Een onthutsend PSV is er voor de tweede keer dit seizoen niet in geslaagd te winnen van Telstar. De promovendus werd in het zadel geholpen door scheidsrechter Marc Nagtegaal, die wel heel makkelijk de rode kaart uitdeelde aan Anass Salah-Eddine. Op slag van rust kwam Telstar vervolgens op voorsprong, waarna PSV via Kiliann Sildillia direct na rust op gelijke hoogte kwam. Halverwege de tweede helft ette Sem van Duijn de thuisploeg opnieuw op voorsprong, waarna Kay Tejan met zijn eerste balcontact de eindstand besliste op 3-1.
PSV speelde vanaf de rode kaart voor Salah-Eddine eigenlijk met tien tegen twaalf, want vrijwel iedere (twijfelachtige) beslissing van Nagtegaal viel in het nadeel van PSV uit. Desondanks wist PSV dat het zich bij een overwinning op Telstar officieus landskampioen van Nederland mocht noemen. Nu PSV verliest en Feyenoord gelijk heeft gespeeld tegen Ajax, is het gat van zestien punten weer geslonken naar vijftien. Met nog zes duels te spelen is PSV ook bij een thuisoverwinning op FC Utrecht nog afhankelijk van het resultaat bij FC Volendam tegen Feyenoord, die een dag later wordt gespeeld dan de thuiswedstrijd van PSV tegen Utrecht.
Al met al een weekend in mineur voor PSV. Nadat er vorige week voor de eerste keer in de clubhistorie thuis werd verloren van NEC, was ook Telstar na de 0-2 zege in Eindhoven weer te sterk voor PSV, dat nu uit bij Sparta kampioen lijkt te gaan worden op 11 april.
Schouten: "Elk verlies is een smetje op de titel"
Jerdy Schouten sprak van een deceptie na de 3-1 nederlaag van PSV op bezoek bij Telstar. Voor de tweede keer bleek de promovendus een maat te groot voor PSV, dat opnieuw vooral op gretigheid werd afgetroefd in het BUKO Stadion. De aanvoerder verscheen kort na het laatste fluitsignaal voor de camera van ESPN: "Dit was een hele slechte dag van ons. De grootste teleurstelling is dat je verliest. Dat is waarvoor je hier komt. Je kunt kampioen worden, maar je moet hier in elk geval winnen."
Daarmee doelde Schouten op het mogelijke kampioenschap. Door een gelijkspel in De Klassieker tussen Ajax en Feyenoord kon PSV zich bij een overwinning op Telstar uitsluitend officieus tot kampioen kronen. Dat liep door de nederlaag dus echt compleet anders: "Als je zelf niet wint, maakt het ook niet uit wat er bij de anderen gebeurt. Maar elk verlies is een smetje op de titel. We willen elke wedstrijd winnen, dus elke wedstrijd die je verliest, doet pijn."
Opnieuw verliest PSV de wedstrijd voordat de selectie uitvliegt voor interlandverplichtingen: "Ik heb alsnog heel veel zin om daarna er met PSV met de titel vandoor te gaan. Even wachten en dan gaan we weer."
Bosz baalt van typerende nederlaag
Peter Bosz toonde zich na de 3-1 nederlaag van PSV bij Telstar terecht kritisch. Dat deed de trainer in gesprek met ESPN: "In deze fase is het wel typerend voor de kampioensploeg PSV: twee keer verliezen van Telstar. Maar ook van Volendam en NAC. Dat heeft met andere zaken te maken dan met de voetbalkwaliteiten", aldus Bosz, die niet te spreken was over het veldspel van zijn ploeg.
"We hebben heel slecht gevoetbald. We hadden veel balverlies en waren heel slordig. Daar waar we normaal heel goed in zijn, waren we vandaag heel slecht in. We hadden een domme en terechte rode kaart. Dat maakt het ook niet makkelijker, terwijl we in de tweede helft de beste fase hadden met tien man. Maar dat is moeilijker dan met elf man."
Bosz was wel blij met de impact die zijn wissels brachten: "Ik vond Mauro Júnior en Couhaib Driouech goed invallen", zei Bosz, die wel weer ontzettend baalde van de nederlaag. Toch is het geen smet op de nog altijd aanstaande landstitel: "Als ik alle nederlagen in mijn leven nog bij me draag, heb ik een slecht leven."
Salah-Eddine: "Ik heb het team in de steek gelaten"
Anass Salah-Eddine voelt zich verantwoordelijk voor de 3-1 nederlaag van PSV op bezoek bij Telstar. De linksback werd kort voor rust met rood naar de kant gestuurd na een handgemeen met Gerald Alders, al vond hij dat zeer zwaarbestraft, zo vertelde hij na afloop voor de camera van ESPN: "Ik werd vastgehouden door Gerald Alders. Ik wilde wegdraaien en in dat moment raakte ik hem. Dat is zuur, maar het is nooit mijn intentie geweest. Ik raak hem en dat is gewoon niet goed", zo erkende hij wel.
Het had een feestelijke dag voor PSV kunnen worden, maar het werd een grote teleurstelling. Voor de tweede keer werd er dit seizoen verloren van Telstar, dat kwam mede door de vroege rode kaart voor Salah-Eddine.
Salah-Eddine toont zich aangeslagen door de zware straf: "Ik kan er niet mee leven. Hij hield me eerst vast en elke speler wil zich dan losmaken. Toen raakte ik hem per ongeluk. Ik vind het geen rode kaart. Het is zwaar bestraft, vind ik. Ik heb het team in de steek gelaten. Het is ook pas de eerste rode kaart die ik ooit in mijn loopbaan pak. Het is heel vervelend voor het team."
PSV.supporters.nl Scorebord
Karakteristieken
Uitslag: 3-1 (1-0)
Doelpuntenmakers:
1-0 Patrick Brouwer ('45)
1-1 Kiliann Sildillia ('47)
2-1 Sem van Duijn ('66)
3-1 Kay Tejan ('74)
Opmerkelijk: PSV verliest opnieuw van Telstar
Marc Nagtegaal
5.338 toeschouwers
Kaarten:
PSV: Anass Salah-Eddine ('39)
Telstar: Devon Koswal ('53)
PSV: Ismael Saibari ('83)
Opstelling PSV
Ivan Perišić
Ricardo Pepi
Dennis Man
Guus Til
Ismael Saibari
Jerdy Schouten
Anass Salah-Eddine
Armando Obispo
Ryan Flamingo
Kiliann Sildillia
Matěj Kovář
Wissels:
'46 Couhaib Driouech voor Dennis Man '46 Mauro Júnior voor Guus Til '65 Myron Boadu voor Ricardo Pepi '75 Joey Veerman voor Jerdy Schouten '75 Esmir Bajraktarević voor Ivan Perišić
Opstelling Telstar
Sem van Duijn
Patrick Brouwer
Cedric Hatenboer
Devon Koswal
Neville Ogidi Nwankwo
Tyrone Owusu
Soufiane Hetli
Danny Bakker
Gerald Alders
Jeff Hardeveld
Ronald Koeman
Wissels:
'46 Tyrese Noslin voor Gerald Alders '73 Kay Tejan voor Devon Koswal '73 Jelani Seedorf voor Soufiane Hetli '84 Dion Malone voor Tyrone Owusu '88 Rojendro Jeveraino Oudsten voor Patrick Brouwer
Pool
De ruststand en uitslag van deze wedstrijd is door geen van de deelnemers aan de Pool goed voorspeld.
De wedstrijd als geheel werd door de fans gewaardeerd met een 3.07. Hieronder is de uitslag van de Man of the Match verkiezing van deze wedstrijd weergegeven. Achter elke spelersnaam staat tussen haakjes het aantal stemmen en de daarmee behaalde score voor het Man van de Wedstrijd klassement.
Mocht de klassieker gelijkspel worden, dan mag zulks voor mij ook wel opgaan voor deze wedstrijd. Verliest Feyenoord zondag, word dan maar meteen kampioen ook. Dan doen wij e.e.a. wel dunnetjes over op zaterdag 4 april.
Ik hoop dat de klassieker eindigt in een 3-0 voor Dick Advocaat. En vervolgens hoop ik dat onze mannen in staat zijn om bij Telstar te winnen. Want ook dat is zeker geen gegeven. Een kampioenswedstrijd op 5 april zou geweldig zijn
Dat is natuurlijk persoonlijk. Laten we voorop stellen, ieder kampioenschap is geweldig en met het plannen van de kampioenswedstrijd hebben we het over de kers op de zalm. Maar als ik dan toch mag kiezen, kies ik voor de thuiswedstrijd tegen Utrecht. Zaterdagmiddag in het zonnetje, daarna tot in de late uurtjes feesten in de stad. Voor de diehards zondag nog een keer. En maandag zijn veel mensen toch al vrij van werk voor de huldiging. Geweldig feestweekend!
Het is nacht zaterdag-zondag en ik ben inmiddels definitief om: indien mogelijk vandaag heel graag kampioen worden! Dat betekent dat Feyenoord & Telstar dan maar op andere momenten de 2e plek respectievelijk (rechtstreeks) lijfsbehoud moeten veiligstellen. Ik vind het wel wat hebben lekker met een klein uitvakje en niet al teveel supporters op de thuistribunes kampioen te worden. Lekker intiem. Vergelijkbaar met FC Twente uit in 2000. En het mes snijdt dan aan 2 kanten. PSV-FC Utrecht wordt dan een gewone, reguliere competitiewedstrijd. Hopelijk dus niet die massale drukte, kutmuziek, bier in plastic, meubels aan de kant, dagjesmensen etcetera. Gewoon gepast vieren middels de erehaag en een ererondje met de Schaal. Maar goed, ik heb het niet voor het zeggen, dus het wordt afwachten... we gaan het zien!
Ach een seizoen waarin je met twee vingers in de neus met een megavoorsprong kampioen wordt, bijna de tussenronde haalt in de CL na de zwaarst mogelijke poule indeling, de JC schaal wint, de halve finale van de beker haalt, je voor 100 miljoen spelers hebt verkocht en je dan ook nog het fantastische nieuws over het stadion krijgt.
Dan gaat Telstar echt niet voor een zure nasmaak zorgen hoor in dit seizoen. #glashalfvol
objectief heb je gelijk maar een seizoen zo dominant zijn, zo veel geweldige wedstrijden spelen en dan op het laatst de titel zo binnen moeten harken....dan ben ik idd nog blij en mijn glas is halfvol.. maar dan vind ik dat toch op zijn minst niet passend bij dit seizoen en heel jammer.
Ik snap je punt en het is ook maar net hoe je interpreteert. We hadden ook een klote start kunnen hebben en op doelsaldo kampioen kunnen worden, dan hadden we allemaal op de banken gestaan. Het is een ander soort climax zeg maar.?
Ik snap je gevoel. Heb dat zelf ook een beetje. Het is menseigen om je het laatste te herinneren. Maar als je overall kijkt is dit natuurlijk een topseizoen waar je voor tekent. Kampioen met een straatlengte voorsprong. Pech met de moeilijkste loting van allen CL deelnemers, maar toch bijna door. En het beker seizoen eindigt bijna ieder jaar met een onverwachte bananenschil, dat verpest mijn seizoen niet.
Draai het eens om. En vraag eens aan een random Ajax of Feyenoord fan hoe hij het seizoen vindt. Om zaken in perspectief te plaatsen. De enige voetbal supporter in Nederland die van een beter seizoen kan spreken woont in Nijmegen.
Deze wedstrijd winnen we alleen maar als de focus 100% is, anders wordt het een sof zondag. Telstar heeft geen betere motivatie dan PSV van het kampioenschap af te houden.
ps. bij Holiday Inn op Fellenoord staat een bord met "Gefeliceerd PSV met het kampioenschap 2026". Echt, we lijken wel ajax geworden hier in de stad, BAH!
Mocht Ajax winnen is PSV bij winst op Telstar kampioen, maar ja, afgelopen weekend was PSV ook kampioen geworden bij winst op NEC en bij verlies van Feyenoord. Feyenoord won en PSV verloor. Kan dit weekend ook zomaar gebeuren, dus winst Feyenoord en verlies PSV. Uit tegen Telstar heb je nog niet zomaar gewonnen. Heb er echter wel vertrouwen in.
Ik ben zo blij dat we zo ver voor staan als je de afwezigen weer ziet. Zondag misschien geen Veerman, Mauro en Wanner? Til kan misschien aansluiten maar nooit een hele wedstrijd.
Bosz: "Logisch dat je zondag juicht voor Ajax".
Sorry Bosz, deze opmerking toont dat je ook na 3 jaar nog niet begrijpt wat het is een PSVer te zijn, en dat zul je dus ook nooit worden. Dit is vloeken in de kerk - en al helemaal omdat we Ajax niet nodig hebben om kampioen te worden. Liever een weekje later.
Overigens een geweldige trainer, ook zonder PSV-hart.
Ik juich nooit voor Ajax, lachte me bijvoorbeeld de billen uit de tanga toen de Spurs scoorden 5 seconden voor het einde in de arena. Ik zou alleen voor Ajax juichen als ze bekend maken dat ze failliet zijn ?
"billen uit de tanga" - heb je daar een foto van?
Ik zag die wedstrijd in een hotelbar in Düsseldorf, met niet meer dan 5 andere gasten - Duitsers neem ik aan. Ze begrepen er niets van toen ik - die Holländer - uit mijn dak ging bij de 2-3. Maar het rondje voor de hele tent dat ik daarna weggaf werd wel gewaardeerd.
Verwacht een appeltje/eitje en of we deze week kampioen worden of later boeit me niet zo,gaat toch gebeuren.
Het grotere stadion en de drie sterren des te meer.
Ik denk dat we het gewoonweg nog niet worden omdat feyenoord gelijk speelt….
Wij 3 punten bij telstar? Word nog een hele klus, heeft peter er wel 11? Iedereen geblesseerd las ik, net als in rotterdam mag men hier ook wel eens kijken naar wat er allemaal gebeurd….. trainingen, cq medische staf…. Dit kan toch geen toeval zijn man?, iig mijn opstelling…. Ik weet nieteens of bepaalde spelers eigenlijk wel fit zijn, maar goed….peter, ik zou zo beginnen…
Kovar
Sildillia-Obispo-Yarek
Shouten
Saibari- salah
Peresic
Man- Pepi- Driouch
Juiist, ja in een 3-4-3…. Met Ivan op 10, niet logisch maar gaat hij wel scoren?
Hoe meer ik erover nadenk, hoe meer bij mij de gedachte leeft dat we morgen geen kampioen worden en over 2 weken ook niet. Ik zie het zomaar gebeuren dat Feyenoord morgen wint van Ajax en wij niet kunnen winnen uit bij Telstar. Mede ook door het last minute wegvallen van de kans om morgen kampioen te worden (een beetje wat Ajax vorig jaar overkwam thuis tegen NEC, na onze late overwinning in de Kuip).
Veel minder dan afgelopen weken zal het toch niet zijn? Het leek voetballend al nergens op de laatste weken en als hij dan ook niet scoort blijft er weinig over.
Nou ja als hij de winnende maakt waardoor we kampioen worden vergeef ik hem.
En dan vonden wij de voetballende kwaliteiten van Luuk al niet goed genoeg.?
Goedemorgen allen.
Hier totaal geen “kampioenskoorts”.
Hoop eigenlijk ook dat Feyenoord vanmiddag een resultaat haalt. Op de lange en korte termijn is een gelijkspel daar het gunstigste.
Kampioen worden thuis tegen FCU is toch veel mooier met 35.000 man/vrouw in het stadion. Dus vanmiddag mag Feijenoord van mij wel winnen en daarna wij van Telstar.
Gewoon vandaag kampioen worden, geen flauwekul met liever dan of liever dan.
Heb je ons zien spelen de laatste tijd? Als Telstar al geen winst oplevert waarom zou het dan uit bij Sparta, Ajax of Eagles wel goed gaan en Utrecht en Twente thuis zijn ook geen ABCtjes. Alleen PEC thuis is voor mij een zekerheidje.
Dus gewoon vandaag, punt!
De wedstrijd kijkend kan ik het niet over mijn hart krijgen om voor ajax te zijn al is dat vandaag voor ons beter. De emotie zit even wat dieper dan de ratio
Totaal onzinnig om voor Ajax te zijn vandaag, ook met het oog op de vele champions league miljoenen.
Met 16 punten voorsprong je druk maken OF we kampioen worden is ook onnodig.
Het is dan ook puur emotie en erken dat het niks met ratio te maken heeft. Ik ben Amsterdammer, dan zal het vast net wat anders zijn dan bij Eindhovenaren.
Ik wil gewoon zo snel mogelijk kampioen ook al moet Ajax daarvoor winnen. Maar eerlijk gezegd krijg ik met geen mogelijkheid ook maar iets van een glimlach op mijn gezicht als Ajax scoort. Ik kan het gewoon niet opbrengen, het lukt me echt niet.
Zo wij zitten weer achter het glas. Toch wel momentje hoor voor mij, mijn allereerste Telstar-PSV* sedert 8 maart 1978, 1-1, 48 jaar geleden. Wij zien wel wat de wedstrijd gaat brengen.
Als wij dan nu winnen is een gelijkspel tegen Utrecht genoeg, dat zou het perfecte uitgangspunt zijn.
En als, als als, tsja dat telt niet. Enige wat ik nog steeds schandalig vind is Volendam uit. Daar hebben we het zo ongelofelijk weggegeven.
Wat was die klassieker een ongelooflijk slechte wedstrijd waarin zoveel mis ging.Een terecht gelijkspel die geen winnaar verdiende.Hopelijk wint OnsPSV hopelijk nu wel van de Witte Leeuwen.Het zou een blamage zijn als je 2x in een seizoen punten verliest tegen Telstar.
Alsof ik naar Jong PSV zit te kijken. Stroperig, geen creativiteit en een tempo van een volleerd bejaarden team. Het is dat we de Jostiband weer meegenomen hebben want ESPN doet er ook alles aan om de kijkers in slaap te sussen. RAM op de trommels jongens.
Dit team begint wat teveel vervelende trekjes te vertonen. Ik zit me al 40 minuten af te vragen waar ik in godsnaam naar zit te kijken. En dan doet meneertje Salah-Eddine ook nog een duit in het zakje. Er mag wat mij betreft van de zomer een brede bezem door deze verzadigde selectie.
Wat een deceptie dit weer zeg…
Van vroegste kampioen naar wellicht de slechtste.
Of wacht… ze blijven nog een paar weken klooien om in Amsterdam de kampioenswedstrijd te spelen
We spelen niet al te best, maar de arbitrage speelt hier wel een zeer discutabele rol. Rood was zwaar overtrokken, maar ook wel dom van Salah-Edinne. Die vrije trap was absoluut geen vrije trap. Maar ja, dan is het eerste kansje tegen natuurlijk ook meteen raak omdat je met zijn allen staat te slapen. Pffff....
Worden vooralsnog flink genaaid door Zeist. Rode kaart was natuurlijk geen rode kaart. En die vrije trap bij die goal was helemaal geen overtreding. Hopelijk kunnen we dit in de tweede helft nog recht zetten. Zou erg teleurstellend zijn als we over 2 weken geen kampioen kunnen worden tegen Utrecht thuis.
PSV speelt bedroevend.. maar er werd niet eens gekeken naar de trap op de knie van Saibari?? Hopen dat het stoom bij Bosz uit de oren komt in de rust en dat we een betere 2e helft krijgen te zien van PSV.
Bosz stoom uit zijn oren? Nog niet al zet je hem op de elektrische stoel… Ik denk dat zijn meest heftige toppunt van woede hooguit leidt tot zuchten en een beetje met zijn hoofd schudden.
Ik kan mij een gewonnen wedstrijd tegen Feyenoord herinneren waar je eerst achter stond en Lang zei "ik heb hem nog nooit zo boos gezien". Dus hij kan wel boos worden.
Wederom een beschamende vertoning! Alsof ze geen kampioen willen worden, zo spelen we. Plichtmatig, laconiek, slap, ongeïnteresseerd. Het zou me niets verbazen als we (nog meer) puntenverlies van Feyenoord nodig hebben om het kampioenschap binnen te slepen. Met dit voetbal gaan we niet veel punten meer halen. In de zomer zwaar de bezem door de selectie. En nee, het was geen rode kaart en ook geen vrije trap.
Wat een draak van een wedstrijd. Opnieuw geen enkele bezieling terwijl ze veel beter kunnen. Wat een verwende en verzadigde selectie is dit. Heel snel doorselecteren.
Het zit niet bepaald mee met scheidsrechterlijke beslissingen.Geen rode kaart en geen vrije trap.Vorige week die handsbal van Linsen die een doelpunt opleverde.Het zal toch wel een blamage zijn 2x puntenverlies tegen Telstar. In een seizoen.
Het vat is leeg. Laatste druppels uitgeperst. Kruit verschoten. Hoe je het wil noemen. Staan dan wel historisch ver voor dus goed benut maar nu is het ff niet leuk.
Ik zie onze Armando bij dat doelpunt. Eerst nog in duel met de aanvaller maar dan laat ie hem gewoon los en staat erbij te kijken hoe ie de bal erin schiet. Dat zijn wel beslissende momenten..
Ik zie onze Armando bij dat doelpunt. Eerst nog in duel met de aanvaller maar dan laat ie hem gewoon los en staat erbij te kijken hoe ie de bal erin schiet. Dat zijn wel beslissende momenten..
Nou, het is weer hetzelfde liedje als voorgaande seizoen(en) hoor. Weer strompelend naar het eind. En dan heb je gewoon geluk dat ze in Rotterdam en Amsterdam zo veel morsen.
Je begint de 2e helft goed, maar om onbegrijpelijke redenen laat je het ineens helemaal lopen. We gaan hier gewoon volledig terecht verliezen van een zeer matige ploeg. En daar ben je zelf 80% verantwoordelijk voor (20% schrijf ik op het conto van een abominabele arbitrage).
Ik zei een week of 3 geleden: dit worden nog 9 heeele lange weken. Nachtkaars. Anti-climax.
Laten we het zo bekijken: PSV heeft 68 punten. Er zijn nog 6 wedstrijden te gaan. NEC kan nog op 68 komen, Feyenoord op 71. Dus als NEC nog 1 punt verliest, en Feyenoord nog 4 - dan is PSV kampioen zonder zelf nog te hoeven winnen.
Als je 2x kansloos van Telstar verliest, bij Volendam verliest, gelijk speelt tegen NAC en met mazzel thuis wint van Heracles heb je echt wel een probleem. En als je zelfs dan nog fluitend kampioen wordt ben je kampioen van een k.competitie. niks meer.
Zie mijn post hierboven van 3 dagen geleden... mèt minnetjes.
Het verstikt PSV sinds het kampioenschap een kwestie van tijd is: doelloos, apathisch en zonder passie. Maar goed dat feyenoord zunne bras is.
In plaats van de binnenlandse treble en vroegste kampioen ooit, naar kampioen van de armoede in slechts 4 wedstrijden. Ook best een prestatie. Het is dat Feyenoord nooit 16 punten uit 6 wedstrijden gaat halen, anders was ik me nog zorgen gaan maken.
Bedankt slapzakken en Bosz. Wan prestatie weer al 2 weken.
Laat dat grote stadion ook maar zitten. Kunnen niet eens 2x van een amateur club winnen. Begroting van 2 milj.bah om te kotsen
Wat een treurig eindje wordt het seizoen zo.
Vanaf de bekerwedstrijd is het 1 bak ellende.
Beetje flashback naar vorig seizoen.
Heel erg jammer, had een seizoen kunnen worden om nooit te vergeten, binnen een maand naar maar vergeten.
Ik vond het absoluut geen rode kaart en het was ook geen terechte vrije trap waaruit werd gescoord.
Maar PSV heeft genoeg kansen gehad/gemist.
Schouten was met name na de rode kaart slecht op het middenveld. Flamingo, Obispo, Pepi, Man en Til speelden slecht. Driouech, Boadu en Bajraktarevic vielen dramatisch slecht in.
Als ze zo spelen dan winnen ze ook niet tegen Fc Utrecht.
Hij maakt anders wel een slaande beweging,totaal onnodig dus een zeer domme actie.
Gebruik gewoon je verstand,zeker op die plek bij een nul-nul stand.
Als ze in de zestien moeten verdedigen kunnen ze hun handen en armen ook langs het lichaam houden.
Nee dom en onstabiel.
Verstandig is het niet nee. Maar hij rukt zich los.
Bovendien heb ik in het verleden meerdere keren gehoord dat het tegenwoordig bij natrappen en ‘ellebogen’ gaat om de intentie/energie/kracht waarmee het gebeurd.
Wat mij opviel, hij stond daar 1 op 1, en links van hun nog 1 van telstar. Volgens mij was het bewust Salah edine blokken, zodat die andere er overheen kon.
Nou ja, om toch iets positiefs te zeggen: blij dat Til terug is, Mauro viel goed in, Sildillia speelde zeker niet onaardig en Kovar behoedde ons voor een nog groter verlies.
Het was niet heel goed. Maar met 11 man had je deze nooit verloren. Ik heb dus een totaal andere mening dan iedereen.
Dit verlies kan volledig op het conto van Zeist. Geen rode kaart, en die vrije trap was een grap.
Helaas, iedereen geniet hier van, want Telstar is zo leuk. Het gaat me niet eens om PSV, maar de scheidsrechter beïnvloed rechtstreeks de degradatie strijd. Schandalig.
Zelf moet je uiteraard beter spelen, maar vandaag maakte de scheids het wel heel lastig eerlijk gezegd. Ergens kom je op een punt dat winnen wel heel lastig gaat worden.
Erg frustrerend deze nederlaag. Het had zo'n mooi paasweekend kunnen worden. Maar het is ons niet gegund. Nu wordt het of kampioen zonder spelen of kampioen op Spangen. Zonde.
Maar ik had het al een beetje voorspeld hierboven. We spelen gewoon niet goed de laatste tijd en dan is dit gewoon een vervelende uitwedstrijd. Zeker als je als team op het laatste moment hoort dat het niet om de titel gaat. Een makkelijk gegeven/onterechte rode kaart en onterechte vrije trap helpt dan niet mee...
De dip van PSV en Bosz is weer bezig.Het is mede door de onkunde van Ajax en Feyenoord dat PSV kampioen wordt.Al dat gelul over de vroegste kampioen ooit kan weer de kast in.Het is met Bosz nu eenmaal zo dat als het loopt dan is het prima voetbal om naar te kijken naar als het tegenzit heeft hij er geen enkel antwoordt op.Ik vond de klassieker al vreselijk voetbal maar PSV speelde nauwelijks beter misschien wel slechter.Dan verdien je misschien wel zo'n thuisfluiter als scheidsrechter.Tja,2x verliezen van Telstar die het met zulke beperkte middelen moet doen is een blamage.Hulde aan Telstar die ook met 4 of 5-1 had kunnen winnen.
Eens! Als het loopt is er geen betere trainer dan Bosz, maar het tegenzit moet je niets van hem verwachten. Misschien die NEC trainer erbij halen, die heeft die kwaliteit wel het vermogen om de juiste spirit toe te voegen.
Dank u, je bent me voor. En dan lijkt het me nog veel makkelijker ook om NEC dat nog nooit iets bereikt heeft te motiveren dan PSV dat een straatlengte voor staat.
Zoals Bosz al zei: het is duidelijk hoe je NEC kunt bestrijden. Maar blijkbaar kunnen (of willen?) wij niet compact staan en toeslaan uit de counter. Verbazingwekkend.
Plaatsvervangende schaamte voor dit aanstaande kampioenschap. Onverteerbaar én onacceptabel als je als kampioen twee keer zwaar terecht verliest van Telstar.
Beter wordt er dit seizoen geen kampioen aangewezen, want deze titel doet me nu echt he-le-maal niets meer. Puur voor de penningmeester.
Wat mij betreft huldigen we dit seizoen gewoon helemaal niet. Dit is écht de allerslechtste eredivisie editie die ik in 35 jaar gezien heb. Als je twee keer van Telstar verliest moet je met het schaamrood op de kaken die CL Millies pakken en je als PSV (fan) een zomer lang diep gaan schamen…
Het voordeel (voor zover mogelijk) is dat Ernie hier zijn ogen niet voor kan, mag en zál sluiten…
Er zit behoorlijk wat middelmaat in deze selectie. Steward kan aan de bak. In de fase waarin we nu zitten met veel geblesseerden wordt dat wekelijks duidelijk. Vandaag de klassieker en PSV volledig gekeken: het Nederlands voetbal wordt minder en minder. De 2e CL plek van je voorlopig kwijt vrees ik. Komen weer een aantal zeer risicovolle jaren aan voor clubs als PSV
Wie misten we dan vandaag? Ik meen dat toch alleen Bommel, Dest en Plea ontbraken, en Veerman, Mauro, Til en Olij er weer bij waren
Verder eens met doorselecteren, daar niet van. Het is wel een dingetje, dat verval. Weer. Nu kom je er (weer) mee weg, maar de (ook door mij) geprezen drs Bosz mag dit zich ook aantrekken.
Achterin stonden er al 3 die normaal geen basis zijn. Veerman begon ook niet. Driouch en Barak tonen aan (nog) tekort te komen. Salah - E is sinds zijn blessure de oude van daarvoor nog niet. Ik twijfel persoonlijk aan het niveau
De afgelopen weken hadden we natuurlijk wel aardig wa geblesseerden, waardoor het ritme ook is gebroken.
Vandaag waren Veerman, Mauro Junior, Til en Wanner blijkbaar ook niet fit genoeg om een hele wedstrijd te spelen. Wanneer ze wel fit genoeg waren dan mag Bosz het zich aanrekenen dat hij zijn beste spelers niet opstelde.
Afgelopen zomer hebben we wel heel veel aan kwaliteit ingeboet, met het verlies van Tillman, Boscagli, De Jong en Lang. Benitez en Kovar en Bakayoko en Man maken denk ik niet heel veel verschil.
Klopt, en dat is precies mijn punt. Veerman, Mauro en Til zaten er gewoon bij. Dus inzetbaar.
Flamingo valt mij zwaar tegen, en ook bij Salah E. vraag ik me af of we die optie moeten lichten. Misschien El Karouani van Utrecht maar (transfervrij) ophalen. Is toch een Mauro 2.0 en dan heb je Mauro als optie op middenveld.
Gebrek aan vertrouwen/ritme? Feit is dat van die killer die in de CL spitsen opvrat niet veel over is. En onze Jezus is ook met een noodvaart minder gaan spelen. Als wij het van Obispo moeten hebben is er serieus wat mis.
Het is aannemelijk dat het om een gebrek aan ritme en vertrouwen gaat. Maar dat ze zo ver terugvallen. Flamingo deed het vorig jaar zo goed als mandekker naast Boscagli en Gasiorowski deed het dit seizoen meestal goed naast Schouten. Inmiddels is wel gebleken dat ze beide moeilijk samenspelen. De opbouw is dan totaal weg maar de verdediging ook nog eens.
Daar gaat een prachtig paasweekend! Maar ik heb het al eerder gezegd de glans van dit seizoen gaat er helemaal af en het krijgt een heel bittere nasmaak.
We zullen wel kampioen worden maar op deze manier eindigen....
Oke de scheidsrechter was belachelijk. Als dit rood is moeten ze bij elke corner ongeveer 3 rode kaarten geven. Hij raakt hem niet en heeft ook niet de intentie daartoe. Ergerlijk ook dat die NOS reporter er bijna klaar van kwam. ( hij gebruikt zijn elleboog als wapen...) Werkelijk alles rondom deze wedstrijd was dus van hetzelfde abominabele nivo. Ze moeten eigenlijk de huisjurist van feyenoord er op af sturen , die zou deze terug kunnen draaien maar wij zullen het wel weer gelaten accepteren of hopeloos falen voor die commissie.Los daarvan , daarom verliezen we niet!
Het zou voor de leiding toch eens een analyse waard moeten zijn dat ploegen van Bosz na de winterstop bijna altijd inkakken. Vorig jaar door meer geluk dan wijsheid nog kampioen geworden en dit jaar door een hele goede eerste seizoenshelft en hopeloos falende concurrentie zal het ook wel lukken.Vraagt Bosz te veel van zijn teams en is die citroen na een seizoenshelft helemaal uitgeknepen of zijn er andere oorzaken. En stop ook maar met last minute spits aankopen. Wat je dan nog kan krijgen is niet voor niks nog in de markt. Zet er dan maar een veelbelovende jeugd aanvaller in of los het anders maar met het bestaande team op.
Kan aan mij liggen, maar ik vond de beelden van juichende PSV fans op Stratumseind (bij zowel ESPN als Studio Sport) bij de goal van Ajax in de klassieker heel gênant.
helemaal eens. Maar daar kun je natuurlijk op wachten dat ze die beelden gebruiken. En juichen voor ajaks....tja je moet er maat plezier aan hebben.
We zullen geduld moeten hebben en dan kunnen zeggen, wie het laatst lacht........
Waarom dan? Als Ajax vandaag had gewonnen en PSV had wel zijn werk gedaan waren we kampioen geworden. Je mag toch wel juichen als een score jouw kant op lijkt te vallen? Doet me denken aan die juichende Ajax supporters vorig jaar, toen Feyenoord na 10 minuten op 2-0 komt. Ons zou dat scenario toch niet ook gaan overkomen van 19 pnt voor.....
Ten eerste, omdat je niet voor Ajax gaat lopen juichen. Eigenlijk zou ik mijn betoog hier moeten stoppen, maar ik zal nog even doorgaan. Ten tweede, omdat wij Ajax helemaal niet nodig hebben om kampioen te worden. Ten derde, omdat het erg kortzichtig is. PSV heeft er op lange termijn veel belang bij dat Ajax komend seizoen geen groepsfase Champions League speelt en die kans is met de late gelijkmaker van Feyenoord een stuk kleiner geworden.
Dat de beelden dan van ons mooie Stratumseind komen, maakt het extra pijnlijk vind ik.
Ik vraag me sterk af of wij geen belang hebben bij concurrentie. Een sterk Ajax legt ook meer prestatiedruk op PSV en met de complete nederlandse blamage in Europa dit jaar maak ik me serieus zorgen over het Nederlandse niveau. Met 2 nederlagen tegen Telstar een verlies tegen Volendam en toch een straatlengte voorsprong kun je wel stellen dat het niveai in de eredivisie om te janken is. Daarnaast vind ik een beetje spanning in de competitie ook wat leuker dan dit.
Die derde ster hangt af van hoe goed wij zijn en niet hoe slecht Ajax is. Daarnaast geniet ik ook van Europese successen en dan is meer binnenlandse weerstand meer dan welkom. 3x verliezen tegen een promovendus ligt niet aan kwaliteit.
Ik zie posts van allemaal 'dat die en die en die allemaal het niveau niet aankunnen'. Klinkt allemaal leuk, maar daar gaat het nu niet om, diezelfden rolden ook Liverpool en Napoli op. Bosz was daar zojuist heel duidelijk in waar het om gaat, het gaat er om hoe je als speler een wdstrijd beleeft mentaal. En dat is al meerdere wedstrijden abominabel, net niet dat laatste tikje,net niet dat stapje extra, net niet fel genoeg in duels, net niet goed om je heen kijken, en Bosz trekt daar ook zelf het boetekleed voor aan met zijn TS. Het is lang te makkelijk geweest en de uitschakeling in CL en Beker hebben dat versterkt, waar strijd je nog voor als 99% zeker is dat je kampioen wordt en dan kun je in een neerwaartse spiraal terecht komen. Daarom is het goed dat de interland periode er aan komt, hopelijk kan er een reset komen daarna. Verder lijkt het mij raadzaam komend seizoen ook iets meer op karakter dan voetbal aankopen te gaan doen, dit is nu al het 2e seizoen dat we een flinke dip meemaken.
Dat zeg je goed! We roepen al jaren dat we te vaak op karakter afgetroefd worden. Met deze voetballers an sich zou PSV eigenlijk sowieso geen enkele wedstrijd in Nederland mogen verliezen.
Sterker nog, ik zie het nog gebeuren dat het dramatische Ajaks dit seizoen minder potjes verliest van wij..
Inzake 'aankopen met karakter': HET probleem voor clubs in kleinere landen is dat jongens van pak hem beet 21 - 23 al 'uitvliegen'. Mensen met een beetje talent worden inmiddels al begeerd door Top 10 clubs in Europa (zie Smit). Karakter zit in je maar ontwikkeld zich gedurende je carriere verder. Ik zie gewoon een jongen van 22 met karakter bij PSV niet de dienst gaan uitmaken. En 'gearriveerde' spelers terug naar NL te halen lijkt inmiddels ook een mission impossible: zie De Vrij (die liever in Italie blijft), Memphis en zo nog velen. De oudere jongens die we binnenhalen hebben vaak een blessureverleden. Plea was een uitzondering, jammer dat die geblesseerd raakte maar ik geef het Steward te doen om een selectie die in balans is samen te stellen.
Een naam mis ik wel in alle ellende die hierboven al voorbij gekomen is. Wat vinden we van onze vriend Saibari? Die had ruzie met de bal, ruzie met de tegenstander, ruzie met de arbitrage maar heeft volgens mij helemaal niks gepresteerd vandaag?
Mwa, hij had wel de power, en een paar (niet genoeg) goeie acties. Bv op 0-0 zet hij pepi vrij voor de goal. Dat hij chagrijnig en geirriteerd is, dat kan ik ergens nog waarderen ook. Dan zie ik tenminste dat hij er ziek van is.
Okay alles is beter dan het gelaten accepteren maar je zag hem over werkelijk alles misbaar maken. Nou ja beter dan dat verongelijkte smoelwerk van Pepi toen hij gewisseld was in ieder geval.
Ik vind Saibari, ondanks zijn goede stats, veels te weinig bepalend voor PSV. Zou naar de top kunnen volgens veel kenners. Ik moet het nog maar zien dat hij daar de basis gaat halen.
Wat moet je er nu van zeggen. Het wordt een kampioenschap met weinig glans. We weten het al maanden, dus spanning is er niet, goed voetbal is er niet meer, en die 3 puntjes (Als Feyenoord alles nog wint) komen er ook wel. Straks ff feestje en dan weer verder met volgend jaar. 2x verliezen van Telstar is gewoon vernederend en dat je met dat resultaat alsnog ruimschoots kampioen wordt zegt enkel maar dat de rest nog veel slechter is. Want het woord goed is op dit PSV zeker niet van toepassing, dat kan nu niet meer. Tijd om door te selecteren. CL een nar gevoel bij die Nederlaag tegen de Belgen, de onnodige Nederlaag tegen Atletico, de absolute blamage in Newcastle en de domme late Nederlaag tegen Bayern op matchpoint. In de beker volledig afgetroefd op inzet en in de competitie lopen we al maanden als lamzakken rond en mogen we heel blij zijn dat we zoveel matige wedstrijden alsnog met een 2-1 overwinning van het veld zijn gestapt. Maar dan ook weer wat absolute hoogtepunten, de klinkende overwinning op Anfield en de gala voorstelling tegen Napoli. Weer winnen in de Kuip en thuis Feyenoord binnen 18 minuten weggeblazen. (Waarna het overigens ook weer een gezapig slap potje werd). Er zat zoveel potentie in deze groep, maar het lijkt inmiddels wel op. Het seizoen is na NEC uit natuurlijk ook klaar en misschien zelfs wel enig zins teleurstellend gezien de uitschakeling in de CL (ondanks de mega zware loting) en beker. Uiteindelijk zijn we dit seizoen nationaal denk ik terecht de sterkste gebleven, maar er valt een hoop na te denken en te doen richting volgend jaar. Strijd lijkt te ontbreken bij dit PSV en dan ben je niet beter dan elke willekeurige ploeg die die strijd wel op kan brengen. Nummer 27 is mooi, daar is dan ook alles wel mee gezegd. We hebben dit jaar een grote stap achteruit gezet qua voetbal en dat is zorgelijk.
Zelfs met 10 man moet je tegen Telstar, met alle respect, gewoon kunnen winnen als PSV zijnde. Goed, we zitten in een vormcrisis van jewelste, maar dat punt over de streep trekken is toch wel het MINSTE wat je mag verwachten! De honger en vechtlust is compleet verdwenen. Ik had me al verheugd op een prachtige wedstrijd tegen Utrecht, in eigen huis die schaal pakken voor 35.000 man, maar dit gaat gewoon helemaal nergens meer over. Doorselecteren, en heel gauw ook.
Dan nog 1 dingetje over die rode kaart. Hij slaat wat wild met zijn armen dat zeker, maar enkele jaren terug kregen we nog te horen dat als je bewust je tegenstander sloeg, maar niet heel hard, dat het dan geel zou zijn. Bizarre uitleg vond ik toen al en kan ik al helemaal niet rijmen met vandaag, want dit was niet hard en niet opzettelijk. Ik zou het ook wel aanmoedigen om bij vasthouden beide spelers geel te geven, want je natuurlijke reflex is nu eenmaal om je los te rukken. Je kan niet van een speler verwachten dat hij maar stil blijft staan tot de tegenstander hem loslaat. Ik zie maar al te vaak dat spelers die zich lostrekken bestraft worden en de vasthouder vervolgens de vrije trap mee krijgt. Vreemd toch. Laatst ook met Pepi. Wordt vastgehouden in de 16, geeft uit frustratie een duw, krijgt terecht geel, maar het vasthouden blijft onbestraft. Lijkt mij dat de VAR hier veel meer in kan betekenen.
Persconferentie van Peter Bosz na de wedstrijd vond ik best shockend. Trainingen zijn slap, geen motivatie en de interlandbreak komt best goed uit omdat we dan “elkaar even niet hoeven te zien”!!
En iedereen Waterreus maar belachelijk maken met zijn uitspraak over de contractverlenging van PB
Voor het weekend had ik wel rekening gehouden vandaag met een kater op te staan. Maar dan 1 van drank en feestvieren. Ik denk dat deze iets langer doordreunt als die ik verwacht had.
Na het gelijkspel in Rotterdam was er maar een opdracht en dat was winnen.
Ja winnen en je was kampioen.
Je weet wel,die schaal omhoog houden,daar waar je het als voetballer voor behoort te doen.
En wat deden ze?
Het nalaten.
Ongelooflijk wat voor een verantwoordelijkheids gevoel moet je dan (niet)in je donder hebben.
Volgens mij rest er dan maar een oplossing bij zulk soort wedstrijden.
PRESTATIELOON invoeren en bij verlies de kaartjes voor de supporters terug betalen.
Ik denk dat daar ook een deel van het probleem ligt van gisteren. Onze mannen zijn gisteren opgestaan met het idee dat ze 's avonds wellicht kampioen zouden zijn en een klein besloten feestje konden vieren. Dat idee werd versterkt door de goal van Ajax en het uitblijven van een Rotterdams antwoord. Dan hoor je 5 minuten voor aanvang van je eigen wedstrijd dat je geen kampioen kan worden. Das natuurlijk niet best voor de moraal. Een beetje wat Ajax vorig jaar overkwam thuis tegen NEC (na onze late overwinning in de Kuip).
Dan kun je er allerlei theorieën op loslaten dat het pseudo vedettes zijn en dat ze moeten werken voor hun veel te hoge salaris, etc. etc. maar zo werkt het niet. Je geeft dan toch 10% minder en als de tegenstander 25% meer geeft (gesterkt met de gedachten dat ze in Eindhoven ook konden winnen, dus waarom thuis niet) en dan ook nog een paar belangrijke scheidsrechterlijke beslissingen in ons nadeel, dan wordt het hem gewoon niet.
Die Nachtegaal floot inderdaad waardeloos, maar ook met een goede scheidsrechter en met 11 man hadden we deze wedstrijd niet gewonnen. De doelpunten vielen allemaal uit standaard situaties en slecht verdedigen. Nu even 2 weken geen ergernis en daarna de draad tengen FCU weer goed oppakken.
Oneens. Met een goede scheids was die rode kaart en die onterechte vrije trap niet gevallen. En zelfs al waren we dan alsnog op achterstand gekomen hadden we het makkelijker kunnen omdraaien.
Vind de versie van Sjefke hierboven heel plausibel. Leuk nee, enigszins verklaarbaar ja. Het zijn soms net mensen die voetballers.
Kijk nog eens naar hoe de doelpunten vallen. Uit een vrije trap, uit een ingooi en een door de benen van Flamingo. Had niks te maken met een man minder. Kijk ook nog eens naar de persconferentie van Bosz. Die zegt precies hetzelfde.
Het slechte spel heeft weinig met de late gelijkmaker van Feyenoord te maken.Het is de laatste weken zoniet maanden al heel teleurstellend.De kampioenspremie is bijna binnen en worden de beentjes gespaard voor de interland periode en eventueel een WK.Andere spelers gaan een transfer maken naar clubs zoals met alle respect Leipzig,Leverkussen en Fulham waar ze waarschijnlijk niet eens verzekerd zijn van een basisplaats.Supporters maken zich druk om 2x verliezen van Telstar maar voetballers zijn passanten en zijn de nederlaag waarschijnlijk al weer vergeten.En wij als supporters moeten er 2 weken tegenaan hikken en het leedvermaak ondergaan.Maar het voetballeven gaat door en tegen FCU weer een nieuwe kans hoewel een feestje op 2e Paasdag al verstierd is.PSV zal wel op een doordeweekse dag kampioen worden en dat maakt het een stuk minder gezellig.
Al vanaf de bekerwedstrijd tegen NEC heb ik er al flink de tering in hoe het gaat.
Elke keer hetzelfde van Bos dat het lamlendig is, DOE ER DAN WAT AAN Coach.
Saibari kan een hele leuke voetballer zijn, maar die is sinds Handdoek-gate met alles en iedereen ruzie aan het maken, en niemand die hem eventjes flink terecht wijst.
Laten we hopen dat ze nu eens na heel veel jaar doorhebben dat er een klasbak verdediger moet komen.
Eentje die niet uitblinkt in mee-voetballen maar spijkerhard verdedigen, zoals het bedoelt is.
In Stewart we trust dan maar.
Reactie van 2 maart:
"Feyenoord heeft verloren. Ik begon net te denken dat met 14 punten voorsprong PSV kampioen zou worden op 11 april tegen . . . . Sparta. Driemaal op rij tegen dezelfde - statistisch is die kans 0,35%. Maar nu dus waarschijnlijk op 4 april tegen Utrecht."
Nu worden ze misschien tóch kampioen tegen Sparta !
Salah-Eddine moet zich meer schamen voor deze uitspraak dan voor zijn "overtreding". Die paardenlul van Weghorst mept elke week en komt overal mee weg. Dit was geen eens een echte overtreding en dan zegt hij 'sorry'.
Wel 2 wedstrijden aan zijn broek. Mist hij de kampioenswedstrijd in mei gelukkig niet.
Ik ben niet snel echt boos maar dat triomfantelijke smoelwerk van die Vierde man Martens trok ik slecht gisteren.
Dat iemand vol zijn noppen op de knie van Saibari zet had hij dan net effe niet gezien. Maar dat die Alders bewust een stuk richting Salah loopt en als een circus aap bij hem in zijn nek springt, waarop hij zich in een reflex losrukt dat vindt meneertje rood.
En nee niet alleen daardoor verliezen we die pot.
NAC en Heracles zullen wel balen dat ze onze kadootjes niet hebben uitgepakt.
Als Salah zelf al sorry zegt en dat hij zijn team in de steek laat.
Als Schouten zegt, als hij slaat is het gewoon rood.
Als Bosz zegt dat hij het een domme overtreding vond.
Dan durf ik wel te stellen dat PSV niet in beroep gaat.
Nog 3 gelijke spelen zien te sprokkelen, kampioen worden, cashen en vervolgens de gehele selectie op de schop! Want doorgaan met deze ongeïnspireerde bagger betekent dat we letterlijk onder de degradatiestreep staan in het nieuwe seizoen!