen wij wel ooit bij Napoli...maar dat was Europa League.
Dus extra speciaal. Er won zelfs nog nooit een Nederlands team op Anfield!
Het hier beginnen met PSV-Volendam is uitgesteld om, onder meer(?), mij de kans te geven nog mijn zegje te doen over de eclatante overwinning op Anfield Road, dus laat ik dat dan, op de valreep, dan ook maar doen. Zonder de illusie dat het ook nog maar door iemand hier gelezen zal gaan worden. Dan morgen maar mensen in dit topic benaderen om vooral nog even te gaan lezen & liken. This is how it works. This is how it works zal ook Arne Slot ruim een jaarlang tegen zijn manschappen hebben gezegd... totdat het even niet meer werkte. Maar onze overwinning woensdag was volledig on merits, all credits to Peter and his lads. Laat ik hier niet verder uitweiden over hoe goed wij waren, het was éën collectief succes! Mijn kroegentocht dan? Laten we het er maar op houden dat ik het georganiseerde fanplein, "awayday party", weer succesvol heb weten te mijden en zo'n beetje heel Mathew Street heb gezien en daar mijn dna heb achtergelaten. Daarna nog efkes richting Anfield Road gemetrood en de laatste kilometers heb gelopen om The Arkles te bereiken, alwaar ik had afgesproken met de seizoenkaarthouders uit Wallsend. Omgelopen door de slumps van Scouse City, omdat er zonodig een PSV march voor mij uitliep. Na de Arkles nog een rondje rond het stadion gelopen voor een boekske en een paar foto's. Toen 31 minuten before kick-off nog ff The Albert, een rood bakstenen kroegje midden voor de hoofdtribune(!), binnengelopen for a late and last pint alvorens, al dan niet bewust, net na het YNWA het uitvak te betreden. Net voor de te benutten penalty mijn aanvankelijke plekje bezet, de eerste helft zoekende, maar rond het halfuur prima downstairs met de matties. En na de rust begon het spektakel pas, stuff of which legends are made. Oh yeah, and guys - you know who! - jullie hoeven niet langer jaloers te zijn: deze trip down Penny Lane to Anfield Road was niet geplaveid met rozen, verre van, vanwege een ietwat duur uitgevallen excercitie naar Athene/Piraeus, ditmaal low budget met een van de 2 bussen gegaan. Dus niks feesten na afloop, maar een even slopende als doorwaakte terugrit, waar uiteindelijk pas rond 20.45 uur donderdag een eind aankwam toen ik mijn sleutel in de voordeur stak: #neveragain. De wedstrijd maakte gelukkig veel goed: #86 waarvan 16 op rij... maar naar Newcastle (87/17) gaan we weer gewoon met boot of vliegtuig of desnoods beiden. Van Iers Liverpool naar Schots Newcastle in 2 maanden. Hij was fijn en hij gaat weer fijn zijn. Gegroet, see yous laters. Slainte!
Ademloos, in één ruk uit gelezen! Schitterend geschreven weer, zoals alleen jij dat kan. Na Leverkusen en Piraeus moest ik deze toch wel noodgedwongen skippen, maar ik gun vooral mijn 3000 mede lads deze prachtige zege en hoop er in Newcastle én de tussenronde weer bij te kunnen zijn!
Het zijn fenomenale tijden mensen! Zo zijn Champions League wedstrijden, zo zijn ze!